Edzőváltás Kispesten: a csapatkapitány megmondta a tutit

Főszereplő volt az MTK ellen.

Akkora gólt rúgott Hidi Patrik a Honvéd-MTK (2-2) mérkőzésen, hogy arra az ínyencek tuti, hogy csettintettek, de talán még azok is, akik azt kívánják, hogy a Kispest essen ki az élvonalból és elégedetten veszik tudomásul, hogy jelenleg utolsó az NB I-ben.

Aztán Hidi Patrik megmozdulása kellett ahhoz, hogy az MTK megkapja azt a 11-est, amivel végül kiegyenlített, és ami végül feltette az i-re a pontot Bódog Tamás sorsát illetően.

Tudott volt ám egyébként a kezdés előtt, ha a Kispest nem nyer, akkor Bódognak távoznia kell. Emiatt is írta azt az nb1.hu a mérkőzést felvezető cikkében, hogy azt, hogy a játékosoknak mit jelent az edzőjük sorsa, nemcsak a mérkőzés végeredménye adja majd vissza, hanem az is, hogyan küzdenek érte a kilencven perc során.

Nos, az nb1.hu véleménye szerint a játékosok mindent megtettek a már volt mesterükért, ám erővel és mentálisan nem bírták a végét, ezért egyenlítettek a kék-fehérek.

Ennek sok oka van, legfőképpen az, hogy az Újpest mellett a Honvédot sújtotta a legjobban a koronavírus-járvány, ami a testre és a mentális állapotra értelemszerűen egyszerre és ugyanúgy hat.

Hidi Patrik a lefújás után nyilatkozott az M4 Sportnak, és bizony őszintén, elismerésre méltóan elemzett. De nem csak a tegnapi mérkőzésről:

„"Az első félidő úgy nézett ki, ahogy szerettük volna, megérdemelten vezettünk. A második félidőt azonban ilyen helyzetben nem lehet megbocsájtani. Szomorúak vagyunk, hogy így alakult. A végén nem sikerült, az MTK-é volt a fölény, magunkra hoztuk őket, túlságosan a biztonságra törekedtünk, Nagyon mélyen vagyunk, de ez nem csupán az edző felelőssége, hanem minden játékosnak vállalnia kell a maga részét."

A csapatkapitány tehát nem kertelt, elmondta a tutit.

Lehet így is ám!

De attól még a futball örök igazsága a futball örök igazsága marad8t): idény közben a csapatot nem, csak a vezetőedzőt (és a stábtagokat) lehet lecserélni…

HONVÉD-MTK 2-2 (2-0)

Fordulatos meccsen játszott 2-2-es döntetlent a Honvéd és az MTK. A győzelmi kényszerben, lényegében Bódog Tamás állásáért is játszó, egyre jobb erőben lévő kispestiek remekül hajtottak az első félidőben, Tamás és Hidi góljával 2-0-ra vezettek, ám a fehér mezesek előbb Miovszki találatával szépítettek, majd a hajrában Cseke büntetőjével egyenlítettek. Nagy kérdés, mi lesz Bódog sorsa ezek után, hisz továbbra is sereghajtó, és a bajnokságban immár bő két hónapja nyeretlen a Honvéd…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HIDI ÉS IKENNE-KING

A kispestiek csapatkapitánya bombagólt lőtt, majd a hajrában ő szabálytalankodott a támadásokkal remekül élő Ikenne-Kinggel szemben a tizenhatoson belül, amiért büntetőt kapott az MTK. Meghatározó szereplői voltak a meccsnek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A HONVÉD KIHAGYOTT HELYZETEI

2-0-nál és 2-1-nél is akadtak lehetőségeik a kispestieknek, hogy lezárják a találkozót, ám mindegyik kimaradt – az MTK pedig előbb szépítéssel, majd egyenlítéssel büntetett.

20. percTamás szökött meg a bal oldalon, ziccerben akár passzolhatott is volna, de lövéssel próbálkozott, ami a hosszú sarokban kötött ki. 1-0

27. perc: Hidi csapott le egy gyenge felszabadításra és 22 méterről lőtte ki gyönyörűen a jobb felsőt. 2-0

51. perc: Lencse hozta át a középpályán a labdát, kitette azt Barnának, akinek a beadását Miovszki bólintotta a kapuba. 2-1

85. perc: Ikenne-King csapott le a labdára a tizenhatoson belül, Hidi megrúgta, a megítélt büntetőt Cseke vállalta, és higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-2

A Honvéd a Kisvárdához látogat, az MTK a DVTK-t fogadja.

Honvéd-MTK 2-2 (2-0)

gólszerzők: Tamás (20.), Hidi (27.), ill. Miovszki (51.), Cseke (85. – 11-esből)
sárga lap: Lovric (17.), Mezghrani (48.), (Bocskay, 72.), Hidi (83.) illetve Miovski (37.), Lencse (40.), Pintér (77.)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Baráth, Kamber ( Ugrai, 88. ), Lovric, Tamás – Hidi, Bocskay, Gazdag ( Zsótér, 65. ) – Balogh, Eppel ( Kocsis, 88. ). Vezetőedző: Bódog Tamás
MTK: Mijatovic – King ( Varju, 86. ), Pintér, Ferreira, Barna – Cseke, Kata, Dimitrov – Prosser, Miovski, Lencse ( Gera, 70. ). Vezetőedző: Michael Boris