DVSC-Puskás Akadémia: távolodik az ezüstérem

Több helyzetük volt a felcsútiaknak.

DVSC-Puskás Akadémia 1-1

A DVSC teljesen nyugodtan léphetett pályára a Puskás Akadémia ellen. Joan Carrillo csapata ugyanis győzni tudott a hétközi fordulóban Mezőkövesden, méghozzá 1-0-ra, így eldőlt, hogy az újonc Loki bennmarad az élvonalban az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül.

A felcsútiak viszont minden létező „óriásziccert” kihagytak az MTK ellen, az utolsó pillanatban meg örülhettek, hogy a kék-fehérek támadója, Futács Márkó is így tett, így 0-0 lett annak a találkozónak a végeredménye, de mivel a Kisvárda győzött az Újpest ellen (2-1-re), a Puskás Akadémia lecsúszott a harmadik helyre.

Így a vendégcsapatnak nem volt más választása, győznie kellett, hogy maradjon esélye a második hely megszerzésére.

Ennek szellemében Hornyák Zsolt játékosai igyekeztek kezdeményezőek lenni a kezdő sípszó után, ez sikerült is nekik, de totális nyomás alá nem tudták helyezni a debrecenieket. Így is volt viszont két-három olyan lehetőségük, amikből gólt/gólokat szerezhettek volna, de végül a kapu felületét sem találták el egyszer sem (centikkel tévedtek).

A Loki futballistái nem estek kétségbe a Puskás Akadémia próbálkozásai miatt, nyugodtak voltak a pálya minden szegletében, Bódi nagyon okos és full jól helyezett belsőzésének köszönhetően a vezető gólt is megszerezték.

Hornyák és a csapata dolgát nehezítette, hogy a találat után pár perccel Shahab Zahedi megsérült, aki addig a legveszélyesebb játékosuk volt, őt Libor Kozák váltotta.

Joan Carrillót dicséret illeti, hogy Baráth Péter, Bényei Ágoston, Bévárdi Zsombor, Baranyai Nimród és Dorian Babunski személyében 25 év alattiakat is bevetett, meg kell jegyezni, hogy szintén a kezdőcsapat tagja volt a 25 éves Pávkovics Bence is.

Fordulás után olyan jellegű volt a játék képe, mint az első játékrészben, azaz a vendégek igyekeztek dominálni, csak most már még nagyobb kényszer  alatt kellett ezt megtenniük. Viszont most legalább siker koronázta a próbálkozásaikat, Artem Favorov egyenlítésére gondolunk.

A hajrára Dzsudzsák Balázst is becserélte Carrillo, akárcsak a 17 éves Rácz Balázst, akinek ez volt az első mérkőzése az NB I-ben.

A 80. perc után két ziccerük volt a felcsútiaknak, a másodiknál Gróf bravúrral védte (az elsőnél Kozák érthetetlenül célzott 11 méterről) Skribek 12 méteres löketét (a vendégek egyenlítő gólja előtt 1 perccel is volt egy hatalmas védése).

A döntetlennel a felcsútiak lehetnek elégedetlenebbek, de nem csak azért, mert több helyzetük volt, hanem azért sem, mert még egy lépéssel közelebb kerültek az ezüstéremtől (a Kisvárda holnap játszik Pakson)…

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: KIHAGYOTT FELCSÚTI HELYZETEK
Megszerezhették volna a vendégek a vezetést az első félidőben, két-három lehetőségük is volt erre. És ha így történt volna, teljesen másképpen alakulhatott volna a találkozó menete és akár a végeredménye is.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: GRÓF DÁVID
Döntetleneknél mindig az a csapat állt közelebb a győzelemhez, amelyiké az utolsó ziccer volt. A 83. percben viszont hatalmas bravúrral hárította Skribek Alen lövését.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
34. p.:
Bévárdi tervezett befelé cselezni a tizenhatos előtt a balösszekötő helyén, a szerelni igyekvő Nagy Zsoltról a bal oldalon érkező Bódi Ádám elé pattant a labda, aki egyből, 12 méterről jobb belsővel úgy tekert nagyon szépen a bal alsóba, hogy a labda a kapufát is érintette. Markek Tamás hiába úszott a levegőben, nem védhetett. 1-0

62. p.: Bal oldali szöglet után Kozák továbbfejelte a labdát, amit Artem Favorov3 lépésről a bal alsóba rúgott. Bévárdi ottragadt a kapufánál, ezért nem volt les. 1-1

JEGYZŐKÖNYV:

Debreceni VSC-Puskás Akadémia 1-1 (1-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3621 néző, v:
Berke
gólszerzők: Bódi (34.), illetve Favorov (63.)
sárga lap: Da. Babunski (40.), Bévárdi (54.), illetve Favorov (28.), Szolnoki (53.), Spandler (82.)
DVSC: Gróf – Baranyai, Pávkovics, Deslandes, Korhut (Ferenczi, 66.) – Baráth, Bényei (Varga J., 66.) – Bévárdi (Soltész, 89.), Da. Babunski (Dzsudzsák, 76.), Bódi – Do. Babunski (Rácz, 76.)
Puskás Akadémia: Markek – Szolnoki, Stronati, Spandler, Nagy Zs. (Deutsch, 88.),  – Favorov, Urblik (Corbu, a szünetben), Van Niegóff – Slagveer (Skribek, a szünetben), Zahedi (Kozák, 42.), Baluta (Komáromi, 80.)

A KÖVETKEZŐ FELADAT:
A DVSC az MTK vendége lesz az utolsó fordulóban, a Puskás Akadémia a Honvédot fogadja majd.