Dinamo Zagreb-FTC: nem ezt tervezték

Győzni jönnek a horvátok Budapestre.

A mérkőzés első 15-20 percében (ekkor a vezetést is sikerült megszereznie) és a találkozó hajrájában játszott úgy a Dinamo Zagreb az FTC elleni BL-selejtező első meccsén (1-1 lett a vége), ahogyan arra előzetesen számítani lehetett. És a zágrábiak vezetőedzője a mérkőzés lefújása után elmondta, nem így és erre készültek. Mármint arra, hogy csak ilyen rövid periódusban lesznek igazán veszélyesek.

Nenad Bjelica a következőket válaszolta arra a kérdésre, hogy miért vettek vissza a vezetés után a tempóból:

„Jó kérdés! Nem így terveztük. Egyelőre az okát sem tudom. Az első húsz perc egyértelműen a miénk volt, ám utána hátrébb húzódtunk. Ezt nem kértem a játékosaimtól. A Fradiban is vannak minőségi játékosok, jól járatták a labdát, még akkor is, ha túlzottan veszélyesek nem voltak a kapunkra. A nagyobb helyzeteink nekünk voltak a mérkőzésen.”

A vezetőedző nem értett egyet azokkal, akik számon kérték tőlük a rájuk jellemző agresszív futballt.

„Kellően agresszívek voltunk. Sok lehetőségünk volt, ám ezen az estén alig jött össze valami. Ha húsz százalékkal jobban használjuk ki a helyzeteinket, simán győzünk. De ilyen a labdarúgás.  Azt sem szabad elfelejtenie senkinek, hogy ellenfél is volt a pályán. A kapusuk remek napot fogott ki, ráadásul is egyértelműen látszott, hogy a Ferencváros nem csak védekezni érkezett Zágrábba. A visszavágón a nulla nulla számunkra nem lenne jó eredmény, így Budapesten győzelemre készülünk. Nem lesz egyszerű a visszavágó, de semmi sem dőlt el. A mai napon a tízes skálán hatos teljesítményt nyújtottunk, a második összecsapáson ennél többre lesz szükség a játékosaimtól, ha ki akarjuk harcolni a továbbjutást.”

A Groupama Arénában, több mint 20 ezer, jó értelembe vett őrült fradista előtt Szerhij Rebrov játékosai is még jobbak lesznek majd!