Bundesliga: magyarok nélkül – eredmények, tabella

Ilyen még nem történt az Union Berlinnel.

A magyar válogatott Szalai Ádám nélkül felálló Hoffenheim 3-2-re nyert az utolsó negyedórában emberhátrányban futballozó vendég Werder Bremen ellen a német labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombati játéknapján.

Szalai a mérkőzésre nevezett keretnek sem volt tagja, miközben Sallai Roland a cserepadról nézte végig, hogy csapata, a Freiburg 3-1-re győzött az újonc Paderborn otthonában.

A Borussia Mönchengladbach és a Bayer Leverkusen szintén 3-1-es sikert aratott, előbbi a Mainz, utóbbi a Düsseldorf vendégeként.

Az újonc Union Berlin az utolsó percekben emberhátrányba került, de így is 1-1-es döntetlent ért el Ausgburgban, ezzel megszerezte története első pontját a német élvonalban.

BUNDESLIGA
Augsburg–1. FC Union Berlin 1–1 (R. Vargas 60.)
Düsseldorf–Leverkusen 1–3 (Morales 82., ill. Baker 6. – öngól, Aranguiz 33., Bellarabi 39.)
Hoffenheim–Werder Bremen 3–2 (Bicakcic 55., Bebou 59., Kaderabek 87., ill. Fülkrug 42., Oszako 81.)
Mainz–Mönchengladbach 1–3 (Quaison 18, ill. Lainer 33., Plea 77., Embolo 79.)
Paderborn–Freibrug 1–3 (Mbamba 3., ill. G. Waldschmidt 21, N. Petersen 40., Kwon Chan-Hong)

1. Borussia Dortmund 2 2 8–2 +6  6
2. Freiburg 2 2 6–1 +5  6
3. Bayer Leverkusen 2 2 6–3 +3  6
4. Mönchengladbach 2 1 1 3–1 +2  4
5. RB Leipzig 1 1 4–0 +4  3
6. Wolfsburg 1 1 2–1 +1  3
7. Eintracht Frankfurt 1 1 1–0 +1  3
8. Fortuna Düsseldorf 2 1 1 4–4 0 3