DVSC-DVTK: kapaszkodik az utolsó szalmaszálba a Loki – a gólok története

Parádés első félidőt produkált Kondás Elemér csapata.

DVSC-DVTK 4-0

Az NB I-es tagság meghosszabbításáért küzdő debreceniek a DVTK-t látták vendégül a Nagyerdei Stadionban a 31. forduló utolsó találkozóján. A Loki remek rajtjának köszönhetően ismét két vállra fektette a miskolciakat. Érdekesség, hogy a cívisvárosiak március hetedike után tudtak újra három pontot szerezni a bajnokságban. A siker ellenére a DVSC maradt a 11. helyen, ám a fölényes diadal nagy erőt adhat a hajrához.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SZÉCSI MÁRK

Két góljával abszolút nyerőembernek bizonyult a Loki játékosa. A 26 esztendős futballista ebben az idényben már kilenc gólnál jár az NB I-ben. Érdekesség, hogy az Újpest elleni 4-0-s siker során is duplázni tudott.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A LOKI KEZDÉSE

A kiesés réme sok csapatra bénítóan hat, de a debreceni futballisták megbirkóztak ezzel a nem kis teherrel. A cívisvárosiak már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést, ezzel megágyaztak a nagyon fontos győzelemnek.

8. perc: Varga passzolt Szécsihez, aki két diósgyőri védő között tört a kapura, majd külsővel a jobb alsó sarkot lőtte ki (1-0).

Security Check Required

14. perc: Újra Szécsi villant. A debreceni játékos a felezővonal környékéről indult meg, aztán a tizenhatos környékéről a jobb felsőbe bombázott (2-0).

44. perc: Tőzsér ívelt középre, Szatmári nyert meg egy fejpárbajt. A debreceni védő a bal felsőbe fejelt (3-0).

71. perc: A csereként beszálló Trujic harcolt ki tizenegyest. A labda mögé Tőzsér állt, a rutinos játékos a kapu közepébe bombázott (4-0).

A nagyon fontos három pontot szerző DVSC a Mezőkövesd stadionjában tehet egy újabb lépést a bennmaradás felé. A DVTK a szintén a túlélésért küzdő Paks otthonában vendégeskedik. Mindkét találkozót szerdán rendezik meg.

Debreceni VSC-Diósgyőri VTK 4-0 (3-0)