DVTK: még nagyobb a baj, a ZTE mestere előre megmondta

Nagyon kellett a zalaiaknak a siker.

DVTK-ZTE 1-3 (0-2)

Hiába az edzőváltás, Feczkó Tamás után Geri Gergellyel sem megy a DVTK-nak: a miskolciak az NB I 16. fordulójában odahaza kaptak ki 3-1-re a ZTE-től, így zsinórban hatodik meccsüket veszítették el. A vendégek Zimonyi góljával szereztek vezetést, majd az első félidő végén Szánthó csúsztatott a kapuba. A második játékrész közepén Zimonyi meglőtte saját maga második, csapata harmadik gólját, Iszlai tizenegyese csupán a szépítésre volt elegendő. Érdekesség, hogy a meccs előtti beharangozóban Geri úgy nyilatkozott, nincsenek jó erőben játékosai, míg Boér Gábor arról beszélt, bízik abban, hogy erőben is rá tudnak tenni még egy lapáttal. Utóbbinak lett igaza…

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SZÁNTHÓ GÓLJA

Az első ZTE-találat után adódott egy-két lehetősége a diósgyőrieknek az egyenlítésre, ám mégis az ellenfél tudott betalálni: Szánthó fejese után pedig már nem volt visszaút számukra.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: ZIMONYI DÁVID

Egyre jobb formába lendül az NB III-as Lipóttól érkező támadó, zsinórban második meccsén talált be, ráadásul ezúttal duplázott. Gyors, veszélyes és gólérzékeny támadó, egyre jobban megtalálja az élvonal ritmusát, ha így folytatja, könnyen lehet, hogy a válogatott kapujában találhatja magát…

16. perc: Könyves jobb oldali beadását Zimonyi középen átvette, csinált egy cselt, és közelről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1

43. perc: Lesjak beadáást a rövid oldalon, 6 méterről Szánthó fejelte a hálóba, 0-2

65. perc: Babati adott jobbról laposan középre, középen Zimonyi spárgázva lőtt öt méterről a kapuba, 0-3

78. perc: Hasani passza után Bobál szabálytalanul szerelte Rui Pedrót a 16-oson belül, a megítélt büntetőnél Iszlai ballal az eldőlő kapus helyén lőtt a hálóba, 1-3

A ZTE szerdán az Újpesthez látogat, míg a DVTK a téli szünet után Paksra látogat – lesz tehát idejük, hogy helyrerakják a dolgokat és elmozduljanak az utolsó pozícióból.

Diósgyőri VTK – Zalaegerszegi TE FC 1-3 (0-2)

DVTK: Antal – Shestakov, Szűcs K., Karan, Hegedűs J., Memolla – Márkvárt, Rui Pedro, Iszlai – Dražić, Grozav. Vezetőedző: Geri Gergely.
ZTE: Demjén – Lesjak, Szépe, Bobál G. – Szánthó, Favorov, Sanković, Bedi, Gergényi – Könyves, Zimonyi. Vezetőedző: Boér Gábor.
Cserék: Hegedűs J. helyett Vági a 46., Könyves helyett Babati B. a 63., Grozav helyett Hasani a 67., Zimonyi helyett Koszta M. a 69., Dražić helyett Ivanovski a 77., Babati B. helyett Vass P. és Szánthó helyett Szalai D. a 84. percben.

Sárga lap: Favorov a 60., Karan a 74., Rui Pedro a 87., Koszta M. a 90+2. percben.
Gólszerző: Zimonyi (0-1) a 16., Szánthó (0-2) a 43., Zimonyi (0-3) a 65., Iszlai (1-3, 11-esből) a 78. percben.