Eb2020: íme, a teljes program

Meccsek, kezdési időpontok, csoportok, ágrajz.

Forrás: UEFA EURO 2020/Facebook

A világbajnok francia és a címvédő portugál válogatott is a részben budapesti rendezésű csoportba került szombaton a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokság bukaresti sorsolásán, azaz mindkettő a Puskás Arénában játssza két mérkőzését. Mivel Budapest rendezői párja München, így ebben a négyesben szerepel még Németország, amely mindhárom találkozóját hazai pályán játszhatja. A Nemzetek Ligája A divíziójának pótselejtezőjéről még Izland és Bulgária kerülhet az F csoportba, de ha Románia nyerné a négyest, akkor rendezőként a részben bukaresti C csoportba kerülne, így a D divízió győztese jönne negyediknek a "halálcsoportba". A legalsó osztály pótselejtezőjében Koszovó, Fehéroroszország, Észak-Macedónia és Georgia érdekelt.

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság órára bontott programja (az UEFA oldaláról, közép-európai idő szerint):

A csoport (Róma/Baku):
Törökország, Olaszország, Wales, Svájc
    
1. forduló:
június 12.: Törökország-Olaszország, Róma 21.00
június 13.: Wales-Svájc, Baku 15.00
    
2. forduló (június 17.):
Törökország-Wales, Baku 18.00
Olaszország-Svájc, Róma 21.00
    
3. forduló (június 21.):
Svájc-Törökország, Baku 18.00
Olaszország-Wales, Róma 18.00

B csoport (Koppenhága/Szentpétervár):
Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország
    
1. forduló (június 13.):
Dánia-Finnország, Koppenhága 18.00
Belgium-Oroszország, Szentpétervár 21.00
    
2. forduló:
június 17.: Finnország-Oroszország, Szentpétervár 15.00
június 18.: Dánia-Belgium, Koppenhága 18.00
    
3. forduló (június 22.):
Oroszország-Dánia, Koppenhága 21.00
Finnország-Belgium, Szentpétervár 21.00

C csoport (Amszterdam/Bukarest):
Hollandia, Ukrajna, Ausztria, a D divízió győztese (vagy Románia)
    
1. forduló (június 14.):
Ausztria-D divízió győztese, Bukarest 18.00
Hollandia-Ukrajna, Amszterdam 21.00
     
2. forduló (június 18.):
Ukrajna-D divízió győztese, Bukarest 15.00
Hollandia-Ausztria, Amszterdam 21.00
    
3. forduló (június 22.):
D divízió győztese-Hollandia, Amszterdam 18.00
Ukrajna-Ausztria, Bukarest 18.00

D csoport (London/Glasgow):
Anglia, Horvátország, a C divízió győztese, Csehország
    
1. forduló:
június 14.: Anglia-Horvátország, London 15.00
június 15.: C divízió győztese-Csehország, Glasgow 15.00
    
2. forduló (június 19.):
Horvátország-Csehország, Glasgow 18.00
Anglia-C divízió győztese, London 21.00
    
3. forduló (június 23.):
Horvátország-C divízió győztese, Glasgow 21.00
Csehország-Anglia, London 21.00

E csoport (Bilbao/Dublin):
Spanyolország, Svédország, Lengyelország, a B divízió győztese
    
1. forduló (június 15.):
Lengyelország-B divízió győztese, Dublin 18.00
Spanyolország-Svédország, Bilbao 21.00
    
2. forduló:
június 19.: Svédország-B divízió győztese, Dublin 15.00
június 20.: Spanyolország-Lengyelország, Bilbao 21.00
    
3. forduló (június 24.):
B divízió győztese-Spanyolország, Bilbao 18.00
Svédország-Lengyelország, Dublin 18.00

F csoport (München/Budapest):
az A divízió győztese (kivéve Románia, mert akkor a D divízió győztese), Portugália, Franciaország, Németország
    
1. forduló (június 16.):
A divízió győztese-Portugália, Budapest 18.00
Franciaország-Németország, München 21.00
    
2. forduló (június 20.):
A divízió győztese-Franciaország, Budapest 15.00
Portugália-Németország, München 18.00
    
3. forduló (június 24.):
Portugália-Franciaország, Budapest 21.00
Németország-A divízió győztese, München 21.00          

Nyolcaddöntő:
június 27.:

1: A2-B2, Amszterdam 18.00
2: A1-C2, London 21.00              
    
június 28.:
3: C1 - D3/E3/F3, Budapest 18.00
4: B1 - A3/D3/E3/F3, Bilbao 21.00
    
június 29.:
5: D2-E2, Koppenhága 18.00
6: F1 - A3/B3/C3, Bukarest 21.00
    
június 30.:
7: D1-F2, Dublin 18.00
8: E1 - A3/B3/C3/D3, Glasgow 21.00
      
Negyeddöntő:
július 3.:

1: 6. nyolcaddöntő győztese-5. nyolcaddöntő győztese, Szentpétervár 18.00
2: 4. nyolcaddöntő győztese-2. nyolcaddöntő győztese, München 21.00
    
július 4.:
3: 1. nyolcaddöntő győztese-3. nyolcaddöntő győztese, Baku 18.00
4: 8. nyolcaddöntő győztese-7. nyolcaddöntő győztese, Róma 21.00

Elődöntő:
július 7.:

1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, London 21.00
    
július 8.:
3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, London 21.00

Döntő:
július 12.:

1. elődöntő győztese-2. elődöntő győztese, London 21.00
 

Legfrissebb híreink