DAC-Slovan: nem állt a DAC mellé Fortuna – GÓLOK TÖRTÉNETE

Kevés volt a csapatkapitány gólja.

DAC-SLOVAN 1-3

Félházas rangadón maradt alul a DAC a Slovannal szemben, a Fortuna Liga rájátszásában. Hamar előnyhöz jutott a DAC a csapatkapitánya, Kalmár Zsolt révén, ám még a félidő vége előtt egyenlíteni tudott a Slovan, majd a meccs végén meg is fordította az eredményt. Ezzel az eredménnyel nem tudta megközelíteni a DAC a második helyen tanyázó Zsolnát.

Gyurta Dániel is rész vett a meccsen.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: MARTIN JEDLICKA

Az első Slovan gólban ugyan benne volt, de előtte és utána is emberfeletti módon védett. Nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a DAC ne szaladjon bele egy hatalmas pofonba.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: KALMÁR HATALMAS HELYZETE

Az 55. percben Blackman beadása után Kalmár vette át a labdát. Elsőre nem tudott lőni, de sarokkal visszahúzta a labdát, majd kapura fordult, és lőtt, de Greif hatalmasat védett.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

17. perc: Divkovic szöglete után Kalmár levált az emberéről, majd az ötösről a kapuba fejelt. 1-0

Security Check Required

(null)

22. perc: Hamar válaszolni tudott a Slovan, Medved kapott a félpályáról egy indítás, kibújt a védők közül és az ötösön helyezkedő kapus mellett a hálóba helyezte a játékszert. 1-1

82. perc: Abena adott be jobbról, ami egy Slovan játékoson megpattant, majd berepül középen Ozbolt. Erre még tudott reagálni Jedlicka, azonban a hosszúnál érkező Mohához pattant a labda, aki a kapuba lőtte azt. 1-2

90+4. perc: Egy kontra után Ozbolt robogott egyedül a kapu felé, de lepasszolt a ziccert. Rafael ugyan elcsúszott, de Moha megszerezte a harmadik gólt. 1-3

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A következő fordulóban a DAC a Zsolnát fogadja, míg a Slovan a Nagymihály együttesét látja vendégül.