Hatpontos találkozó, szakadozik az alsóház

Sopron - Brusztos találkozó volt.

A Haladás-Paks (1-2) találkozót követően a két csapat edzője, Pacsi Bálint és Csertői Aurél értékelték a látottakat.

Pacsi Bálint: "Az első félidőben minden úgy alakult ahogy elterveztük. A paksiak rombusz alakzatú középpályával álltak fel, Simon Ádámot kivettük a játékból, ezzel megöltük a futballjukat, hiszen nem tudott szervezni. Sajnos a támadásokba való pontos átmenet hiányzott. A második félidőben két csatárt cseréltem be azért, hogy megnyerjük a mérkőzést. A második gólt óriási hiba előzte meg, nagy figyelmetlenségből kaptuk ezt a találatot. A végén sikerült szépítenünk, majd mentünk előre az egyenlítésért. Ami a cseréket illeti, David Williams sérüléssel bajlódott, míg Leandro Martínez az utóbbi másfél-két évben nem játszott, sokat kihagyott, most kezd formába lendülni. Ezért kezdtek a kispadon."

Csertői Aurél: "Fontos, hatpontos mérkőzést nyertünk meg. Az első félidőt nehéz elemezni, mindkét csapat passzív volt, meglepett, hogy a Haladás nem erőltette a támadásokat. A második félidőben számtalan lehetőségünk, helyzetünk volt, sokat lőttünk kapura, megérdemelten nyertünk. A végén pedig már kinyílt a Haladás, ekkor könnyebb dolgunk volt. Nehéz, mély volt a talaj, brusztolós találkozót vívtunk, nem a szép játék dominált."

Élő közvetítés és a gólok története az NB I 15. fordulójának a mérkőzéseiről – NB1.hu