Budafok-Vidi: Nego és Petrjak nem kegyelmezett – GÓLOK TÖRTÉNETE

Megsérülhetett a válogatottba vasárnap bekerülő Hangya.

BUDAFOK-MOL FEHÉRVÁR 1-4

Edzőváltása utáni legsimább meccsét játszotta a MOL Fehérvár: Márton Gábor együttese 4-1-re nyert a kapufáig is jutó, kissé balszerencsés Budafok otthonában. Nem volt azonban annyira sima a találkozó, mint az eredmény mutatja. A főszereplőként kiválóan játszott Nego góljával szerzett vezetést a vendég csapat, majd Skribek a remek találata és Nego duplázása után közel járt az egyenlítéshez – végül Nikolicsnak jött össze a meccs negyedik gólja, hogy aztán a lefújás előtt Petrjak szépségdíjas sarkazással állítsa be a végeredményt. A fehérváriak öröme nem lehet teljes, hisz a válogatottba Korhut Mihály helyére épp vasárnap behívott Hangya Szilveszter combsérülést szenvedett, a félidőben le kellett cserélni őt.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: LOIC NEGO

Két gólt szerzett, de nem csupán emiatt lett a találkozó hőse: óriási munkát végzett a jobbszélen, uralta a pálya ezen pozícióját.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SKRIBEK LÖVÉSE 1-2-NÉL

A bombával beköszönő Skribek Alen közel járt ahhoz, hogy ismét egalizáljon csapatának, ám lökete pár centivel elsuhant a bal kapufa mellett – ha ez beakad, nyilván teljesen máshogy alakul a hajrá.

35. perc: Stopira lőtt 16 méterről kapura, Póser nagyot védett, de Nego szemfülesen lecsapott a kipattanóra és közelről a kapuba lőtt. 0-1

58. perc: A csereként pályára lépő Skribek lőtt kapásból 23 méterről kapura, a fiatal cserejátékos óriási gólt lőtt, Rockov vetődött ugyan, de nem volt esélye, hogy kitornázza a labdát a jobb alsóból. 1-1

66. percNego kényszerítőzött Bollával, a fiatal védő parádés mozdulattal, sarokkal tette vissza a labdát társának, aki 9 méterről, éles szögből a rövid alsóba lőtt. 1-2

74. perc: Petrjak beadását Póser pont Nikolics elé ütötte, aki 5 méterről a kapu közepébe fejelt. 1-3

91. percPetrjak kapott szép labdát Funshótól, az ukrán háttal állva a kapunak elegánsan sarkazott a kivetődő Póser mellett a hálóba. 1-4

A válogatott szünet után a Budafok Mezőkövesdre látogat, míg a Vidi a Puskás Akadémiát fogadja.

Budafoki MTE-MOL Fehérvár 1-4 (0-1)

gólszerzők: Skribek (58.), ill. Nego (35., 66.), Nikolics (74.), Petrjak (90+1.)

Budafok: Póser – Margitics, Romic, Vaszicsku, Medgyes – Filkor, Oláh B. – Szabó M. (Ihrig-Farkas, 77.), Lőrinczy (Kulcsár, 69.), Takács R. (Skribek, 46.) – Kovács D.
MOL Fehérvár: Rockov – Bolla, Musliu, Stopira, Hangya (Fiola, 46.) – Houri, Pátkai – Nego, Evandro (Funsho, 77.), Petrjak – Hodzic (Nikolics, 67.)