Fradi-Mezőkövesd: potyagól és a légiós lábában maradó csoda

Gyors és nehéz lépés az arany felé.

FERENCVÁROS-MEZŐKÖVESD 1-0

Két ellentétes formában és állapotban lévő csapat találkozott az NB I 25. fordulójának nyitómeccsén péntek este a Groupama Arénában, és nem csupán a tabellán elfoglalt hely alapján.

A listavezető Ferencváros ugyanis folyamataiban, de kezd összeérni Sztanyiszlav Csercseszov keze alatt, és úgy fogadták a 10. helyen álló Mezőkövesdet, hogy az előző három tétmeccsüket megnyerték.

A matyóföldieknek viszont akadnak és akadtak problémáik az utóbbi hetekben, hiszen egyrészt az előző négy bajnokijukon csupán két pontot szereztek, így közel kerültek a kiesőzónához, másrészt Supka Attila a meccs előtt elárulta, hogy betegségek és sérülések akadályozzák a munkájukat.

Mint ahogy azt is mondta, hogy aggasztja őt csapata gólképtelensége, márpedig a mostani találkozón is bebizonyosodott, hogy a kevés adódó ziccert tényleg be kéne rúgni, és teljesen máshogy is alakulhatnának a találkozóik.

A Ferencváros gyors góllal köszönte meg a szurkolók parádés 1848-as, kezdés előtti képét: a 3. percben Tokmac távoli lövése viccelte meg Tordai kapust.

Mint később kiderült, ezzel be is állította a végeredményt, de többször is zörrenhetett volna a háló. Pontosabban zörrent is, de Zubkov lesen volt a 32. percben, majd elpuskázott egy ziccert is az első félidő lefújása előtt. A Kövesd is eljutott helyzetig, Bilali fejese nem sokkal tévesztett célt.

A második játékrész elején aztán Drazsics jutott óriási lehetőséghez, de ugyanúgy elpuskázta, mint a 72. percben, igaz, utóbbihoz Dibusz nagy védése is kellett. A Mezőkövesd légiósának lábában maradt a csoda, hiszen legalább az egyenlítés összejöhetett volna, ha nem a fordítás. A 87. percben egy hazaadás miatti közvetett szabadrúgásból is betalálhattak volna, de Babati gyengén az oldalhálóba lőtt.

A Fradinak is adódtak helyzetei, de végül elegendő volt a csekélynek tűnő, ellenben sokat érő 1-0 a sikerhez.

A zöld-fehérek előnye jelenleg nyolc pont a tabella élén az üldözőkkel szemben, míg a Mezőkövesd a forduló végén akár a kiesőzónában is találhatja magát. Lesz miről beszélgetniük Supka Attiláéknak a következő napokban…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: TOKMAC NGUEN

Ezúttal kapushiba is kellett a góljához, de kétségkívül ő szerzi a Ferencváros legfontosabb találatait az utóbbi hetekben: győztes gólt szerzett a Honvéd elleni kupameccsen, a Kisvárda ellen a hosszabbításban és most is.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: DRAZSICS KIHAGYOTT ZICCERE

Az 50. percben Cseri passza után lőhetett egészen közelről a mezőkövesdi csatár, de a labda elkerülte a kaput. Ha ott gólt ünnepelhet a Kövesd, könnyen lehet, hogy teljesen máshogy alakul a meccs.

A GÓL TÖRTÉNETE:

3. perc: Tokmac kapott labdát Laidounitól egy labdakihozatal végén, majd átviharzott a Mezőkövesd térfelén és 21 méterről lőtt. A labda megpattant Tordai előtt és a kapuban kötött ki. 1-0

A Ferencváros a Puskás Akadémiához látogat a válogatott szünet után, a Mezőkövesd a Gyirmótot fogadja.

FTC-Mezőkövesd 1-0 (1-0)

FTC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Laidouni (Vécsei, 59.), Esiti – Zubkov (Botka, 70.), Zachariassen (Gavric, 70.), Tokmac, – R. Mmaee (Bassey, 90+4)
Mezőkövesd: Tordai – Farkas, Vajda (Granecny, 68.) Bilali, Vadnai – Cseke, Karnitski – Cseri (Qaka, 76.), Kis (Madarász, a szünetben) Besirovic (Babati, 57.) – Jurina (Drazic, a szünetben).

Sárga lapok: Laidouni (41.), Zubkov (44.), Esiti (56.) Csercseszov (87.), illetve Cseri (7.), Cseke (45+3), Madarász (63.), Granecny (69.)
Gólok: Tokmac (3.)