Győzelem Böde góljával: beszámoló a szerdai edzőmeccsekről

Mol Fehérvár FC: Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Pátkai, Nikolov, Hadzic – Nego, Scsepovics, Milanov (Petrjak, 70.). Vezetőedző: Marko Nikolics

DAC: Jedlicka – Blackman, Connor, Kruzliak, Simcak – Vida K., Nagy L., Bednar, Beszkorovajnij – Bilenkij, Divkovic. Vezetőedző: Peter Hyballa

Gólszerző: Nego (38., 84.), Juhász (72.), ill. Bilenkij (50.)

A gólok története fehérvári tolmácsolásban:

"38. perc: Mezőnyfölényünk ebben a percben érett góllá, ugyanis egy mintaszerű támadás végén Hadzic laposan passzolta kapu elé a labdát a bal szélről, Nego pedig közelről a kapuba lőtt!

50. perc: Egy védelmi hibát kihasználva Bilenkyi egyenlített.

72. perc: Nikolov hajszálpontos szögletét követően Juhász bombaerős fejese a léc alá vágódott!

84. perc: Nagyon szépen játszott össze a bal szélen Stopira Petrjakkal, végül védőnk az alapvonal közeléből átrúgta a labdát a másik oldalra, ahol érkezett Nego, és közelről nagy gólt lőtt."

19.48:

DVTK – Békéscsaba 1-2 (1-1)

DVTK: Bukrán Erik, Serhii Shestakov, Yannick Ndzoumou, Dejan Karan, Orosz Marcell, Zsolnai Richárd, Tajti Mátyás, Joachim Adukor, Szabó Bence, Korbély Kristóf, Prosser Dániel. Cserék: Antal Botond, Polgár Kristóf, Dusan Brkovic, Vági András, Martin Juhar, Szűcs Kornél, Tóth Barnabás, Márkvárt Dávid, Hasani Florent, Bacsa Patrik, Ternován Patrik, Óvári Zsolt. Vezetőedző: Fernando Fernández

Békéscsaba: Uram János, Pilán Márkó, Szélpál Norbert, Farkas Márk, Mészáros Márk, Faragó Tamás, Király Patrik, Pusztai András, Máris Dominik, Pantovic Nikola, Ilyés Tamás. Cserék: Czinanó Antal Áron, Zahorán Balázs, Babinyecz Balázs, Dávid Zoltán Gergő, Kovács Ádám, Károly Bálint, Nagy Sándor, Varga Tamás Károly, Tóth Dániel. Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Gólszerző: Prosser (9.), ill. Faragó (27.), Mészáros (56.)

A gólok története diósgyőri tolmácsolásban:

"9. perc: Tajti középre adott labdáját Zsolnai rúgta rá, a labda a kapusról kipattant, majd az érkező Prossert buktatta Uram. A megérdemelt büntetőt Prosser Dániel a kapu bal oldalába lőtte.

27. perc: Egy békéscsabai akció végén Faragó Tomás szánta el magát lövésre 20 méterre Bukrán kapujától, labdáját a DVTK kapusa nem tudta fogni.

56. perc: Mészáros Márk a 16-oson belülről félfordulatból akasztott nagy gólt a DVTK kapujába."

19.46

Budapest Honvéd–Red Bull Bragantino 1–2 (0–2)

Kirchdorf in Tirol. Vezette: Kostacevic (Guggenberger, Severini)

Gólszerző: Kálnoki-Kis (83.), ill. dos Santos (21., 28.)

Honvéd: Lefkovits – Batik (Temesvári, 79.), Kamber, Lovric (Belometti, 55.) – Uzoma, Gazdag (Banó-Szabó, 11., Kálnoki-Kis, 55.), Heffler (Hegedűs, 55.), Nagy G., Kukoc – Moutari (Cipf, a szünetben), Lukács (Májer, a szünetben, Herjeczki, 81.). Vezetőedző: Giuseppe Sannino

RB Bragantino: Lima (Marints, a szünetben) – Ortiz, Barreto, Granemann, Silva, dos Santos, Assis (Malaquias, a szünetben), Barros, Souza, Fraga, Parisi. Vezetőedző: Antonio Carlos Zago

A gólok története kispesti tolmácsolásban:

"23. perc: egy jobb oldali szöglet után Batik fejelte ki a labdát, amely Silvához került, aki középre ívelt, az üresen maradt dos Santos pedig hat méterről a léc alá lőtte a labdát. 0–1

28. perc: Baretto húzott el a jobb oldalon, a középre passzolt labdáját pedig dos Santos lőtte tíz méterről a jobb alsó sarokba. 0–2

83. perc: szépítettünk! Kukoc jobb oldali szabadrúgása átszállt a túloldara, ahol a kapus sem érte el a labdát, Kálnoki-Kis Dávid pedig a hálóba lőtte azt. 1–2"

19.41:

Kisvárda Master Good–FK Minaj (ukrán) 4–1 (0–1)

Várkerti Stadion, 400 néző, v.: Karakó.

KISVÁRDA:

1. félidő: Zöldesi – Melnik, Rubus, Kravcsenko, Baranyai – Karaszjuk, Szőr – Gosztonyi, Délczeg, Sassá – Negrut.

2. félidő: Minca – Hej, Beriosz, Rubus (Elek Ádám), Protics – Lucas, Cukalasz – Hugo Seco, Grozav, Kovácsréti – Tischler

Gól: Cukalasz (2), Grozav (2), ill. Pinasenko

A kisvárdaiak beszámolója:

"Napra pontosan egy hónappal a bajnoki rajt előtt, lejátszotta első nyári edzőmérkőzését csapatunk, amelynek keretében helyet kapott a néhány órával korábban Újpestről igazolt Tischler Patrik is. Miriuta László vezetőedző kettéosztotta a keretet, a játékosok többsége egy-egy félidőt volt a pályán. Kihagyta a mérkőzést a sérült Anderson Pico és Cornel Ene valamint ezúttal Brana Ilics sem állt rendelkezésre. Az ukrán másodosztályú FK Minajban több ismerős arc is feltűnt. Andrij Cserepko a nyáron éppen Kisvárdáról igazolt a szerdai ellenfélhez, amelynek szakmai stábjában korábbi játékosunk, Volodimir Kornutjak is feltűnt. A kevés eseményt hozó első félidő végén némileg váratlanul megszerezte a vezetést a Minaj, így a vendégek térhettek előnnyel pihenőre.

A második félidő teljesen más képet festett, a kisvárdaiak nagy nyomást helyeztek ellenfelükre, és amikor végre megtört a jég, a henger is beindult. Mondhatjuk, Sztavrosz Cukalasz ott folytatta, ahol május 19-én a Mezőkövesd ellen abbahagyta, hiszen ugyanabba a kapuba fejelte az egyenlítő gólt, ahova a bajnokság utolsó meccsén a másodikat. Görög középpályásunk szerezte az utolsó, negyedik találatunkat is, de közben Gheorghe Grozav is duplázott. Jól szállt be Hugo Seco is, aki két gólpasszt adott. A vége tehát 4–1 lett, kezdésnek nem volt ez olyan rossz."

18.55

Livingston FC – Paksi FC 0-1

Gólszerző: Böde (26.)

Livingston FC: Sarkic, Devlin, Lithgow, Lamie, Silla, De Vita, Bartley, Tacobs, Souda, Rittman, Dykes. Cserék: Stewart, Blues, Lawless, Sibbald, Erskine, Miller, Cranford, Pepe, MacMillan, Girch, Robinson

Paksi FC: Nagy G., Osváth, Lenzsér, Fejes, Szabó, Windecker, Papp, Bor, Könyves, Böde, Remili. Cserék: Holczer, Kővári, Zachán, Kelemen, Báló, Egerszegi, Bartha, Kesztyűs, Simon, Hahn, Fejős

A paksiak beszámolója:

"Skót első osztályú csapat ellen diadalmaskodtunk a második felkészülési mérkőzésünkön.

A gól története:

26. perc: Góóól! Böde lőtte laposan a játékszert a kapuba körülbelül 11 méterről a jobbösszekötő helyéről."