Budafok-ZTE: Boér szégyelli, Csizmadia sűrűn hangsúlyozza – reakciók

Alapvető dolgot hiányolt a ZTE edzője.

A Budafok a ZTE 3-1-es legyőzésével két legyet ütött egy csapásra, hiszen a sikernek hála elmozdult a 11., kiesést jelentő helyről. Az újonc a második félidő elején két gólt is szerzett, így elég nagy lépést tett a siker felé. Az egerszegiek erejéből csupán szépítésre futotta.

Budafok-ZTE: a Fradi is segített az újoncnak – NB1.hu

Boér Gábor eléggé csalódottan értékelt a lefújás után, míg Csizmadia Csaba többek között az új játékosokat is górcső alá vette.

Csizmadia Csaba: "Gratulálok a csapatnak, hiszen átérezte a meccs súlyát. Mindenki fegyelmezett volt, tette a dolgát, ez volt a siker kulcsa. Azt is kiemelném, hogy megérdemelten nyertünk. Tudtuk, hogy mik az egerszegiek gyenge pontjaik. Az első gólunk is pontrúgásból esett. Azt nem tudom, hogy megleptük-e őket. Lélektanilag sokat számít, hogy elléptünk a kieső helyről. Nagyon hosszú még a bajnokság, ezt gyakran hangsúlyoztam már korábban is. Remélem, hogy olyan hullámra kerülünk, aminek köszönhetően jönnek a sikerek. Az új játékosok beleillettek a filozófiába, amit elkezdtünk. A védelmet stabilizálni kellett, Zeke és Csonka pedig a középpályán ad új lendületet. Minden meccsen szeretnénk pontot szerezni. Pakson az edzőváltás óta jó munka folyik. A Paks és a Honvéd elleni meccs sem lesz könnyű. Nekünk tökéletes fókuszra van szükségünk, ha ez adott, akkor lehet esélyünk a győzelemre."

Boér Gábor: "Szégyellem magam az eredmény miatt. Az első öt percet leszámítva az első félidő nagyjából rendben is lett volna, hiszen próbáltuk uralni a játékot. Egy rögzített szituáció után kerültünk hátrányba, ami nem az első alkalom. Alapvető hibát követtünk el, emellett fegyelmezetlenség és dekoncentráltság is észlelhető volt. Nem értem, hogy tudtunk így kijönni a második félidőre. Az eredmény tudatában kockáztattunk, rengeteg támadót raktunk be a csapatba. Saját magunkba kell néznünk. Elbuktunk egy nagyon fontos csatát, de a háború folytatódik. Több okból is cseréltem, az egyik a teljesítmény. Nagyon hiányoltam a szenvedélyt a játékunkból. Felfoghatatlan, hogy egy ilyen szituációban hogy tud egy csapat így kifutni a pályára. Az, hogy a szenvedély, az alázat nincs meg, az elfogadhatatlan. A komolyabb egyéni hibákból már egy szilveszteri show-t lehetne készíteni. Egy pontrúgásnál például a kiosztott ember nem ott áll, ahol kellene, erre nehéz felkészülni. Nem akarom felmenteni magam és a stábot. Olyan dolgok miatt veszítünk, ami egyéni felelőtlenség. A többi csapattal nem akarok foglalkozni, csak a sajátommal. Jól indult a tavasz, de most egyet visszaléptünk. Nagyon nehéz a bajnokság, de ezt mindenki tudja."

EMLÉKEZTETŐ:

Budafok-ZTE 3-1 (1-0)

A Budafok két legyet ütött egy csapásra szerda este. Az újonc magabiztos győzelmet aratott a ZTE ellen, de nem csak ennek örülhetnek a budafoki szurkolók. Az Újpest elveszítette a Derbit, így Csizmadia Csaba együttese elmozdult a kiesést jelentő 11. helyről.

Újpest-Fradi: a bíró miatt nem lett olyan jó meccs – NB1.hu

A találkozón egyébként Zsóri góljával szerezték meg a vezetést a hazaiak, majd a második félidő elején még két gólt kaptak az egerszegiek, így az 51. percben kis túlzással eldőlt a bajnoki. Érdekesség, hogy a Budafok október 25-e után nyert ismét az NB I-ben. A sors fura fintora, hogy ősszel is a ZTE-t fektették két vállra Csizmadia Csaba tanítványai.

A budafoki mesterlövész – videók – NB1.hu

A MECCS FŐSZEREPLŐI: KOVÁCS DÁVID ÉS PÓSER DÁNIEL

Ezúttal két főszereplőt is választottunk. Póser 0-0-s állásnál több nagy védéssel adott tartást a Budafoknak, míg Kovács két góljával "nagy szeletet hasított magának a győzelemi tortából".

A MECCS KULCSMOMENTUMA:

A második félidő elejét nagyon megnyomta a Budafok, ezzel megnyugtató fórra tett szert. A szűk 10 perc alatt biztossá tette a győzelmét a kiesés elől menekülő Budafok.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

39. perc: Egy szabadrúgás után Romic a lécet találta el, de a kipattanót Zsóri már az egerszegi kapuba küldte. 1-0.

49. perc: Favorov szabálytalanságát követően Kovács rúghatott tizenegyest. Kovács lába nem remegett meg, a labdát a jobb oldalba küldte. 2-0.

51. perc: Kovács akcióból is betalált. A budafoki csapatkapitány 17 méterről lőtt a jobb alsóba. 3-0.

80. perc: Könyves lövését még védte Póser, de a kipattanót Lesjak váltotta gólra. 3-1.

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Budafok vasárnap a Paks otthonában vizitál, míg a ZTE a Puskás Akadémia ellen javíthat a hét utolsó napján.

JEGYZŐKÖNYV:

Budafoki MTE-ZTE FC 3-1 (1-0)
Promontor utca, zárt kapus, v.:
Andó-Szabó
gólszerzők: Zsóri (39.), Kovács D. (49., 51., az elsőt 11-esből), illetve Lesjak (80.)
sárga lap: Favorov (48.), Kulcsár (76.), illetve Tajti (57.), Könyves (75.)
Budafoki MTE: Póser – Margitics (Huszti A., 78.), Romic, Jagodics, Zeke – Filkor (Micsinai, 77.), Csonka – Ihrig-Farkas (Medgyes, 87.), Kovács D., Szabó M. (Takács, 78.) – Zsóri (Kulcsár, 70.)
ZTE FC: Demjén – Lesjak, Szépe (Tanaszin, 58.), Bobál D. – Tajti (Vass, 59.), Favorov, Sankovic (Futács, 53.), Babati (Szánthó, 53.), Bedi – Zimonyi (Koszta, 59.), Könyves