Ezeket a csapatokat kaphatják a dobogós magyar együttesek az EL első selejtezőkörében

Magyarország/Nyon – A Loki, és a Vidi is kiemeltként várhatja a júniusi sorsolást.

Forrás: vidi.hu

Mint ismert, az ezüstérmes Videoton, a harmadik DVSC is az Európa Liga-selejtezőkben lesz érdekelt, ráadásul kiemeltként várhatja mindkét együttes - a negyedik MTK-val ellentétben -  a június 20-i sorsolást. A Nyonban megrendezésre kerülő eseményen az is kiderül majd, hogy amennyiben sikerrel veszi ezt a szakaszt a két magyar csapat, melyik klubbal találkoznak majd a második körben.

 

Az első selejtezőkör odavágóit június 30-án, a visszavágókat július 7-én rendezik.

 

A magyarok lehetséges ellenfelei az első selejtezőkörben csökkenő koefficiens-érték alapján (a listát a vidi.hu készítette)

Ordabaszi Simkent (kazah)            

Atlantas Klaipeda (litván)

Fola Esch (luxemburgi)    

Szamtredia (grúz)

Cliftonville (észak-ír)         

Spartaks Jurmala (lett)

Rudar Pljevlja (montenegrói)         

Partizani Tirana (albán)

HB Tórshavn (feröer-szigeteki)      

Banants (örmény)

Csihura Szacskere (grúz)

NSÍ Runavík (feröer-szigeteki)

Gorica/Celje (szlovén, még függ a Szlovén Kupa döntőjétől)

FK Trakai (litván)

Sirak Gyumri (örmény)     

Radník Bijeljina (bosnyák)

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)       

Sloboda Tuzla (bosnyák)

Kapaz Gandzsa (azerbajdzsáni)   

Glenavon (észak-ír)

Birkirkara (máltai)              

Cork City (ír)

Shkendija (macedón)       

Tre Penne/La Fiorita (san marinói, még függ a helyi bajnokság kimenetelétől)

Víkingur (feröer-szigeteki)               

Bala Town (walesi)

Szlavia Szófia (bolgár)     

Sileks Kratovo (macedón)

Hibernians (máltai)           

UE Santa Coloma (andorrai)

Spartak Myjava (szlovák) 

Jeunesse d’Esch/Mondorf-les-Bains (luxemburgi, még függ a Luxemburgi Kupa döntőjétől)

Suduva Marijampole (litván)          

Bokelj Kotor (montenegrói)

RoPS (finn)         

Balzan Youth (máltai)

Jelgava (lett)       

Infonet Tallinn (észt)

Teuta Durres (albán)        

Folgore/Falciano (san marinói)

Zaria/Milsami Orhei (moldáv, még függ a Moldáv Kupa döntőjétől)    

Llandudno (walesi)

Valúr Reykjavík (izlandi)  

Connah’s Quay (walesi)

IFK Mariehamn (finn)       

Europa FC (gibraltári)

Lusitanos (andorrai)         

a koszovói kupagyőztes? (KF Pristhina/KF Drita)

Legfrissebb híreink