Budafok-MTK: két feljutó, kétszer hatvan perc

Szakadó esőben kezdtek a csapatok.

AZ MTK BESZÁMOLÓJA:

,,A negyedik felkészülési mérkőzésünkön az NB I-es Budafoki MTE volt az ellenfelünk. A 2×60 perces összecsapáson Myke Bouard Ramos, Bíró Bence és Prosser Dániel szerezte csapatunk góljait.

Felkészülési mérkőzés
Budafoki MTE – MTK Budapest 2-3 (2-1)

Gólszerző: Skribek (14.), Zsóri (54.) ill. Ramos (55.), Bíró (97.), Prosser (110. – büntetőből)

Budafoki MTE: Póser – Iharos, Vaszicsku, Romic, Medgyes – Filkor, Oláh, Lőrinczy, Skribek – Kovács, Takács.

Kispad: Kovács, Bese, Kirják, Margitics, Fekete, Soltész, Micsinai, Szebenyi, Zsóri, Kulcsár, Ihrig-Farkas.

Vezetőedző: Csizmadia Csaba

MTK Budapest (I. félidő): Somodi – Ikenne-King, Pintér, Ferreira, Barna – Kata, Mezei, Palincsár – Gera, Lencse, Ramos.

MTK Budapest (II. félidő): Mijatovics – Varju, Baki, Nagy – Balázs, Cseke, Katona, Herrera – Prosser, Bíró, Schön.

Vezetőedző: Michael Boris

Az augusztus 15-én rajtoló OTP Bank Ligára készülő csapatunk negyedik edzőmérkőzésén lépett pályára a felkészülési időszakban. A harmadosztályú III. Ker. TVE, a szlovén másodosztályú NK Brezice és NK Radomlje után kedden a hozzánk hasonlóan NB I-es Budafoki MTE volt az ellenfelünk Szlovéniában.

A 2×60 perces, szakadó esőben kezdődő összecsapáson Kanta József kisebb sérülése miatt nem léphetett pályára.

Az első lehetőséget az 5. percben jegyezhettük fel, Lőrinczy szabadrúgását ölelte magához Somodi. A 10. percben mi is veszélyeztettünk, Mezei kifejelt szöglete után Ikenne-King elé került labda, jobbhátvédünk távolról lövésre szánta el magát, de Póser hárított.

Négy minutummal később megszerezték a vezetést a budafokiak. Takács Ronald indult meg ziccerben, a kapu előtt keresztbe passzolt, Skribek Alen pedig a hálóba lőtt (1-0).

A középkezdés után azonnal egalizálhattunk volna, de Gera centerezése után Myke centiméterekkel maradt le a labdáról a kapu előtt.

A 27. percben Lencse járt közel a gólszerzéshez, de a kapu fölé lőtte az Ikenne-King beadása után elékerülő játékszert.

Az első félidő végére nem csak a napsütéses időjárás érkezett meg, hanem a gólok is. Az 54. percben kontrázott a BMTE, és a centerezés után Zsóri Dániel iratkozott fel a gólszerzők közé (2-0).

Ami nem sikerült az első gól után, most összejött. Egy percre Zsóri találatát követően Ikenne-King centerezését Myke Bouard Ramos váltotta gólra (2-1).

A szünetben sort cserélt Michael Boris vezetőedző, és a másik taktikai hadrendet is kipróbált mesterünk.

A fordulást követően első tíz perc végén Herrera beadása épphogy elkerülte Prossert. Az ezt követő tíz percben Mijatovics kerül a középpontba, miután két budafoki lövést is szépen védett.

A második ivószünetet követően a mi akaratunk érvényesült, és a játékrész 37. percében Bíró Bence egalizált Balázs jobbról érkező beadását követően (2-2).

Tíz perccel a lefújás előtt pedig már nálunk volt az előny. Bírót buktatták a tizenhatoson belül, a labda mögé Prosser Dániel állt, aki magabiztos ítéletevégrehajtónak bizonyult (2-3).

A gólunkat követően Mijatovics fogott magabiztosan egy budafoki szabadrúgást, majd Prosser duplázhatta volna meg góljainak számát hat minutummal a vége előtt, de Herrera labdáját Bese kezébe fejelte.

A hajrában újabb találat már nem született, így együttesünk kétgólos hátrányból fordítva a negyedik edzőmérkőzését is megnyerte a felkészülés során.

Csapatunk utolsó edzőmérkőzését a szlovéniai edzőtáborban szombaton játssza, ellenfelünk 18 órától az FC Koper lesz. A hazaérkezést követően augusztus első napján a szlovák élvonalbeli SKF Sered, majd augusztus 8-án az Újpest FC gárdájával meccselünk."

A BUDAFOK BESZÁMOLÓJA:

,,Szakmai okokból kétszer 60 perces félidőkből állt kedd délutáni edzőmérkőzésünk, amelyet a hozzánk hasonlóan NB I-be jutott MTK Budapest ellen játszottunk Kranjska Gorában.

A szakadó esőben kezdődött találkozón csapatunk hamar megszerezte a vezetést. Az első negyedóra végén Takács Ronald előkészítése után Skribek Alen lőtt közelről a kapuba. (1-0) A 26. percben kényszerű okokból kellett változtatnunk: Kovács Dávid helyére Zsóri Dániel állt be, a cserecsatár pedig 53 percnyi játék után megduplázta előnyünket. Skribek ezúttal gólpasszt adott, Zsóri pedig a tizenegyespont közeléből, szépen kidolgozott akció végén talált be. (2-0)

Az MTK egy perccel később egy öngóllal zárkózott közelebb. Patrick Ikenne-King jobb oldali beadása Makro Iharosról pattant a kapunkba. (2-1)

A térfélcserét követően többször közel voltunk a gólszerzéshez, ám sokáig nem született újabb találat. A 97. percben az MTK Bíró Bence lövésével egyenlített (2-2), majd a 110. percben, Prosser Dániel büntetőjével megfordította a mérkőzést. (2-3)

"Teljes mértékben elégedett vagyok a csapat teljesítményével" – értékelt a lefújást követően Csizmadia Csaba vezetőedző. "Ziccerig kijátszott, szép támadások végén szereztünk gólokat, a szünetben magabiztosan vezettünk. Az utolsó félórában sérülés miatt kellett cserélnünk, többen nem a saját posztjukon játszottak, de mindez nem mérvadó. Értékes tanulságokkal szolgált a mérkőzés, mindenki megkapta a megfelelő terhelést, fiataljaink is élvonalbeli rivális ellen bizonyíthattak."

Budafoki MTE-MTK Budapest FC 2-3 (2-1)
Gólszerzőink: Skribek ('14), Zsóri ('54) ill. Ramos ('55), Bíró B. ('97), Prosser ('110 – büntetőből)

BMTE: Póser – Iharos, Vaszicsku, Romić, Medgyes – Filkor, Oláh B. – Skribek, Lőrinczy A., Takács R. – Kovács D.
Pályára lépett még: Kovács Z. (k), Bese B. (k), Fekete M., Margitics, Kirják, Soltész I., Micsinai, Szabó M., Kulcsár K., Ihrig-Farkas, Zsóri, Szebenyi

Vezetőedző: Csizmadia Csaba"