Eb2020: zárulnak a selejtezők, meglesznek a kijutók - program

Csütörtöktől keddig lesznek a mérkőzések.

Forrás:

Csütörtöktől jövő keddig rendezik a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők csoportküzdelmeinek utolsó két körét; eddig hat csapat biztosította be szereplését a 2020-as kontinensviadalon, amelyet 12 ország egy-egy városában, köztük Budapesten rendeznek.

Az A csoportban Anglia története 1000. mérkőzésén harcolhatja ki a továbbjutást, a Wembley Stadionban igazi futballünnepre készülnek Montenegró ellen - a válogatott a jubileum alkalmából különleges mezben lép pályára csütörtökön. Gareth Southgate együttese Podgoricában 5-1-re nyert, így meglepetés lenne, ha nem győzne, ugyanakkor még a döntetlen vagy egy vereség is elég lehet neki. Utóbbi eset akkor valósul meg, ha Koszovó kikap Csehországban, ekkor utóbbi ország válogatottja megy tovább a második helyen.
    
A B csoportban Ukrajna már Eb-résztvevőnek mondhatja magát, a címvédő Portugália pedig jelenleg egyetlen ponttal előzi meg Szerbiát a második helyen. A papírforma alapján a sorrend nem változik majd, ugyanis a portugálok Litvániát fogadják, majd Luxemburgba utaznak, azaz a szerbeknek még az sem lesz elég, hogy előbb Luxemburg, majd Ukrajna ellen is begyűjtik a három pontot hazai környezetben.
    
A C csoport küzdelmei már az első napon eldőlhetnek: amennyiben Hollandia csütörtökön legalább döntetlent ér el Belfastban, akkor továbbjut, és ha ezzel egy időben Németország győz otthon Fehéroroszország ellen, akkor ugyancsak biztosítja helyét a tornán.
    
A D csoportban három válogatott pályázik két helyre, a legjobb helyzetben Svájc van, amely még Georgia ellen otthon és Gibraltár vendégeként joggal számíthat összesen hat pontra, míg a második helyről hétfőn Dublinban dönt majd Írország és Dánia. Ott utóbbinak várhatóan a döntetlen is elég lesz, mivel pénteken hazai pályán fogadja Gibraltárt és előzi majd meg pontszámban az íreket.
    
A magyar érdekeltségű E csoportban elsőként a világbajnoki ezüstérmes horvát válogatott biztosíthatja be helyét az Eb-n, ehhez hazai pályán mindössze egy pontot kell szereznie Szlovákia ellen. Ha Magyarország nyer kedden, kijut az Eb-re.
    
Az F csoportból Spanyolország már Eb-résztvevőnek mondhatja magát, itt pénteken Románia-Svédország rangadót játszanak, és amennyiben Bukarestben vendégsiker születik, akkor kiegyenesedik a továbbjutást illető kérdőjel. Ugyanakkor a svédeknek román győzelem esetén sem kell még lemondaniuk az Eb-szereplésről, ugyanis a hétfői játéknapon a Feröer-szigetek csapatát fogadják, miközben riválisuk Spanyolországba látogat.
    
A G csoportban egyszerű a képlet, ugyanis a már Eb-résztvevő lengyelek mögött az osztrákoknak hátralevő két találkozójukon egyetlen pontra van szükségük a továbbjutáshoz, ezt már pénteken, hazai pályán megszerezhetik Észak-Macedónia ellen.
    
A H csoportban ha a világbajnok franciák legyőzik otthon Moldovát, akkor nem kell semmi mással foglalkozniuk, ellenkező esetben csütörtöki továbbjutásukhoz az kell, hogy Izland ne nyerjen Isztambulban, ahol a házigazda törököknek elég az egy pont is.
    
Az I csoportból Belgium és Oroszország is továbbjutott már, míg a J-ből Olaszország mellett Finnország lehet a másik befutó, ehhez mindössze arra van szükség, hogy saját közönsége előtt legyőzze Liechtensteint.

A csoport:
csütörtök:

Anglia-Montenegró, London 20.45
Csehország-Koszovó, Plzen 20.45
    
vasárnap:
Koszovó-Anglia, Pristina 18.00
Bulgária-Csehország, Szófia 18.00
    
A csoport állása: 1. Anglia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 12/6, 3. Koszovó 11/6, 4. Montenegró 3/7, 5. Bulgária 3/7

B csoport:
csütörtök:

Szerbia-Luxemburg, Belgrád 20.45
Portugália-Litvánia, Faro 20.45
    
vasárnap:
Szerbia-Ukrajna, Belgrád 15.00
Luxemburg-Portugália, Luxembourg 15.00
    
A csoport állása: 1. (és kijutott) Ukrajna 19 pont/7 mérkőzés, 2. Portugália 11/6, 3. Szerbia 10/6, 4. Luxemburg 4/6, 5. Litvánia 1/7

C csoport:
szombat:

Észak-Írország - Hollandia, Belfast 20.45
Németország-Fehéroroszország, Mönchengladbach 20.45
    
kedd:
Hollandia-Észtország, Amszterdam 20.45
Németország - Észak-Írország, Frankfurt 20.45
    
Az állás: 1. Hollandia 15 pont/6 mérkőzés (19-7), 2. Németország 15/6 (20-6), 3. Észak-Írország 12/6, 4. Fehéroroszország 4/7, 5. Észtország 1/7

D csoport:
péntek:

Svájc-Georgia, St. Gallen 20.45
Dánia-Gibraltár, Koppenhága 20.45
    
hétfő:
Írország-Dánia, Dublin 20.45
Gibraltár-Svájc, Gibraltár 20.45
    
A csoport állása: 1. Dánia 12 pont/6 mérkőzés (16-5), 2. Írország 12/7 (6-4), 3. Svájc 11/6, 4. Georgia 8/7, 5. Gibraltár 0/6
    
E csoport:
szombat:

Azerbajdzsán-Wales, Baku 18.00
Horvátország-Szlovákia, Fiume (Rijeka) 20.45

kedd:
Wales-MAGYARORSZÁG, Cardiff 20.45

Szlovákia-Azerbajdzsán, Trnava 20.45
    
A csoport állása: 1. Horvátország 14 pont/7 mérkőzés, 2. Magyarország 12/7, 3. Szlovákia 10/6, 4. Wales 8/6, 5. Azerbajdzsán 1/6

F csoport:
péntek:

Norvégia - Feröer-szigetek, Oslo 18.00
Spanyolország-Málta, Cadiz 20.45
Románia-Svédország, Bukarest 20.45
    
hétfő:
Svédország - Feröer-szigetek, Solna 20.45
Spanyolország-Románia, Madrid 20.45
Málta-Norvégia, Ta'Qali 20.45
    
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Spanyolország 20 pont, 2. Svédország 15, 3. Románia 14, 4. Norvégia 11, 5. Málta 3 (2-18), 6. Feröer-szigetek 3 (4-23)

G csoport:
szombat:

Szlovénia-Lettország, Ljubljana 18.00
Izrael-Lengyelország, Jeruzsálem 20.45
Ausztria - Észak-Macedónia, Bécs 20.45
    
kedd:
Lengyelország-Szlovénia, Varsó 20.45
Lettország-Ausztria, Riga 20.45
Észak-Macedónia - Izrael, Szkopje 20.45
    
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Lengyelország 19 pont, 2. Ausztria 16, 3. Szlovénia 11 (13-8), 4. Izrael 11 (15-15), 5. Észak-Macedónia 11 (10-11), 6. Lettország 0

H csoport:
csütörtök:

Törökország-Izland, Isztambul 18.00
Franciaország-Moldova, Saint-Denis 20.45
Albánia-Andorra, Elbasan 20.45  
    
vasárnap:
Moldova-Izland, Chisinau 20.45
Andorra-Törökország, Andorra la Vella 20.45
Albánia-Franciaország, Tirana 20.45
    
A csoport állása: 1. Törökország 19, 2. Franciaország 19, 3. Izland 15, 4. Albánia 12, 5. Andorra 3 (1-16), 6. Moldova 3 (2-22)

I csoport:
szombat:

Ciprus-Skócia, Nicosia 15.00
San Marino-Kazahsztán, Serravalle 18.00
Oroszország-Belgium, Szentpétervár 18.00  
    
kedd:
Belgium-Ciprus, Brüsszel 20.45
San Marino-Oroszország, Serravalle 20.45
Skócia-Kazahsztán, Glasgow 20.45  
    
Az állás: 1. (már továbbjutott) Belgium 24 pont, 2. (már továbbjutott) Oroszország 21, 3. Ciprus 10, 4. Skócia 9, 5. Kazahsztán 7, 6. San Marino 0

    
J csoport:
péntek:

Finnország-Liechtenstein, Helsinki 18.00
Örményország-Görögország, Jereván 18.00
Bosznia-Hercegovina - Olaszország, Zenica 20.45  
    
hétfő:
Liechtenstein - Bosznia-Hercegovina, Vaduz 20.45
Olaszország-Örményország, Palermo 20.45
Görögország-Finnország, Athén 20.45
    
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Olaszország 24 pont, 2. Finnország 15, 3. Bosznia-Hercegovina 10 (17-14), 4. Örményország 10 (13-15), 5. Görögország 8, 6. Liechtenstein 2

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol. A csoportok első és második helyezettje jut ki a jövő nyári - részben budapesti rendezésű - Európa-bajnokságra.
 

Legfrissebb híreink