DAC: hatgólos vereséget értékelt Bernd Storck

Nagy pofont kaptak a dunaszerdahelyiek.

Az nb1.hu-n is olvashattak arról, hogy a Dunaszerdahely komoly pofont kapott szombaton. Bernd Storck együttesét a francia Nice ütötte ki, a találkozón a gallok 6-0-s győzelmet arattak. Már a meccs eleje is rosszul alakult dunaszerdahelyi szempontból, hiszen a harmadik percben már 2-0-ra vezetett a Nice. Patrick Vieira legénysége a szünetre megduplázta az előnyét, vagyis a második félidőnek négygólos hátrányból vághatott neki a DAC. A folytatásban sem lassított a Ligue 1-ben érdekelt egylet, amely önbizalom-növelő diadallal zárta az ütközetet.

DAC: átgázoltak Storck csapatán a franciák – VIDEÓ – NB1.hu

Bernd Storck a lefújás után arról beszélt, hogy ebből a vereségből sokat tanulhatnak a futballistái. A játékosként 1998-ban világbajnoki címet szerző Vieira pedig boldog volt a Nice játéka miatt.

Bernd Storck: "Azt gondolom, hogy ez a mérkőzés egy nagyon jó felmérője volt annak, hol is tartunk. Természetesen nagyarányú a vereség, de ez a meccs teljesen más volt, mint a Marseille elleni. A Nizza felkészült belőlünk, tudták, mit kell tenniük. Nagyon támadó felfogásban léptünk pályára és ez az, amire a bajnokságban is szükségünk lesz. Láthattuk a különbséget köztünk és egy komoly minőséget képviselő gárda között, és ezen szeretnénk javítani a jövőben, egy erős együttest akarunk építeni. Tisztában kell lennünk azzal, mit is kell ehhez csinálnunk. Nem akarok panaszkodni a játékosokra, hiszen kizárólag az én döntésem volt, hogy két ilyen kiváló csapat ellen mérettessük meg magunkat. Nagyon keményen dolgoztunk az ausztriai összpontosítás során, de ez nem kifogás. 90 percnyi tömény tanulás volt a Nizza elleni csata, amely 35 fokos hőségben zajlott. Nem félek a bajnoki nyitánytól, hiszen beszéltem a csapattal. Mindenkinek el kell gondolkoznia azon, hogy miben és hogyan fejlődhet a jövőre nézve. Azt gondolom, hogy jó munkát végeztünk az összpontosításon, és ezalatt nem az eredményeinket értem. A játékosoknak az összecsapás előtt is elmondtam, hogy nagyon elégedett vagyok azzal, ahogyan és amilyen szinten edzettek. Van három új futballistánk, akiket be kell építenünk a csapatba és felhozni a többiek szintjére. Felkészültünk a bajnoki megmérettetésre, de természetesen alaposan oda kell figyelnünk a nyitányra. Nagyon pozitívan látom a csapatban uralkodó hangulatot és azt, ahogy a labdarúgók élvezik egymás társaságát. Az összpontosítás egy kiváló csapatépítő tréningnek is beillett. Ami a bajnoki kezdőcsapat összeállítását illeti, azt mindig az adott ellenfél taktikájához igazítom. Meg kell találnom a leghatékonyabb tizenegyet. Sok függ az előttünk álló edzéshéttől is, de mindenesetre az jó dolog, hogy már 16-17 minőségi bevethető játékosom is van. A futballisták két nap pihenőt kaptak, amit igazán megérdemeltek. Kedd délután találkozunk ismét. Szerdán és pénteken kétfázisosan edzünk, a többi napon egy gyakorlás lesz a programban. Szombaton pedig jön a meccselőtti tréning.” (dac1904.sk)

Patrick Vieira: "Jó mérkőzésen vagyunk túl, boldog vagyok a mutatott játék miatt. Jól birtokoltuk a labdát, sok helyzetet alakítottunk ki és fejlesztettünk az ellenfél támadóharmadában való játékunkon. Ezen a vonalon kell tovább haladnunk. A találkozóra való felkészülés keretén belül megnéztük a DAC Marseille elleni találkozóját és egy olyan gárdára számítottunk, amely magasan le fog minket támadni. Büszke vagyok a csapatomra, mert jól helyezkedtünk, remekül futballoztunk és a kialakított lehetőségeinket képesek voltunk gólokra váltani." (dac1904.sk)

OGC Nice – DAC 1904 6:0 (4:0)