FTC: 5 év után

Újra elődöntőben a zöld-fehérek.

Kispest-FTC 0-1

A vastaps az Ultras Kispest szektorából harsant fel kezdésként, majd végig robogott az egész stadionon, a Fradi Tábort is belértve. A kezdés előtt ugyanis az egybegyűltek a múlt hét csütörtökön elhunyt Gulyás István emléke előtt adóztak, aki a Kispest mellett a DVTK, a Békéscsaba és a Vasas sikeres kapusa is volt Magyarországon.

Előtte és utána is (a szurkolás mellett) a két tábor tagjai egymásnak is odamondogattak, de az FTC hívei az újpesti és angyalföldi ellenségeiket sem kímélték.

A Honvéd kezdőcsapatán látszott, hogy a bajnokságban történő bennmaradás a fontosabb, míg az FTC két ugyanolyan erős kezdőt bármikor ki tud állítani.

Tokmac a 23. percben szerezte meg a vezetést a bajnoki listavezetőnek, előtte, utána is lüktető volt a játék, mindkét gárdának voltak lehetőségei.

Fordulás után kisebb mezőnyfölényben futballozott a Kispest, mert jobban játszott, mint az elsőben, a vendégeknek meg nem kellett kapkodniuk.

Voltak is nagy helyzeteik a játékrész derekán a hazaiaknak, majd kijött az FTC a szorításból és bizony Tujvel kapuja elé is volt, hogy megérkeztek a támadói.

Tóbb gól már nem volt, így az FTC 5 év után jutott be a Magyat Kupa elődöntőjébe, a sorozatot akkor utána meg is nyerte, a Vasast legyőzve a fináléban.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A KIHAGYOTT KISPEST HELYZETE
A második félidőben a hazaiaknak voltak lehetőségeik az egyenlítésre, de mivel kihagyták a helyzeteiket, hosszabbítás sem lett.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A KÉT TÁBOR
A helyszínen mindegyik meccs jobb, pláne akkor, ha mindkét szurkolótábornak jó a létszáma és a szurkolása.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
23. p.:
Zachariassen remek passza után Boli 10 méterről, középről az elvetődő Tujvel lábába lőtt jobbal, a kipattanóra Tokmac érkezett, aki ballal tízről, középről a kapu közepébe helyezett. 0-1!

JEGYZŐKÖNYV:

Budapest Honvéd–Ferencvárosi TC 0–1 (0–1)
Budapest, Bozsik Aréna, 3701 néző. V: Berke
Honvéd: Tujvel – Doka, Batik, Lovric, Tamás K. (M. Petkovics, 36.) – Petruszenko, Kadiri (Hidi, 56.) – V. Jónsson (Nagy Do., a szünetben), Zsótér, D. Drazsics (Bőle, a szünetben) – B. Traoré (N. Lukics, 57.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic – Laidouni, Esiti – Auzqui (Mak, 60.), Zachariassen (Botka, 76.), Nguen (Loncar, 90+1.) – F. Boli (Bassey, 60.). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző: Tokmac (23.)