Gyirmót-Vidi: igaza lett a fehérvári vezetőedzőnek

A gyirmóti tréner jóslata is bejött.

Gyirmót-MOL Fehérvár FC 1-1

A Paks-Loki és a Fradi-Mezőkövesd nagyon magasra tette a lécet az izgalmak szempontjából szombaton, amihez sajnos nem tudott felnőni a Gyirmót-Vidi találkozó.

A mérkőzés előtt Szabics Imre elmondta, hogy nagyon nehéz meccsre számít. Igaza is lett, hiszen a Gyirmót az egész meccsen nagyon szervezetten és keményen futballozott. Csertői Aurél bravúrt várt a csapatától, és ha a győzelem nem is lett meg, de ez az egy pont még nagyon sokat érhet a végelszámolásnál.

A meccset egyébként egyértelműen a Vidi kezdte jobban, ráadásul a hatodik percben Nikolics gólt is lőtt, azonban az asszisztens lest jelzett, amit a VAR is megvizsgált, ám nem bírálta felül a bíró döntését. Az első igazi találatra a 30. minutumig kellett várni, ekkor Petrjak volt eredményes, így a Fehérvár vonulhatott előnnyel a szünetre.

A gól egyébként nem tett jót a találkozónak, utána mintha mind a két gárda kicsit visszavett volna. A 61. percben a Gyirmót egy szögletet követően megszerezte az egyenlítő találatot, pont azelőtt, hogy Csertői hármat cserélt volna.

Ezután teljesen összezavarodott a vendégcsapat és ugyan egymás után dolgozta ki a helyzeteket, egyszerűen nem talált fogást a Gyirmóton. A hazai gárda nagyon zártan védekezett, ami nem igazán feküdt a Fehérvárnak, valamint a piros-kékek befejezéséveivel is akadtak gondok.

A Vidi első győzelme még tehát várat magára a bajnokságban, ahogy a Gyirmóté is, mind a két gárda kétpontos, ugyan a Csertőiék már eggyel több meccset játszottak.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A GYIRMÓTI VÉDELEM

Remekül védekezett az egész meccsen a hazai csapat, egy gól ugyan becsúszott, de egy olyan kaliberű csapat, mint a Fehérvár, ez nem szégyen. Egyik csapatnak se lesz könnyű feltörnie a gyirmóti védelmet.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A MEG NEM ADOTT GÓL

Amennyiben Nikolics nem lesről talált volna a kapuba, akkor a meccs végeredménye lehetett volna 2-1 is, vagy akár még több gólt is szerehetett volna a Vidi, a korai gólnak köszönhetően.

30. p.: Fiola passzát követően Heister adta középre a labdát, majd Petrjak 11 méterről a kapuba jobb oldalába lőtt. 0-1!

61. p.: Nagy Patrik végzett el egy szögletet a bal oldalról, amit Varga Barnabás az ötösről a kapuba fejelt. 1-1!

A következő fordulóban a Gyirmót Mezőkövesdre látogat, míg a Vidi a Kisvárdát fogadja.

Gyirmót FC Győr-MOL Fehérvár FC 1-1 (0-1)
Gyirmót, Alcufer Stadion, 1822 néző, v.: Karakó
Gyirmót: Hársfalvi – Major, Ene, Széles, Zeke – Nagy P. (Csonka, 63.), Vass Á., Radics (Hajdú, 63.) – Herjeczki (Szegi, 93.), Varga B. (Simon A., 80.) – Medgyes (Hasani, 62.)
Fehérvár: Kovácsik – Fiola (Kojnok, a szünetben), Musliu (Zivzivadze, 68.), Rus, Stopira – Petrjak (Jallow, 88.), Makarenko, Alef (Szendrei, 38.), Heister – Dárdai, Nikolics (Szabó L., 88.)
gólszerzők: Varga B. (61.), illetve Petrjak (30.)
sárga lap: Zeke (77.), illetve Kojnok (51.), Stopira (53.), Jallow (91.)