Egy dologban egyet értett a DAC és a Slovan edzője – reakciók

Visszanézhetőek a parádés gólok.

Tegnap már beszámoltunk róla, hogy a Dunaszerdahely hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Slovant.

A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők:

Joao Janeiro (DAC): „Mindenekelőtt szeretnék nyilvánosan is gratulálni a Slovan edzőjének és a klubnak a bajnoki címhez. Ha egy csapat négy fordulóval a vége előtt már bajnoknak tudja magát, ahhoz illik gratulálni, és jár a kalapemelés. Ami pedig a meccset illeti: nehéz mérkőzés volt, melyet egy kiváló ellenféllel játszottunk. Az első 25-30 percben a vendégek domináltak, de ez volt a stratégiánk része, aztán viszont a félidő végén sikerült gólt rúgnunk. A második játékrészben az volt a célunk, hogy többet legyen nálunk a labda, és ez sikerült is. A játékosaim megérdemelték a győzelmet. Meggyőződésem, ha így fognak küzdeni, jobb futballista válik majd belőlük. Az ilyen mérkőzésekből tudnak tanulni. Ma a szurkolókért is játszottunk, akik fantasztikus hangulatot teremtettek. Ez a győzelem a játékosok mellett az övék is. Nyerni mindig jó érzés, a három pont mindig nagyon fontos a tabellán elfoglalt helyezésünk szempontjából. Az utolsó két meccsünket lehoztuk kapott gól nélkül. Továbbra is érvényes, hogy a negyedik hely megtartása a prioritás, de fontos, hogy a magabiztosság ne váltson át arroganciába, mert a kettő között nagyon vékony a határvonal. Soha nem teszek nagyívű kijelentéseket, és most is azt mondom, hogy meccsről meccsre haladunk előre, a legfontosabb pedig most az, hogy jövő héten jó eredményt érjünk el a Szered ellen.”

Vladimír Weiss (Slovan): ,,Gratulálok a Dunaszerdahelynek, megérdemelten győzött, mert jobb volt nálunk a második félidőben. Azt gondolom, hogy az emberek egy remek meccset láthattak. Jól játszottunk az első félidőben, meg voltak a lehetőségeink a gólszerzésre, azonban ha nem tudunk betalálni, akkor nem gondolhatjuk azt, hogy nyerünk. A semmiből szerzett vezetést a hazai csapat, egy szép támadás után, amihez Pauschek hibája is kellett. Ezek után ugyanabban a játékrendszerben játszott tovább a DAC, mint előtte, remekül lezárták a széleket. Hiába próbáltuk felrázni a csapatot a szünetben, továbbra is meddőek maradtunk a gólok szempontjából. A DAC második gólja után is voltak még lehetőségeik, így megérdemelt a győzelmük. Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset."