Európa-liga: Vécseiék kieshetnek, Kádárék továbbjuthatnak - program, tabellák

Holmanék Isztambulban bizonyíthatnak.

Forrás: FC Lugano/Facebook

A Holman Dávidot foglalkoztató szlovák Slovan Bratislava Isztambulban, a Besiktas vendégeként lép pályára a labdarúgó Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön, és továbbjutási reményei csak győzelemmel maradhatnak életben.

    
A K csoportban a szlovák együttes eddig négy pontot gyűjtött, a törökök viszont egyet sem.
    
A B csoport magyar érdekeltségű együttesei közül a Holender Filipet, Vécsei Bálintot és Kecskés Ákost soraiban tudó Lugano az FC Köbenhavnt fogadja, míg Kádár Tamás együttese, a Dinamo Kijev Malmőbe látogat. Az ukránok az idegenbeli győzelemmel bebiztosítanák továbbjutásukat, a svájciak viszont hazai vereséggel biztosan nem folytathatnák szereplésüket tavasszal.

A Ferencváros az Espanyolt fogadja, további részletek a linkre kattintva érhetőek el.


    
Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:
    
A csoport:

Dudelange (luxemburgi)-APOEL (ciprusi) 21.00
Sevilla (spanyol)-Qarabag (azeri) 21.00
    
Az állás: 1. (és továbbjutott) Sevilla 12 pont, 2. APOEL 4, 3. Qarabag 4, 4. Dudelange 3

    
B csoport:
Lugano (svájci)-FC Köbenhavn (dán), St. Gallen 21.00
Malmö (svéd)-Dinamo Kijev (ukrán) 21.00
    
Az állás: 1. Köbenhavn 6 pont (4-3), 2. Dinamo Kijev 6 (3-2), 3. Malmö 5, 4. Lugano 2

    
C csoport:
Krasznodar (orosz)-Basel (svájci) 16.50
Trabzonspor (török)-Getafe (spanyol) 16.50
    
Az állás:
1. (és továbbjutott) Basel 10 pont, 2. Getafe 6 (4-4), 3. Krasznodar 6 (6-8), 4. Trabzonspor 1

    
D csoport:
Rosenborg (norvég)-LASK Linz (osztrák) 21.00
Sporting Lisboa (portugál)-PSV Eindhoven (holland) 21.00
    
Az állás: 1. Sporting 9 pont, 2. Linz 7, 3. PSV 7, 4. Rosenborg 0

    
E csoport:
SS Lazio (olasz)-CFR Cluj (román) 21.00
Celtic Glasgow (skót)-Rennes (francia) 21.00
    
Az állás: 1. (és továbbjutott) Celtic 10 pont, 2. Cluj 9, 3. Lazio 3, Rennes 1

    
F csoport:
Vitória SC (portugál)-Standard Liege (belga) 21.00
Arsenal (angol)-Eintracht Frankfurt (német) 21.00
    
Az állás: 1. Arsenal 10 pont, 2. Standard Liege 6 (5-7), 3. Eintracht Frankfurt 6 (4-6), 4. Vitória 1

    
G csoport:
Feyenoord (holland)-Glasgow Rangers (skót) 18.55
Young Boys (svájci)-FC Porto (portugál) 18.55
    
Az állás: 1. Young Boys 7 pont (6-4), 2. Rangers 7 (5-3), 3. Feyenoord 4 (3-4), 4. Porto 4 (3-6)

    
H csoport:
Ferencváros-Espanyol (spanyol), Groupama Aréna 18.55
CSZKA Moszkva (orosz)-Ludogorec (bolgár) 18.55
    
Az állás: 1. (és továbbjutott) Espanyol 10 pont, 2. Ludogorec 6, 3. Ferencváros 5, 4. CSZKA Moszkva 1

    
I csoport:
Olekszandrija (ukrán)-VfL Wolfsburg (német), Lviv 18.55
St. Etienne (francia)-Gent (belga) 18.55
    
Az állás: 1. Gent 8 pont, 2. Vfl Wolfsburg 5, 3. St. Etienne 3 (6-7), 4. Olekszandrija 3 (5-7)

    
J csoport:
Wolfsberg (osztrák)-Borussia Mönchengladbach (német), Graz 18.55
Basaksehir (török)-AS Roma (olasz) 18.55
    
Az állás: 1. Basaksehir 7 pont, 2. AS Roma 5 (7-4), 3. Borussia Mönchengladbach 5 (4-7), 4. Wolfsberg 4

    
K csoport:
Braga (portugál)-Wolverhampton Wanderers (angol) 18.55
Besiktas (török)-Slovan Bratislava (szlovák) 18.55
    
Az állás: 1. Braga 10 pont, 2. Wolverhampton 9, 3. Slovan Bratislava 4, 4. Besiktas 0

    
L csoport:
Asztana (kazah)-Manchester United (angol) 16.50
AZ Alkmaar (holland)-Partizan Beograd (szerb), Hága 18.55
    
Az állás: 1. (és továbbjutott) Manchester United 10 pont, 2. AZ Alkmaar 8, 3. Partizan Beograd 4, 4. Asztana 0

    
A csoportok első két-két helyezettje jut a kieséses szakaszba.
 

Legfrissebb híreink