Fordítani tudott a Honvéd, győzelemmel folytatta a felkészülést a Várda.

,,A hatodik edzőmeccsen megvan a hatodik győzelem is.

Felkészülési mérkőzés
MTK Budapest–SKF Szered 2-0 (1-0)

Gólszerző: Ramos (28.), Schön (59.)

MTK Budapest: Mijatovics (Somodi 60.) – Balázs (Ikenne-King 46.), Pintér (Nagy 46.), Baki, Herrera (Barna 60.) – Cseke (Mezei 46.), Kata, Katona (Palincsár 46.) – Prosser (Gera 46.), Ramos (Bíró 46.), Schön (Lencse 60.).

Vezetőedző: Michael Boris

Szombat délután csapatunk a hatodik edzőmérkőzésén lépett pályára, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a szlovák élvonalban szereplő SKF Szered volt az ellenfelünk. A felvidéki együttes ellen Bojan Miovski és Kanta József játékára nem számíthatott Michael Boris vezetőedző.

A találkozó első lehetősége előttünk adódott, Prosser csapott le a védelem mögé belőtt labdára, de a rövidre tartó kísérletét kitolta a kapus a 14. percben.

A 28. percben már gólnak örülhetett a közönség, Myke Bouard Ramos 25 méterről védhetetlenül csavarta a jobb felsőbe a szabadrúgást (1-0).

A félidő hátralévő részében még Prosser és Schön is próbálkozott, de nem jártak sikerrel.

A szünetben hatot is cserélt a szakmai stáb, közülük az egyik érkező, Gera Dániel zseniális előkészítése után Schön Szabolcs pörgetett a vendégek kapujába az 59. minutumban (2-0).

A folytatásban is a mi akaratunk érvényesült, egy veszélyes lehetőséget leszámítva előttünk adódtak helyzetek, de az utolsó passzokba, cselekbe hiba csúszott.

A hajrában közel jártak a szépítéshez a vendégek, de hiába vezették Somodira egy az egyben a labdát, a 60. percben becserélt kapusunk óriásit védett.

Csapatunk újabb sikerével továbbra is veretlen a felkészülés alatt, a hatodik meccsen megvan a hatodik győzelem is. A bajnoki fópróbát egy hét múlva (08.08., szombat) tartjuk, akkor az Újpest FC-t látjuk vendégül az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 17 órától."

A PAKS BESZÁMOLÓJA:

,,Harcos felkészülési mérkőzést játszottunk a budapesti piros-feketékkel.

V. felkészülési mérkőzés: Budapest Honvéd FC – PAKSI FC 2 – 1 (0 – 1) – 2020.08.01.

A Honvéd kerete

Kezdők:
Tujvel, Mezghrani, Gazdag, Batik, Hidi, Zsótér, Ugrai, Tamás, Kesztyűs, Baráth, Amadou

Cserék: Nagy, Kálnoki-Kis, Sani, Kamber, Lovric, Aliji, Gale, Németh, László, Buna, Bocskay

Vezetőedző: Bódog Tamás

Csapatunk összeállítása

Kezdők:
Hegedüs – Szabó, Szélpál, Gévay, Osváth – Balogh, Bognár, Bertus – Ádám, Böde, Haraszti

Cserék: Holczer, Nagy, Hahn, Lorentz, Sipos, Sajbán, Windecker, Szakály, Lenzsér

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Változtatások: Lorentz 45’ (Gévay), Szakály 45’ (Bognár), Windecker 45’ (Bertus), Nagy 45’ (Ádám), Hahn 45’ (Haraszti), Lenzsér 62' (Szélpál), Sajbán 62' (Böde), Holczer 70' (Hegedüs), Sipos 75' (Balogh), Bertus 75' (Szabó)

Gólszerzők: Gévay 31', illetve Hidi 64', Gele 68'

Helyszín: Budapest, Honvéd-MFA Utánpótlásközpont

A gólok története: Bognár tekert középre több mint veszélyesen egy sarokrúgást a 31. percben, amit a kiválóan érkező Gévay bólintott védhetetlenül a hálóba, tanítanivaló szöglet volt. A 64. percben Ugrai sarokrúgását Hidi fejelte a kapunkba, négy perccel később pedig Gele maradt tisztán, és a tizenhatosunk sarkától a halónkba tekert.

A KISVÁRDA BESZÁMOLÓJA:

,,FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

KISVÁRDA MASTER GOOD–MFK RUŽOMBEROK 1–0 (1–0)

Kisvárda, Várkerti Stadion, 500 néző. V.: Karakó

Kisvárda: Dombó (Minca, 68.) – Melnik, Ene, Rubus, Lakatos Cs. (Baranyai, 68.) – Lucas, Szimovics – Sassá (Hej, 68.), Cukalasz (Szőr, 86.), Kovácsréti – Jelena (Horváth Z., 68.).

Ružomberok: Macik (Krajcírik, 46.) – Curma (Kmet, 62.), Maslo (Holub, 62.), Twardzik, Ďungel (Kojnok, 46.) – Zsigmund (Múdry, 46.), Mojžiš (Filinský, 62.) – Kosztadinov (Kochan, 46.), Takač (Brenkus, 62.), Gerec (Boda, 62.) – Regali (Kružliak, 62.).

Gólszerző: Kovácsréti (38.)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, mi kezdtük a találkozót – Jelena indította útjára a labdát.

9. perc: Kovácsréti, Lucas és Sassá volt a labda útja, utóbbi a kivetődő kapusba lőtte a labdát 10 méterről.

11. perc: Sassá jobb oldali beadása után Jelena 6 méterről a kapusba lőtt.

A pénteken és szombaton szerződtetett két új játékosunk: Camaj és Zlicic, és a kisebb sérüléssel bajlódó Viana a mai mérkőzésen nem kapnak szerepet.

12. perc: Sassá a jobb szélen "él mint hal a vízben", most is gy betörése után alakult ki veszélyes helyzet, de kapusuk megmentett a góltól a vendégeket.

21. perc: Takač balról keresztbe lőtt labdája elpattogott a kapunk előtt.

24. perc: Megint Sassá futott el a jobb oldalon, beadását Kovácsréti kevéssel lőtte a kapu mellé.

28. perc: Sassá passzolt Lucashoz, akinek egy csel után 16 méterről leadott lövése csaknem ketté törte a lécet.

29. perc: Cukalasz átadása után Jelena közeli lövése egy védőről szögletre vágódott.

38. perc: GÓÓÓL! Vezetünk! Sassá gurított jobbról középre, ahol Kovácsréti forgolódott, majd 15 méterről ballal a jobb felső sarokba lőtt. 1-0.

45. perc: Kovácsréti jobb oldali szöglete után Cukalasz csúsztatta meg a labdát amelyet a becsúszó Rubus épp, hogy elért és a kapu jobb oldala mellé lőtt.

45+1. perc: A játékvezető véget vetett az első játékrésznek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, ezt a játékrészt a vendégek kezdték.

46. perc: A Ružomberok négyet cserélt: Kosztadinov helyett Kochan, Ďungel helyett Kojnok, Zsigmund helyett Múdry, és a kapuban Macík helyett Krajčírik lépett pályára.

58. perc: Kovácsréti a bal oldalról befelé cselezett, majd jobb lábbal megeresztett egy lövést 12 méterről melyet a vendégek kapusa bravúrral védett.

59. perc: Lucas jobb oldali beadása után Ene a kapu torkából mellé fejelt.

61. perc: Kisebb kakaskodás támadt a kisvárdai 16-oson belül amelynek végén Regali kapott sárgát.

62. perc: Újabb változtatások a vendégeknél: Curma le, Kmet be, Maslo helyett Holub, Mojžiš helyére Filinský, Takač helyére Brenkus, Gerec helyett Boda és Regali helyett Kružliak érkezett.

68. perc: Ivószünet, közben cserélünk mi is: Dombó helyére Minca érkezik a kapuba, Lakatost Baranyai váltotta, Jelena helyére Horváth, Sassá helyére pedig Hej érkezett.

71. perc: Kružliak fejelt 5 méterről fölé.

72. perc: Cukalasz futtából 17 méterről lőtt kapura, Krajcírik azonban ujjheggyel fölé tolta a labdát.

73. perc: Baranyai bal oldali beadása megcsúszott egy vendégjátékos fején, Horváth az érkező labdát kapásból a jobb sarok mellé lőtte.

76. perc: Kružliak 15 méteres lövését védte Minca.

80. perc: Kružliak lépett, de a kivetődő Minca lelopta a lábáról a labdát.

81. perc: Boda lőtt 8 méterről éles szögből fölé.

84. perc: Boda hámozta át magát a védőkön, majd a 8 méterről leadott lövése Enéről szögletre vágódott.

86. perc: Cukalasz helyett Szőr.

90. perc: Boda tört be a bal oldalon belülre, lövését Minca lábbal védte.

90+1. perc: Vége a mérkőzésnek!"

A 18 órakor kezdődött edzőmeccsek összefoglalói a linkre kattintva tekinthetőek meg.