El: magyar-magyar párharc a továbbjutásért - előzetes

Fontos meccs vár Kádárékra.

Forrás: UEFA

Kádár Tamás együttese, a Dinamo Kijev hazai pályán a továbbjutásért mérkőzik meg a Luganóval a labdarúgó Európa-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában, csütörtökön.

Az ukrán gárda azt a svájci csapatot fogadja, amelynek keretében három magyar labdarúgó - Holender Filip, Vécsei Bálint, Kecskés Ákos - is szerepel, és már biztosan nem lesz ott a tavaszi folytatásban. A Dinamo Kijev a B csoportban hárompontos hátrányban van a Köbenhavnnal, és kétpontos lemaradásban a Malmővel szemben, amelyek Dániában találkoznak egymással.

A K csoportban eldőlt a továbbjutás, az egyenes kieséses szakaszba jutott Braga a csoportkör után búcsúzú Slovan Bratislavához, Holman Dávid együtteséhez látogat. Az egyenes kieséses szakaszra kiadó 24 hely közül eddig 13 kelt el, a további 11 helyért még 19 csapat verseng, köztük a Ferencváros.

Európa-liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

    A csoport:
APOEL (ciprusi)-Sevilla (spanyol) 18.55
Qarabag (azeri)-Dudelange (luxemburgi) 18.55
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Sevilla 15 pont, 2. (és továbbjutott) APOEL 7, 3. Qarabag 4, 4. Dudelange 3

    B csoport:
FC Köbenhavn (dán)-Malmö (svéd) 18.55
Dinamo Kijev (ukrán)-Lugano (svájci) 18.55
    Az állás: 1. Köbenhavn 9 pont, 2. Malmö 8, 3. Dinamo Kijev 6, 4. Lugano 2

    C csoport:
Basel (svájci)-Trabzonspor (török) 18.55
Getafe (spanyol)-Krasznodar (orosz) 18.55
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Basel 10 pont, 2. Getafe 9 (5-4), 3. Krasznodar 9 (7-8), 4. Trabzonspor 1

    D csoport:
LASK Linz (osztrák)-Sporting Lisboa (portugál) 18.55
PSV Eindhoven (holland)-Rosenborg (norvég) 18.55
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Sporting 12 pont, 2. (és továbbjutott) LASK Linz 10, 3. PSV Eindhoven 7, 4. Rosenborg 0

    E csoport:
CFR Cluj (román)-Celtic Glasgow (skót) 18.55
Rennes (francia)-SS Lazio (olasz) 18.55
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Celtic 13 pont, 2. CFR Cluj 9, 3. Lazio 6, 4. Rennes 1

    F csoport:
Standard Liege (belga)-Arsenal (angol) 18.55
Eintracht Frankfurt (német)-Vitória SC (portugál) 18.55
    Az állás: 1. Arsenal 10 pont, 2. Frankfurt 9, 3. Standard Liege 7, 4. Vitória SC 2

    G csoport:
Glasgow Rangers (skót)-Young Boys (svájci) 21.00
FC Porto (portugál)-Feyenoord (holland) 21.00
    Az állás: 1. Glasgow Rangers 8, 2. FC Porto 7, 3. Young Boys 7, 4. Feyenoord 5

    H csoport:
Espanyol (spanyol)-CSZKA Moszkva (orosz) 21.00
Ludogorec (bolgár)-Ferencváros, Razgrad 21.00
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Espanyol 11 pont, 2. Ludogorec 7, 3. Ferencváros 6, 4. CSZKA Moszkva 2
    
    I csoport:
VfL Wolfsburg (német)-St. Etienne (francia) 21.00
Gent (belga)-Olekszandrija (ukrán) 21.00
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Gent 9 pont, 2. (és továbbjutott) Wolfsburg 8, 3. St. Etienne 4, 4. Olekszandrija 3

    J csoport:
Borussia Mönchengladbach (német)-Basaksehir (török) 21.00
AS Roma (olasz)-Wolfsberg (osztrák) 21.00
    Az állás: 1. Mönchengladbach 8 pont, 2. AS Roma 8, 3. Basaksehir 7, 4. Wolfsberg 4

    K csoport:
Wolverhampton Wanderers (angol)-Besiktas (török) 21.00
Slovan Bratislava (szlovák)-Braga (portugál) 21.00
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Braga 11 pont, 2. (és továbbjutott) Wolverhampton Wanderers 10, 3. Slovan Bratislava 4, 4. Besiktas 3

    L csoport:
Manchester United (angol)-AZ Alkmaar (holland) 21.00
Partizan Beograd (szerb)-Asztana (kazah) 21.00
    Az állás: 1. (és továbbjutott) Manchester United 10 pont, 2. (és továbbjutott) AZ Alkmaar 9, 3. Partizan Beograd 5, 4. Asztana 3

 

A csoportok első két-két helyezettje jut a kieséses szakaszba.

Legfrissebb híreink