Felkészülés: A Haladás a 32-szeres osztrák bajnokkal meccsel

Grieskirchen – A bécsi csapatot az előző idényben a Valencia búcsúztatta az EL-től.

Második felkészülési mérkőzését játssza Mészöly Géza csapata, a Haladás. Edzőpartnernek az SK Rapid Wient választotta magának a Hali. A bécsi klub az egyik legismertebb és legeredményesebb osztrák csapat.

A Rapid fennállása óta mindig az élvonalában szerepelt, eddig 32-szer lett bajnok, 25-ször ezüstérmes és 22-szer bronzérmes. A 102 idényből 79 alkalommal a dobogón végzett, csak 23-szor nem volt érmes. Legrosszabb eredménye a 2001–02-es idénybeli 8. hely.

Az előző szezonban az elmúlt évekhez hasonlóan a Red Bull Salzburg lett az a bajnok, a Rapid így be kellett érnie az ezüstéremmel. A Bajnokok Ligája-selejtezőjében a Sahtar Doneck búcsúztatta (0–1, 2–2), viszont az Európa Ligában remek teljesítménnyel jutott tovább a csoportjából. A kiesési szakasz első körében azonban a Valencia oda-vissza legyőzte, és összesítésben 0-10-el búcsúzott a Rapid a nemzetközi porondtól.