Gulácsi nem engedte meg a Bayernnek, hogy bajnok legyen – videó

Dollék kiestek, Szalai szomorkodhat, Dárdai örülhet.

Hiába szerezte eddig a legtöbb gólt a német bajnokságban a Bayern München, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló, eddig legkevesebb gólt kapó RB Leipzig kifogott a müncheni alakulaton. A találkozó végeredménye 0-0 lett, ami azt jelenti, hogy a vendégek (még) nem lettek bajnokok, viszont a hazaiak sem érhetik már utol a második dortmundiakat. A Borussia ugyanis 2-1-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot, így van még matematikai esélye az aranyéremre.

Thomas Doll csapata, a Hannover 3–0-ra nyert a Sallai Rolandot a szünetben becserélő Freiburg ellen, ám mivel a Stuttgart is hasonló végeredménnyel zárt a Wolfsburg ellen, biztossá vált, hogy kiesik a Fradi volt edzőjének az alakulata.

Dárdai Pál utoljára irányította idegenben a Herthát, eszméletlen meccsen győzött is a csapata az Augsburg vendégeként 4-3-ra. Szalai Ádámék otthon kaptak ki a Brémától (a magyart az 57. percben lecserélték), így eldőlt, hogy a BL-ben biztos nem indulhat.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Hoffenheim–Werder Bremen 0–1 (J. Eggestein 39.)
Borussia Dortmund–Fortuna Düsseldorf 3–2 (Pulisic 41., Delaney 53., M. Götze 92., ill. Fink 47., Kownacki 95.)
Bayer Leverkusen–Schalke 1–1 (Havertz 31., ill. Burgstaller 47.)
RB Leipzig–Bayern München 0–0
VfB Stuttgart–Wolfsburg 3–0 (G. Castro 45+1., Donisz 55., Didavi 84.)
Augsburg–Hertha BSC 3–4 (Hahn 10., Gregoritsch 50., 70. – az elsőt 11-esből, ill. Plattenhardt 47., Grujics 66., Kalou 75., 92. – a másodikat 11-esből)
Hannover–Freiburg 3–0 (Anton 39., Bebou 51., Walace 81.)
Nürnberg–Borussia Mönchengladbach 0–4 (Drmic 56., Mühl 63. – öngól, T. Hazard 65., Zakaria 80.)