Feltámadt a Honvéd, robog a Fehérvár, botlott a Loki – eredmények, tabella, videók

Megszakadt a kövesdiek jó sorozata.

Frissül!

Az ötödik forduló előtt a DVSC, a Mezőkövesd és a MOL Fehérvár is hibátlan mérleggel büszkélkedhetett. Szombat este a Loki és a Kövesd szériája is megszakadt. A debrecenieket a Kaposvár lepte meg, míg Kuttor Attila csapata nem bírt a Pakssal. A MOL Fehérvár ellenben nem botlott, Marko Nikolics csapata ezúttal a Kisvárdát múlta felül. A fővárosi rangadón megszerezte első győzelmét az idei bajnokságban a Honvéd. A ZTE remizett a Puskás Akadémiával.

Iványi
gólszerzők: Feczesin (4.), Lanzafame (91., öngól), illetve Uzoma (10.), Moutari (27.), Gazdag (31.)
sárga lap: Szakály P. (86.), illetve Ikenne-King (19.), Batik (71.), Kukoc (84.)
Újpest FC: Pajovic – Balázs B., Máté (Szakály P., 67.), Ristevski, Burekovic – Sankovic, Onovo – Zsótér (Koszta, 58.), Nwobodo, Bjarnason (Simon, a szünetben) – Feczesin
Honvéd: Tujvel – Batik, Kamber, Niba (Lovric, 71.) – Ikenne-King (Kukoc, 37.), Nagy G., Gazdag (Ben-Hatira, 66.), Kesztyűs, Uzoma – Moutari, Lanzafame

A mérkőzés első helyzetéből a 4. percben vezetést szerzett az Újpest – a héten szerződtetett Feczesin volt eredményes -, amelyre a Honvéd hat perccel később válaszolt. A gyors egyenlítéstől a házigazdák megtörtek, a vendégek lendülete viszont megmaradt. A Honvéd mezőnyfölényhez jutott, és két helyzetét gólra váltva megérdemelten fordított a félidő közepén. A szünet előtti hajrában magához tért az Újpest, de hiába támadott és akadtak helyzetei, nem tudta csökkenteni a különbséget.

A hazaiak a második félidő elején is irányítottak, a kispesti kapus, Tujvel azonban kifogott rajtuk, 15 perc elteltével pedig pár kontra erejéig kijött a szorításból a vendégcsapat. Az Újpest gyorsan rendezte azonban sorait, de hiába támadott, a kapura a lefújásig nem jelentett veszélyt, csupán Lanzafame öngóljával jutott közelebb ellenfeléhez már a ráadásban.

A Honvéd négy vereség után először nyert a bajnoki szezonban, így egy pontra megközelítette a szintén visszafogottan kezdő Újpestet. Utóbbiak a kispestiek ellen a legutóbbi tíz mérkőzésükön egy győzelem és hat döntetlen mellett harmadszor szenvedtek vereséget.

MOL Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 3-0 (1-0)
Székesfehérvár, 3679 néző, v.:
Berke
gólszerzők: Musliu (41.), Milanov (56.), Hodzic (77.)
sárga lap: Hodzic (45.), illetve Melnyik (63.), Protic (72.), Karaszjuk (75.), Ene (86.), Cukalasz (87.)
Fehérvár: Kovácsik – Nego, Juhász R., Musliu, Hangya – Nikolov, Huszti (Hadzic 84.) – Kovács I. (Fiola 83.), Milanov (Elek 75.), Petrjak – Hodzic
Kisvárda: Felipe – Melnyik, Berios (Rubus 66.), Ene, Protic – Karaszjuk (Tischler 81.), Lucas – Gosztonyi (Bumba 64.), Cukalasz, Kovácsréti – Grozav

A mérkőzés elején a Fehérvár lépett fel támadólag, mégis a Kisvárdáé volt az első nagy gólhelyzet Kovácsréti Márk kapufájánál. A folytatás is hasonló forgatókönyv alapján zajlott: a Vidi birtokolta többet a labdát, míg a vendégek voltak veszélyesebbek a kapura. A félidő vége felé fokozta a nyomást a hazai csapat és az első magyar bajnoki találkozóján pályára lépő, észak-macedón Visar Musliu fejesgóljával megszerezte a vezetést.

Fordulást követően növelte előnyét a fehérvári gárda, Georgi Milanov is fejjel volt eredményes. Kétgólos hátránya ellenére sem adta fel a Kisvárda, mezőnyfölényük azonban meddőnek bizonyult. Az utolsó negyedórába érve eldöntötte a mérkőzést a Fehérvár, Armin Hodzic szerzett gólt: ő is fejesből talált a vendégkapuba.

Debreceni VSC-Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-1)
Debrecen, 4120 néző, v:
Pillók
gólszerző: Ádám (9.)
sárga lap: Szécsi (62.), Varga K. (67.), Bényei (85.), illetve Vachtler (21.), Hegedűs (36.), Nagy T. (74.), Nagy R. (86.)
DVSC: Nagy S. – Bényei, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Tőzsér (Kundrák, 82.) – Varga K., Haris, Trujic (Adeniji, 46.) – Szécsi, Garba
Kaposvár: Pogacsics – Vachtler, Hegedűs (Hadaró, 77.), Nagy T., Fodor – Nagy R. (Borbély, 89.), Szakály, Nagy J., Csiki (Poplatnik, 81.) – Ádám, Beliczky

Ünnepi pillanatok előzték meg a találkozót: tíz évvel ezelőtt jutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe a DVSC, miután Budapesten, a Puskás Ferenc Stadionban 2-0-ra győzött a bolgár Levszki Szófia ellen. A stadion kivetítőjén egy összeállítás idézte fel a Loki menetelését, a kezdőrúgást pedig az akkori csapat egyik kedvence, Adamo Coulibaly végezte el. Debreceni támadásokkal kezdődött a mérkőzés, egy szögletet követőn mégis az újonc kaposváriak jutottak előnyhöz. A hazaiak szinte végigtámadták az első félidőt, több hatalmas helyzetük is volt, gólt azonban nem tudtak szerezni.

A második játékrészben tovább fokozta a nyomást a DVSC, a Kaposvár csak ritkán lépte át saját térfelét. A Loki egymás után alakította ki a helyzeteket, de a legnagyobb lehetőségeket is kihagyta, háromszor pedig Pogacsics hárított bravúrral. A DVSC három megnyert mérkőzés után kapott ki, az újonc Kaposvár pedig négy vereséget követően először ünnepelhetett győzelmet.

ZTE FC-Puskás Akadémia FC 1-1 (1-1)
ZTE Aréna, 4858 néző, v.:
Bogár
gólszerzők: Radó (43., 11-esből), illetve Vanecek (36.)
sárga lap: Lesjak (45.), illetve Knezevic (34.), Szolnoki (74.)
ZTE FC: Demjén – Bolla, Lesjak, Devecseri, Tamás K. – Kocsis G. – Barczi, Bedi, Mitrovic (Hudák, 94.), Radó (Bobál, 81.) – Ikoba (Stieber, 52.)
PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Van Nieff, Urblík – Sós (Kiss T., 85.), Knezevic, Henty (Gyurcsó, 55.) – Vanecek (Mebrahtu, 71.)

Az első 15-20 perc eseménytelen mezőnyjátékkal telt, ezután azonban megélénkült a meccs, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. Öt percen belül aztán két gólt is láthatott a közönség, de amíg az egyik oldalon Radó találatát les miatt érvénytelenítették, addig a cseh Vanecek sikeres lövésével előnybe kerültek a vendégek. A folytatásban is sok volt a helyzet, és a zalaegerszegieknek – megérdemelten – még a szünet előtt összejött az egyenlítés büntetőből.

A fordulást követően az első említésre méltó esemény a frissen igazolt Stieber Zoltán beállása volt, a válogatott szélsőt – aki sok évnyi légióskodás után most debütált az NB I-ben – nagy tapssal köszöntötték a hazai drukkerek. A másik oldalon is pályára lépett egy válogatott játékos, Gyurcsó Ádám, és a két futballista becserélésével az iram is megélénkült, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Bár a második félidő jóval eseménydúsabb volt, mint az első, újabb gól már nem esett, ezzel mindkét csapat szezonbeli első döntetlenjét játszotta.

Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 0-2 (0-1)
Mezőkövesd, 2362 néző, v:
Pintér
gólszerző: Hahn (22., 50., az elsőt tizenegyesből)
sárga lap: Berecz (57.), Katanec (64.), illetve Osváth (30.), Fejes (44.), Bartha (56.), Böde (91.)
Mezőkövesd: Szappanos – Eperjesi, Pillár, Katanec, Vadnai (Vajda, 81.) – Pekár (Molnár, 56.), Karnyicki, Berecz, Cseri – Zivzivadze (Takács T., 56.), Nagy D.
Paks: Holczer – Osváth, Gévay, Fejes, Szabó – Könyves, Papp, Bartha (Fejős, 91.), Balogh (Remili, 83.) – Hahn (Windecker, 71.), Böde

Az első félidőben a hazaiak voltak aktívabbak, mégis paksi vezetéssel vonulhattak el a szünetre a felek. Hiába a kövesdiek hét kapura lövése, a vendégek egyetlen próbálkozásból a félidő derekán előnybe kerültek, igaz, némi könnyebbséget jelentett számukra, hogy tizenegyesből adódott lehetőségük bevenni a hazai kaput.

Fordulás után nem sokáig vesztegették az időt a Tolna megyeiek, Hahn öt perc elteltével ezúttal akcióból, fejjel is eredményes volt, így a Paks előnye kétgólosra nőtt. A vendégek a folytatásban is sikerrel tartották távol kapujuktól a kettős cserével felfrissített riválist, és összességében megérdemelten vitték el a három pontot Mezőkövesdről.