Botrányos Vidi – REAKCIÓK

Megfelelő volt az MTK hőfoka.

A hétvége talán legnagyobb meglepetését szállította az MTK azzal, hogy 3-1-re győzte le a bajnoki címre pályázó MOL Fehérvár FC-t. Ez azt jelenti, hogy a Vidi elveszítette az eddigi veretlenségét.

Az MTK sok gonddal küszködik mostanában, majdnem csapatnyi játékosára nem számíthat hetek óta Michael Boris vezetőedző. Eddig „csak” sérülések miatt voltak tartalékosak a kék-fehérek, de a fehérváriak ellen már pozitív koronavírus teszteredmények miatt is voltak hiányzóik.

Michael Boris: "Nagyon örülünk a mai sikernek. Már az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, egy helyzetet tudtunk értékesíteni, de akár több góllal is vezethettünk volna. A második félidőre is a megfelelő hőfokon égve jöttünk ki, agresszívan játszottunk. Az volt a célunk, hogy megbontsuk a Vidi középpályáját, és már a pálya közepén megállítsuk a támadásaikat. Összességében teljesen megérdemelt a győzelmünk, és reális a kétgólos különbség."

Az MTK három vereséget követően a legutóbbi meccsein háromszor nyert, egyszer döntetlent ért el.

Márton Gábor, a Vidi trénere a minap arról is nyilatkozott a klubhonlapnak, hogy az éllovas Ferencváros szerinte nem nyeri meg mindegyik mérkőzését, illetve arról is értekezett, hogy csalódott lenne, ha karácsonykor már nem a MOL Fehérvár FC lenne a tabella élén.

Ebből a szempontból sem jött jókor a vereség, de a szakembernek a játékosai hozzáállásával is bőven voltak gondjai

Márton Gábor: "Gratulálok az MTK-nak, teljesen megérdemelt a győzelmük. Részünkről botrányos teljesítményt nyújtottunk, rendkívül csalódott vagyok a hozzáállásunk miatt, ez egyszerűen elfogadhatatlan. Az nem lehet, hogy az ellenfél jobban akarja a győzelmet nálunk. A játékban benne van a vereség, és ki is lehet kapni, csak a hogyan nem mindegy. Mérkőzés előtt semmi jel nem utalt arra, amit most a pályán láttunk. A terv egy agresszív támadófutball volt, de ezt sétálgatva nem lehet kivitelezni. Mindenki úgy játszik, ahogy hagyják, sajnos mi ma este csak asszisztáltunk a pályán. Ez a teljesítmény nem jellemző a csapatra, a mai hozzáállás számomra is egy váratlan dolog, azon kell dolgoznunk, hogy ilyesmi többet ne forduljon elő."

A hozzáállásbeli gondokról Márton a meccs lefújása után már az M4 Sportnak is nyilatkozott:

ELŐZMÉNYEK

MTK-MOL Fehérvár 3-1 (1-0)

A Hidegkuti Stadionban szenvedte el első vereségét a Vidi az NB I mostani szezonjában. Az MTK ezzel a sikerrel immáron négy játéknap óta veretlen a bajnokságban. A kék-fehérek egy korai tizenegyessel szerezték meg a vezetést, majd a második félidőben még nagyobb fórra tettek szert. A Fejér megyeiek erejéből a hajrában csak a szépítésre futotta. Ennek az eredménynek a Fradinál is örülhetnek, hiszen ha legyőzik a zöld-fehérek vasárnap a Mezőkövesdet négy pontra nőhet az előnyük a fehérváriakkal szemben úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszottak, mint a Vidi.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SCHÖN SZABOLCS

Gyönyörű góljával módosult 2-0-ra az eredmény. Az MTK fiatal üdvöskéje ezzel a mozdulatával is bizonyította, hogy szép karriert futhat be.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A TIZENEGYES

Viszonylag korán hátrányba került a Vidi egy tizenegyes miatt. A büntető előtt Hangya talán felszabadíthatott volna, de ő Musliuhoz passzolt, aki szabálytalankodott a tizenhatoson belül.

8. perc: Musliu szabálytalanul állította meg Palincsárt, jöhetett a tizenegyes. A labda mögé Cseke állt, az MTK játékosa a bal alsóba lőtt (1-0).

62. perc: Schönhöz Mezei passzolt, az MTK fiatal játékosa pedig 23 méterről elképesztően szép gólt szerzett, a labda a jobb felsőben kötött ki (2-0).

64. perc: Herrera a bal oldalról tette be a labdát, Miovszki pedig három méterről triplázta meg a hazaiak fórját (3-0).

87. perc: Fiola beadása után az ötösről Stopira fejjel vette be az MTK kapuját (3-1).

A válogatott szünet után az MTK a Mezőkövesdhez utazik, míg a fehérváriak a Diósgyőr elleni összecsapáson korrigálhatnak.

MTK Budapest-MOL Fehérvár FC 3-1 (1-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1356 néző, v.:
Bogár
gólszerzők: Cseke (9., 11-esből), Schön (65.), Miovski (66.), illetve Stopira (88.)
sárga lap: Herrera (18.), Ferreira (34.), Ikenne-King (37.), Nagy Zsombor (80.), illetve Musliu (8.), Nikolov (24.), Fiola (39.), Bamgboye (70.)
MTK: Mijatovic – Ikenne-King, Ferreira, Nagy Zsombor, Herrera – Cseke, Mezei Sz. (Kata, 79.) – Prosser, Palincsár (Biben, 62.), Schön – Miovski (Lencse, 89.)
MOL Fehérvár: Rockov – Fiola, Musliu, Stopira, Hangya (Rus, 76.) – Pinto (Alef, 76.), Nikolov (Petrjak, 56.) – Nego, Houri, Bamgboye – Nikolics (Zivzivadze, 62.)