Élő közvetítés az Újpest-Videoton MK-elődöntőről

Budapest – Addig támadtak a lilák, míg kaptak egy négyest.

A javuló formát mutató, címvédő Újpest a bajnokságban is szárnyaló Videotont fogadja a Magyar Kupa-elődöntő visszavágóján. Éles meccsnek ígérkezik, a nemzetközi kupaszereplésért hajtó lila-fehérek szempontjából „az év meccse” következik, de az újra Kovács Istvánnal felálló Vidi számára is nagy a tét.

Fotó: vidi.hu

Élő beszámoló

Az első meccsen a fehérváriak nyertek 1-0-ra, Gyurcsó Ádám góljával. A továbbjutó ellenfele a fináléban minden bizonnyal a Ferencváros lesz (a zöld-fehérek holnap 2-0-s előnyről kezdik a hazai visszavágójukat az NB II-es Szolnoki MÁV ellen). Mindehhez képest lehangoló a talán ezer fős közönség.

A játékot a Videoton, a támadásokat az összesített állásnak megfelelően kezdeményezőbb Újpest kezdte.

A 9. percben Andrics került lövőhelyzetbe (ez a meccs első valamirevaló lehetősége, ha nem számítjuk, amikor egyszerre három hazai támadó is méteres lesen állt), a bal oldalra kisodródva azonban gyengén Calatayudhoz passzolt.

A 15. percben ellenben a túlvégen Balajcza mentette meg a lilák esélyeit: a kontrázó Vidi csatára, Nikolics a jobb szélen viharzott el, beadása egyedül találta volna meg Oliveirát, de a kapus sem magát, sem ellenfelét nem kímélve kivetődött, és lelopta a portugál lábáról a labdát.

22. perc: eldőlt? Az Újpestnek már három gólt kellene szereznie, miután Nikolics Nemanja  – ki más?! – 18 méteres, magas ívben szálló lövése a bal felső sarokba vágódott (0-1). A tisztes távolban nézelődő védők közül Heris volt a legközelebb, úgy 4 méterre… Nikolics nem véletlenül nyilatkozta előzetesen, hogy előnyben is gólra törnek majd.

Már csak kettő kellene! A 39. percben, Balogh oldalsó szabadrúgása után a leshatárról kilépő Litauszki Róbert fejelt 6 méterről a vendégek kapujának bal oldalába (1-1).

Itt a szünet, a hazai szempontból még jókor jött egyenlítés után parázs második félidő várható. Hosszabbítás viszont már biztosan nem. A folytatásban sem a lilák elszántáságán fog múlni a meccs végkimenetele, az biztos: a gólszerző Litauszki Róbert szerint számukra élet-halál kérdése a továbbjutás.

Csak térfelet cseréltek a csapatok, játékost egyelőre nem.

Az 51. percben centiken, és Heris jó biztosításán múlt a Vidi újabb gólja. Gyurcsó verte meg Forrót a jobb oldalon, lövése már Balajczán is túljutott, de a belga bekk a gólvonalról kirúgta a labdát. Két perccel később már a túloldalon Balogh bombázott ballal, 22 méterről, a bal felső sarok mellé.

55. perc: megint közel volt az újabb újpesti gól, és ezzel az igazi izgalmak. Andrics kapott remek labdát Suljictól, de a bal oldalon addig pepecselt a lövéssel, míg Juhász tisztázott előle.

Az 57. percben végképp eldönthette volna a továbbjutást a Vidi, de az Oliveirát buktató(?) Balajcza szabálytalanságáért megítélt büntetőt Nikolics csúnyán a léc fölé bombázta! Röviddel ezután, Ojo és Bardhi beállításával még támadóbb fokozatra kapcsolt az Újpest. Még több kockázat.

A 71. percben miután Bardhi vágta balról, kapásból a jobb kapufa mellé Suljic passzát a hazai kapunál Trebotic balról középre kanyarított labdáját a menetrendszerűen érkező Nikolics fejelte 8 méterről a kapu bal oldalába (1-2). Na, ezzel már végképp eldőlt.

A folytatásban az indolensen focizó, ezekben a percekben szinte minden mozdulatával bajt okozó Ojo a Vidi védőivel, kapusával és a játékvezetővel is majdnem ölre ment, majdnem kiállíttatta magát.

A 77. percben a Kovács visszatérésével a kispadra szorult Feczesin váltotta a kétgólos Nikolicsot. A gólkirályjelölt megtette a magáét, pihenhet.

A 87. percben a csereként beállt Feczesin Róbert végképp lelombozta a lilákat: Sándor fejjel indította a csatárt, aki elhúzta a labdát a rárontó Balajcza mellett, majd 7 méterről, jobbról az üres kapuba lőtt (1-3).

Ez már végképp sok(k) volt az Újpestnek, a hazai csapat úgy összeomlott, hogy végül még megalázóvá is vált a veresége.

A 93. percben Szolnoki labdájával Filipe Oliveira adta meg a kegyelemdöfést, 15 méterről a bal alsóba lőve állította be az 1-4-es (összesítésben 1-5-ös) végeredményt.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó

Újpest–Videoton 1-4 (1-1)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1140 néző. Játékvezető: Szabó Zs. (Bozó, Lémon)

G: Litauszki (39.), ill. Nikolics (22., 71.), Feczesin (87.), Oliveira (93.)

Sárga lap: Nego (30.), Balajcza (56.), Ojo (72.), ill. Juhász R. (28.)

Újpest: Balajcza – Nego, Heris, Litauszki, Forró – Sztaniszavljevics (Bardhi, 59.), Balogh B. – Nagy G. (Szankovics, 89.), Suljic, Andrics – Perovics (Ojo, 59.)

Videoton: Calatayud – Szolnoki, Vinícius, Juhász R., Stopira – Sándor Gy., Trebotic – Gyurcsó (Heffler T., 62.), Kovács I. (Ivanovski, 84.), Oliveira – Nikolics (Feczesin, 77.)

Továbbjutott: a Videoton, kettős győzelemmel (1-0, 4-1)