Hétgólos meccset játszott az MTK a horvát bronzérmessel

22 játékos is lehetőséget kapott Giovanni Constantinótól.

AZ MTK JELENTÉSE A RIJEKA ELLENI EDZŐMECCSRŐL:

"Felkészülési mérkőzés
HNK Rijeka–MTK Budapest 4-3 (3-1)

gólszerzők: Mudrazija (28.), Abbas (37.), Muric (39.), Galovic (56.) illetve Ferreira (21.), Grozav (58.), Kata (68.)

MTK Budapest: Somodi (Mijatovic 60.) – Balázs (Vancsa 60.), Perkovic (Varju 46.), Ferreira (Baki 60.), Nagy Zs. (Kata 60.), Herrera (Nagy B. 60.) – Ramadani (Mezei 60.), Weir (Palincsár 60.), Dimitrov (Kovács 60.) – Miovski (Kocsis 46.), Grozav (Kovácsréti 60.).

Az NK Bravo elleni döntetlen után második edzőmérkőzését játszotta csapatunk a szlovéniai edzőtáborban, melyen a horvát bajnokság legutóbbi bronzérmese, a HNK Rijeka volt az ellenfelünk.

Jól kezdtük az összecsapást, a 16. percben Weir ívelt a védők mögé, Grozav ráfejelte, a kapus bravúrral hárított a rövidnél. Öt perccel később viszont már ő sem tudott menteni, Dimitrov jobb oldali szögletét Miovski csúsztatta meg, Ferreira pedig kapásból a hosszú sarokba bombázott (0-1).

A játékrész második felében háromszor is eredményes volt a fiumei alakulat, előbb a szöglet utáni kavarodást követően Mudrazija talált be, majd Abbas fejelt a bal alsóba, végül pedig Muric átlövése talált utat a hálóba (3-1).

A szünet után Galovic fejesével három gólosra növelte a horvát előnyt (4-1), de Grozav két perccel később válaszolt, miután magabiztosan értékesítette a ziccert (4-2). A 60. percben kilenc helyen is változtatott mesterünk, így a 68. minutumban a csereként beálló Kata lőtt bombagólt a jobb sarokba (4-3).

A hajrában Kocsis lövésénél közel jártunk az egyenlítéshez, de az eredmény már nem változott, így 4-3-as vereséget szenvedtünk második szlovéniai mérkőzésünkön.

Folytatás jövő hét csütörtökön az orosz Dinamo Moszkva ellen, szintén az edzőtáborban."