Diósgyőr-MTK: a szépségdíjas gól sem törte meg az újoncot – GÓLOK TÖRTÉNETE

A diósgyőri futballista mozdulatát bárhol megtapsolnák.

DVTK-MTK 1-1

DVTK-MTK mérkőzéssel kezdődött a harmadik forduló. Feczkó Tamás szempontjából pikáns volt ez a találkozó, hiszen a Diósgyőr edzője egykori csapatával találkozott. Az első félidőben a hazaiaknak kényszerű okokból kettőt is kellett cserélniük. Ám nem a módosítások, hanem Molnár szépségdíjas gólja miatt marad emlékezetes ez a játékrész. A szünet után Schön Szabolcs góljával egyenlítettek a kék-fehérek. Az 1-1-es eredménynek köszönhetően mindkét csapat megőrizte a veretlenségét a mostani idényben.

A MECCS FŐSZEREPLŐI: A DVTK ULTRÁI

Sokan mondják, hogy Magyarországon a Diósgyőrnek van az egyik legjobb szurkolótábora. A piros-fehér szimpatizánsok ezen a meccsen is remek hangulatot teremtettek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: MOLNÁR GÓLJA

A DVTK futballistája olyan gólt szerzett, amely a világ bármelyik topbajnokságában megállná a helyét. A 26 éves labdarúgó 23. alkalommal talált be NB I-es mérkőzésen.

28. perc: Memolla indítása után Molnár szakadt el a védőjétől, majd akrobatikus mozdulattal vette be az MTK kapuját (1-0).

Security Check Required

55. perc: Gera hozta helyzetbe Schönt, a vendégek fiatal játékosa a kapu bal alsó sarkába küldte a labdát (1-1).

A válogatott szünetet követően mindkét csapatra hazai mérkőzés vár: a DVTK a Honvédot látja vendégül, míg az MTK a Zalaegerszeget fogadja a Hidegkuti Stadionban.

Diósgyőri VTK-MTK Budapest 1-1 (1-0)
Diósgyőri Stadion, 4353 néző, v.:
Berke
gólszerzők: Molnár G. (29.), illetve Schön (55.)
sárga lap: Iszlai (58.), Szűcs (65.), illetve Herrera (25.), Schön (68.), Bíró (86.), Nagy Zs. (93.)
Diósgyőri VTK: Antal – Sesztakov, Polgár, Hegedűs J., Memolla (Vági, 35.) – Márkvárt (Szűcs, 39.), Iszlai – Hasani, Molnár G. (Rui Pedro, 68.), Grozav – Drazic
MTK Budapest: Mijatovic – Balázs B. (Palincsár, 65.), Baki, Nagy Zs., Herrera (Bíró, 72.) – Cseke, Mezei, Katona M. – Gera (Prosser, 82.), Ramos, Schön