DVTK: kiesőjelöltből középcsapat – reakciók

Van-e még remény a Kaposvár számára?

A DVTK-nak nagyon jót tett az őszi pihenő, idén veretlen a csapat tétmeccsen. Kettőből kettőt húztak be be a diósgyőriek, ezzel kiesőjelöltből középcsapattá léptek elő. Nem ilyen rózsás a helyzet a Kaposvár háza táján, idén még nem tudott meccset nyerni a Rákóczi. 10 pontra vannak a bennmaradást jelentő 10. helytől, úgy tűnik csak tiszavirág-életű lesz az NB I-es szereplésük.

Megizzadt a Fradi, bajban a ZTE és a Kaposvár – beszámoló a 18. forduló meccseiről – NB1.hu

NB I, 18. forduló: Kisvárda-FTC 1-2 Honvéd-Mezőkövesd 1-2 DVTK-Kaposvár 2-0 Paks-ZTE 2-0 Puskás Akadémia-DVSC 0-0 Az Újpest-MOL Fehérvár mérkőzés 19.30-kor kezdődik. Az NB I 18. fordulójában a listavezető Ferencváros a Kisvárda otthonában vendégeskedett. A zöld-fehérek Boli góljával ugyan megszerezték a vezetést, de a várdaiak még az első félidőben egalizáltak.

Feczkó szerint esélyesként lépett pályára a csapata és már az első félidőben eldönthették volna a meccset. Voltak olyan percei a meccsnek, amikor ötletes és jól játszottak. Olyan helyet foglal el a DVTK a tabellán, ahol már régen állt. Minden héten győzni szeretnének, hogy újra és újra át tudják élni azt az érzést, amit a tegnapi napon, amiért nagyon hálás a szurkolóknak is.

Nagyon fontos meccset veszített a Kaposvár, akár nevezhetjük hat pontosnak is a meccset. Idén még nem tudtak nyerni, a tavaszi rajt előtt a DVTK olyan csapatnak tűnt, akik ellen pontot/pontokat tudnak majd szerezni a zöld-fehérek. Azonban még messze a bajnokság vége és egy dolog nem hal meg soha, a remény.

Nehéz meccs volt, de elégedett Rebrov – reakciók a 18. forduló meccsiről – NB1.hu

20.31: Puskás Akadémia-DVSC 0-0 Hornyák Zsolt: Az első félidőben a kulcsembereink passzívan kezdték a mérkőzést. A második félidőben nem engedtük a Debrecent játékba, ugyanakkor bánt, hogy ennyi helyzetből nem tudtunk kihozni egy gólt. A második félidőben lejátszottuk az ellenfelet. A Debrecen kapusa nagyon jól védett, a védelem nagyon jól állta a támadásainkat.

Disztl László szerint jól kezdték a meccset, az első gólig jól is játszottak. Az első találat azonban megzavarta a csapatot, nem működött a védelem és bátortalanul támadtak. A második félidőre sikerült rendezni a sorokat, de nem találták el a kaput. A DVTK szerinte a győzelem ellenére sem volt meggyőző.

A meccs összefoglalója:

Diósgyőri VTK-Kaposvári Rákóczi FC 2-0 (2-0)

Miskolc, 3702 néző, v.: Solymosi

gólszerzők: Brkovic (20.), Fodor (22., öngól)

sárga lap: Kiss T. (64.), illetve Fodor (8.), Jakimiv (32.), Ádám (46.)

Diósgyőri VTK: Danilovic – Sesztakov (Vági, 37.), Polgár, Brkovic, Tamás M. – Márkvárt, Iszlai – Hasani, Rui Pedro (Egerszegi, 81.), Kiss T. (Cortes, 67.) – Ivanovski

Kaposvári Rákóczi FC: Pogacsics – Vachtler (Zsiga, a szünetben), Hegedűs D., Tarasovs, Fodor – Nagy J., Jakimiv (Trebotic, 68.) – Nagy R., Szakály A., Balázs – Ádám (Palic, 63.)

Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, majd a diósgyőriek fokozatosan magukhoz ragadták a kezdeményezést, melynek köszönhetően a félidő derekán három perc alatt kétgólos előnyre tettek szert Brkovic fejesgóljával és Fodor öngóljával. Az addig sem veszélyes vendégek hátrányban teljesen megzavarodtak, csak pillanatokig volt náluk a labda, de a szünetig nem tudta növelni előnyét a DVTK, sőt a pihenő előtt váratlanul majdnem szépített a Kaposvár.

A forduló nézőszámai: alig látták az Újpest hazatérését – NB1.hu

A 18. fordulót rendezték meg szombaton az NB I-ben. A DVTK újabb fontos három pontot szerzett, Feczkó Tamás együttese ezúttal a Kaposvárt győzte le 2-0-ra. A miskolci stadionba látogatott ki a legtöbb néző ezen a hétvégén: 3702 néző váltott jegyet erre az összecsapásra.

A folytatásban is a diósgyőriek játszottak fölényben, a kaposváriak pedig egyáltalán nem adtak munkát Danilovicnak. A piros-fehérek a biztos vezetés birtokában az idő múlásával egyre inkább visszaálltak és gyors ellentámadásokra rendezkedtek be, de a vendégek a nekik átengedett nagyobb területtel sem tudtak mit kezdeni. A hajrában már kifejezetten hitehagyottan futballozott a Kaposvár, amely egyre reménytelenebb helyzetbe kerül, már most tíz pont választja el a bennmaradástól.