Győzelemmel indított a Haladás

Sopron - Hat gól volt a mérkőzésen.

Idei első felkészülési mérkőzésén a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 4-2-re nyert a Soproni VSE otthonában. Íme, a Hali beszámolója a meccsről.

Soproni VSE-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-4 (0-3). Sopron, műfű, 50 néző, felkészülési mérkőzés, vezette: Gaál.

Haladás: Lévay – Polgár, Wils, Bolla, Bosnjak – Jagodics – Medgyes, Petró, Tóth M., Halmosi – Williams. II. félidő: Rózsa – Schimmer, Jancsó, Németh Milán, Keresztes – Kovács L. – Pinte, Németh Márió, Rácz, Kiss T. – Williams.

A szombathelyiektől hiányzott a Videoton ellen szerzett vállsérülését még érző Ramos és a kisebb sérüléssel bajlódó Grumics. A próbajátékos Kristian Kolcák hazautazott, egy-két napon választ ad, elfogadja-e a zöld-fehérek ajánlatát.

A kezdeti kiegyenlített játékot követően magához ragadta az irányítást a Haladás. A 9. percben Williams bal oldali beadását Halmosi hét méterről a bal sarokba rúgta (0-1). Sorozatban rúgták szögleteiket a vasiak, a 18. percben Jagodics fejelt közelről a léc fölé. Két perc múlva egy kontra után Medgyes iramodott meg, de 30 méterről a kifutó kapus felett a léc fölé emelt. A 25. percben egy bal oldali támadás végén Medgyes két ember között elvitte a labdát, amikor a harmadik buktatta. A büntetőt Williams a felső lécre rúgta, majd a kipattanót öt méterről a bal sarokba helyezte (0-2). A 35. percben Bosnjak gyorsan elvégzett egy bal oldali bedobást, a védők mögé befutó Tóth Máté nyolc méterről a bal sarokba helyezett (0-3).

Szünet után a 49. percben Williams jobb oldali beadását Pinte visszafejelte, Németh Márió pedig egy méterről a hálóba lőtt (0-4). A folytatásban is a vendégek futballoztak mezőnyfölényben, voltak lehetőségeik, ám a hajrában Szabó Viktor két góljával faragott hátrányából a Sopron.

A mérkőzés nagy részét uraló, sokat jól harcoló, a találkozót komolyan vevő Haladás sok helyzetet kihagyott, megérdemelten nyert.