Félt volna a ZTE a Puskástól? – reakciók, videók

Rövid értékelések a trénerektől.

A feljutását követő első hazai mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott a ZTE csapata a Puskás Akadémiával. A szombati találkozó kiegyenlített játékot hozott, mindkét gárda megnyerhette volna az összecsapást, végül igazságos pontosztozkodással zártak. A lefújást követően a trénerek értékeltek.

Dobos Barna (ZTE): – Pontot szereztünk, de ha értékesítjük a helyzeteinket, akkor kettővel több is lehetett volna. Gólokat kell rúgnunk a ziccereinkből, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést.

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): – Nagyon örülök, hogy remek atmoszférában zajlott a meccs, ezen kívül magas tempóban láthattunk jó kilencven percet. Az elején olyan volt, mintha a ZTE kicsit félt volna tőlünk, de a gólunk után kicsit visszaengedtük a Zetét. Később is volt olyan időszak, amikor a hazaiak voltak fölényben, de úgy éreztem, a végén kicsit elfáradtak a hazaiak, ezt sajnos nem tudtuk kihasználni.

EMLÉKEZTETŐ

ZTE FC-Puskás Akadémia FC 1-1 (1-1)
ZTE Aréna, 4858 néző, v.:
 Bogár
gólszerzők: Radó (43., 11-esből), illetve Vanecek (36.)
sárga lap: Lesjak (45.), illetve Knezevic (34.), Szolnoki (74.)
ZTE FC: Demjén – Bolla, Lesjak, Devecseri, Tamás K. – Kocsis G. – Barczi, Bedi, Mitrovic (Hudák, 94.), Radó (Bobál, 81.) – Ikoba (Stieber, 52.)
PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Van Nieff, Urblík – Sós (Kiss T., 85.), Knezevic, Henty (Gyurcsó, 55.) – Vanecek (Mebrahtu, 71.)

Az első 15-20 perc eseménytelen mezőnyjátékkal telt, ezután azonban megélénkült a meccs, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. Öt percen belül aztán két gólt is láthatott a közönség, de amíg az egyik oldalon Radó találatát les miatt érvénytelenítették, addig a cseh Vanecek sikeres lövésével előnybe kerültek a vendégek. A folytatásban is sok volt a helyzet, és a zalaegerszegieknek – megérdemelten – még a szünet előtt összejött az egyenlítés büntetőből.

A fordulást követően az első említésre méltó esemény a frissen igazolt Stieber Zoltán beállása volt, a válogatott szélsőt – aki sok évnyi légióskodás után most debütált az NB I-ben – nagy tapssal köszöntötték a hazai drukkerek. A másik oldalon is pályára lépett egy válogatott játékos, Gyurcsó Ádám, és a két futballista becserélésével az iram is megélénkült, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Bár a második félidő jóval eseménydúsabb volt, mint az első, újabb gól már nem esett, ezzel mindkét csapat szezonbeli első döntetlenjét játszotta.