Nagyon peches volt a felcsúti kapus - VIDEÓK.

Puskás Akadémia-MTK 0-3 (0-2)

Zsinórban három vereséget szenvedett az MTK az előző hetekben az NB I-ben, az újonc a rossz sorozatát a Pancho Arénában tudta megszakítani. A kék-fehérek az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, a második játékrészben Prosser varrta el a szálakat. A felcsútiakat a Fradi után újabb fővárosi együttes tudta két vállra fektetni.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: GERA DÁNIEL

Az MTK játékosa az összes gólban főszereplő volt, az elsőnél ő fejelt, a kipattanót pedig Miovszki értékesítette. A második találatnál már Gera tette fel az i-re a pontot. Prosser találatát pedig Gera passza előzte meg.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: MIJATOVICS VÉDÉSE

Az 57. percben, 0-2-es állásnál az MTK kapusa egy veszélyes fejesnél mutatott be egy bravúrt, a labdát a kapufára tolta. Ez a momentum fontos volt, hiszen nem tudott a hazai csapat közelebb zárkózni.

A GÓLOK TÖRTÉNETE

4. perc: Dimitrov tekerte középre a labdát, Gera fejesét még védte Tóth, de a kipattanót Miovszki a jobb alsóba küldte (0-1).

26. perc: Herrera adott be, Dimitrov fejesét megint hárította Tóth, de Gera éber volt, és Deutschot megelőzve jutatta a labdát a kapuba (0-2).

82. perc: Gera ugratta ki a csereként beszálló Prossert, aki 12 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (0-3).

A KÖVETKEZŐ FELADAT

Az MTK a következő fordulóban a Kisvárdát fogadja, míg a Puskás Akadémia a sereghajtó Diósgyőr otthonában javíthat.

JEGYZŐKÖNYV

Puskás Akadémia FC – MTK Budapest 0-3 (0-2)
Pancho Aréna, 957 néző v.: Pintér
Cs.
gólszerzők: Miovski (4.), Gera (26.), Prosser (80.)
sárga lap: Szolnoki (15.), Vanecek (86.), illetve Dimitrov (28.), Gera (33.), Nagy Zsombor (69.)
PAFC: Tóth B. – Nagy Zsolt (Weslen Júnior, 67.), Szolnoki, Meissner, Deutsch L. – Van Nieff – Tamás N. (Komáromi, a szünetben), Plsek (Urblík, 62.), Baluta (Knezevic, 62.), Kiss T. (Mance, a szünetben) – Vanecek
MTK: Mijatovic – Balázs B., Varju, Nagy Zsombor, Ferreira, Herrera – Kata (Biben, 37.), Mezei (Barna, 87.), Dimitrov (Prosser, 67.), Gera (Ikenne-King, 87.) – Miovski (Bíró B., 87.)