Háromgólos meccset játszott a Vidi a román éllovassal

Benidorm - Az edzőtábor harmadik felkészülési találkozójára került sor.

"Az edzőtábor harmadik felkészülési találkozójára péntek délután szállodánk edzőpályáján került sor, ellenfelünk a román első osztály éllovasa, a CFR Cluj együttese volt. A kolozsváriak ellen Marko Nikolics a Kovácsik – Nego, Juhász, Tóth Bence, Stopira – Pátkai, Varga József, Nikolov – Anel Hadzic – Lazovics, Scsepovics tizenegynek szavazott bizalmat" – írja tudósításában a vidi.hu.

"Először Kovácsik Ádámnak kellett hárítania, miután a hatodik percben a szenegáli válogatott támadó, Ibrahima Balde próbálkozott. Tíz perccel később ismét kapusunknak akadt dolga, amikor Deac közeli lövésénél védett lábbal. A 24. percben Pátkai kezére pattant a labda, a spanyol játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé a 12-szeres román válogatott Deac állt, és bár Kovácsik érezte az irányt, a jól helyezett lövésnél nem volt esélye hárítani (0-1).

A 30. percben Ionita lőtt kapufát, egy perccel később pedig Paun kapott jó labdát, és higgadtan gurított a hálóba, ezzel kettőre növelve a Vasutasok előnyét (0-2).

A félidő végén Lazovics szöglete csavarodott veszélyesen ellenfelünk ötösén belülre, de Vatca végül lehúzta a labdát. Egy perccel később ennél sokkal nagyobbat védett a román kapus, miután Scsepovics beadását Stopira fejelte kapura. Újabb sarokrúgásra már nem volt idő, hiszen lefújta az első játékrészt a játékvezető.

A második 45 percre nem futott ki Tóth Bence, Pátkai Máté és Varga József, helyükre Mocsi Attila, Réti Patrik és Kovács István álltak be. A játékrész egy szerencsétlen sérüléssel kezdődött, egy vétlen ütközés után az egyik asszisztens nem tudta folytatni, helyét a negyedik játékvezető foglalta el. Az 54. percben Scsepovics vezette be a labdát a tizenhatoson belülre, de lövése a kapu felett szállt el. Tíz perccel később Lazovics játszott Kovácshoz, középpályásunk 18 méterről a hosszú sarkot vette célba, de a román kapus védeni tudott. Néhány perccel később Lazovics tekert kapufára egy szögletet, majd Stopira lövésénél mentett a gólvonalról Balde. A 69. percben szép támadást vezettünk, amelynek végén Kovács beadását Lazovics lőtte kapu fölé. Még 13 perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor Camora centerezését Coman belsőzte a jobb oldali kapufa mellé (0-3).
A lefújás előtt a bordók cserekapusa, Rus védte Lazovics szabadrúgását, így 3-0-ás kolozsvári sikerrel zárult a találkozó."