Duplán rontotta el a Vidi az MTK örömét

A legnagyobb tehetség is búcsúzik.

MTK-MOL FEHÉRVÁR 1-3

Az NB I 32. fordulójának csütörtök esti meccsén a MOL Fehérvár 3-1-re verte az Új Hidegkuti Stadionban az MTK-t. A székesfehérváriak duplán rontották el a budapestiek örömét, hisz egyrészt a búcsúzó klubikon, Kanta József visszavonulásához az eredmény szempontjából nem asszisztáltak (remek gesztussal, sorfallal igen, lásd pár sorral lejjebb), ráadásul Nikolics pont azelőtt szerzett gólt, hogy Kantát a mezszámához passzolva stílszerűen a 19. percben lecserélték volna. Másrészt a vereség következtében az MTK biztosan nem előzheti meg a 4. helyen a Paksot, azaz végleg lemondhatnak az európai kupaindulás lehetőségéről – a Vidi ellenben jól hangolt a hétfői, Újpest elleni kupadöntőre, és a Puskás Akadémia sem nyugodhat meg a tabella második helyén. Mindemellett az MTK-nál ez volt a májustól már az amerikai FC Dallasnál játszó tehetség, Schön Szabolcs utolsó mérkőzése.

Elbúcsúzott az NB I egyik legnagyobb tehetsége – reakció – NB1.hu

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A 19. PERC

Nikolics gólja, majd a gesztus Kanta felé – szavak nélkül.

A Fradi után az MTK klubikonjának is sorfalat állt a Vidi – fotók – NB1.hu

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: NIKOLICS NEMANJA

Lehet, hogy nem ez volt élete legkiemelkedőbb mérkőzése, mindenesetre csapatkapitányhoz méltó módon ő szerezte meg a vezetést (tegyük hozzá, lesgyanús szituációból), emellett a lefújást követő interjújában nagyon szép szavakkal illette Kanta Józsefet. Valódi vezére a székesfehérvári gárdának.

18. perc: Funsho a tizenhatoson belül egy lövőcselt követően a lesgyanús pozícióban álló Nikolicsot hozta játékba, aki magabiztosan értékesítette a ziccert a bal alsóba. 0-1

75. perc: Egy perccel azt követően, hogy Zivzivadze pályára lépett, remek cselt mutatott be Ferreirával szemben, majd 7 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 0-2

82. percHouri értékesített 23 méterről egy szabadrúgást, a kapu bal oldalának közepébe tartó lövésbe Mijatovics csak beleérni tudott. 0-3

89. perc: Egy MTK-szögletet követően Kovács ütötte ki a kapura tartó labdát, ami visszakerült középre, ott végül Ferreira tudott lőni, Kovács csak a gólvonal mögülről ütötte vissza a labdát. 1-3

OTP Bank Liga, 32. forduló:
MTK Budapest-MOL Fehérvár FC 1-3 (0-1)

MTK: Mijatovic – Alho, Perkovic, Ferreira, Nagy Zsombor, Herrera – Kanta (Cseke, 19.), Varju (Mezei Sz., a szünetben) – Prosser (Vancsa, 76.), Varga R. (Antonijevic, 83.), Schön (Drljo, 83.)
MOL Fehérvár: Kovács D. – Bolla, Rus, Musliu, Stopira (Hangya, 88.) – Pinto (Alef, 78.) – Bamgboye, Nego, Houri (Bourard, 88.), Petrjak (Dárdai, 88.) – Nikolics (Zivzivadze, 74.)

gólszerzők: Ferreira (88.), illetve Nikolics (18.), Zivzivadze (75.), Houri (82.)
sárga lap: Herrera (38., 65.), illetve Petrjak (55.), Bamgboye (73.)
piros lap: Herrera (65.)