DVTK-Kisvárda: megint villant a nagy gólok mestere

Szép születésnap.

DVTK-Kisvárda 2-0 (2-0)

A kiesés elől menekülő DVTK nagyon fontos három pontot szerzett a Kisvárda ellen. A hazaiak már az első félidőben megnyugtató előnyre tettek szert, előbb a Puskás Akadémiától érkező Vanecek értékesített egy tizenegyest, majd a 40. percben Hegedűs János villantotta meg a rúgótechnikáját. A 24 éves futballista nem először szerzett tetszetős gólt, emlékezzünk csak arra, hogy még felcsúti játékosként 60 méterről járt túl Dibusz Dénes eszén 2018-ban.

Magyar Aranylabda 2020: Gulácsi, Szoboszlai vagy Willi Orbán? – NB1.hu

A DVTK ma ünnepli a 111. évfordulóját. A futballisták győzelemmel köszöntötték fel a klubot. A siker ellenére az utolsó helyen maradnak a diósgyőriek, de ez a három pont így is kellett nekik, mint egy falat kenyér. A Kisvárdának nem sikerült valami jól ez a hét, hiszen az MTK után most a DVTK ellen sem jött össze a pontszerzés.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HEGEDŰS JÁNOS

Közel 30 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, aminek az ellenszerét nem találta meg Dombó. Ennek a gólnak köszönhetően duplázta meg az előnyét a DVTK, vagyis nagy érdemeket szerzett Hegedűs a sikerből.

A MECCS KULCSMOMENTUMA:

Kétgólos hátránya ellenére törekedett a szépítésre a Kisvárda. A 73. percben előbb nagyot védett Malenica (a horvát hálóőr debütált az NB I-ben), a kipattanót pedig nem tudta értékesíteni Jelena. Komoly sansz volt, ha ezt gólra váltják a várdaiak, másképp alakulhatott volna a folytatás.

10. perc: Hej rúgta meg Grgicet a tizenhatoson belül, a DVTK tizenegyest kapott. A labda mögé Vanecek állt, aki a kapu bal oldalát lőtte ki. 1-0.

40. perc: Szabadrúgást kapott kb 28 méterről a hazai csapat. Hegedűs nem sokat gondolkodott, a bal felsőt vette célba, Dombó pedig nem tudott hárítani. 2-0.

A Diósgyőr péntek este az Újpest otthonában játszik kiesési rangadót, míg a Kisvárda a Zalaegerszeget fogadja szombaton.

Diósgyőri VTK-Kisvárda Master Good 2-0 (2-0)
Miskolc, zárt kapuk mögött, v:
Andó-Szabó
gólszerzők: Vanecek (10., tizenegyesből), Hegedűs (40.)
sárga lap: Marin (33.), Max (57.), Ivanovski (83.), illetve Bumba (16.), Prenga (56.), Cirkovic (94.)
DVTK: Malenica – Sesztakov (Iszlai, 83.), Hegedűs, Milovic, Soldo, Marin – Grgic, Max – Márkvárt, Suljic (Drazic, 67.) – Vanecek (Ivanovski, 78.)
Kisvárda: Dombó – Melnyik, Cirkovic, Prenga, Hej – Lucas, Simovic (Karabeljov, 84.) – Sassá (Kovácsréti, a szünetben), Ötvös (Navratil, a szünetben), Bumba (Zlicic, 84.) – Viana (Jelena, 67.)

A tabella a linkre kattintva érhető el

22.27:

Magyar Kupa és az Újpest, Varga Roland lecserélésének az oka – edzői értékelések szombatról – NB1.hu