Bognár György az FTC ellen is varázsoltatott

Ádám ismét üzent Rossinak, magyar tehetség tündökölt.

FTC-Paks 0-3

Ádám Martinnak, az NB I legjobb és leggólerősebb csatárának tényleg a magyar válogatott keretében van a helye!

De még mielőtt erre rátérnénk, muszáj elmesélni, hogy Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC mestere visszakapott három játékost, hiszen a Mmaee-testvérek és Aissa Laidouni is visszatért a csodálatos Afrika-kupáról (a pikírtség a szakmai színvonalának és a rendezésnek szól csak és kizárólag), akik közül a védő Sammy Mmaee és Laidouni is a kezdőcsapatban kapott helyett, míg Ryan Mmaee a szünetben lett becserélve a védekező Marijan Cabraja helyett, amikor már nagyon égett a ház a Fradinál.

A szünetre ugyanis kétgólos paksi előnnyel vonulhattak a küzdő felek, de úgy, hogy akár nagyobb is lehetett volna a vendégek előnye, pláne azért, mert a szünet előtti pillanatokban még volt két ziccerük. A teljes igazság viszont az, hogy a hazai csapat is szerezhetett volna gólokat, Marin találatát például a videóbíró vette el, amúgy jogosan a 19. percben, előtte hárommal meg Zubkov találta el 1 lépésről a jobb kapufát…

A Paksnak az 5. percben Ádám Martin szerezte meg a vezetést egy kegyetlen bombagóllal, aki ezt leszámítva is remekül tartotta vagy játszotta meg a labdát, mindkettővel helyzetbe hozva a társait. A második gólt a 21 éves Szabó Bálint szerezte, aki szintén látványosan futballozott.

Szabónak egyébként a héten Ciprusra igazolt Bognár Istvánt is kellett pótolnia, míg rögzített játékhelyzetekből a rengeteget güriző Nagy Richárd is igyekezett feledtetni a karmester hiányát.

Nem biztos, hogy ott lettünk volna az FTC öltözőjében a szünetben Csercseszov közelében, mindenesetre egy harapósabb Ferencváros jött ki a második félidőre.

Nagyon a levegőben volt az, hogy a Fradi megszerzi az első gólját, de előbb Marin csúsztatása ment nem sokkal mellé, majd a 62. percben Ryan Mmaee fejese után Medgyes a gólvonal elől rúgta ki a labdát a mezőnybe a bal alsó saroknál, majd 1 perccel később az előbb említett FTC-csatár 10 méterről rúgta szanaszét a lécet.

A 67. percben a rengeteget melózó Ádám Martinnak megkegyelmezett Bognár György, mert elfáradt, helyét a karmesteri tulajdonságokkal megáldott Haraszti Zsolt vette át.

Aki aztán a 71. percben megszerezte a Paks 3. gólját remekül kivitelezett szabadrúgásból, így azt lehetett gondolni, hogy végleg eldőlt a meccs.

És így is lett, a taktikusabb, a kaput jobban érző vendégek megérdemelten győztek!

A Fradi Tábor a lefújás előtt már elkezdett kivonulni a szektorból…

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: ÁDÁM MARTIN BOMBÁJA
Az 5. percben kissé megfagytak a Ferencváros játékosainak a tekintetei, a paksiakon meg azt lehetett érezni, hogy még tovább nő emiatt az amúgy is teljesen rendben lévő önbizalmuk.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: SZABÓ BÁLINT
Pakson nincsen akadémia, mégis sorra kerülnek elő a paksi vagy környékbeli fiatalok. Szabó látványosan futballozott, remek gólt szerzett, simán feledtette Bognár István hiányát, még akkor is, ha nem ez volt csak és kizárólag a feladata. Amikor a 82. percben le lett cserélve vastapsot kapott, az őt váltó Böde Dániel meg pláne.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
5. p.:
Szélpál ívelt fel egy szabadrúgást, Ádám Martin Kovacsevics mellett mellel átvette a labdát, majd 26 méterről ballal kegyetlenül szétbikázta a jobb felső sarkot. 0-1

32. p.:  Nagy passza után Kovacevic és Laidouni is „csak nézte”, ahogy Szabó Bálint becsapja őket, Samy Mmaee még náluk is tétovább volt, így a paksi tehetség 2 csel után 14 méterről ballal lőtt a jobb alsóba 14 méterről. 0-2

72. p.: Haraszti végzett el szabadrúgást 23 méterről középről, majd úgy ahogy volt, a bal alsó sarokba nyesett. 0-3

Ferencvárosi TC-Paksi FC 0-3 (0-2)
Groupama Aréna, 6805 néző, v.: Andó-Szabó
Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Kovacevic, Cabraja (R. Mmaee, a szünetben) – Laidouni, Loncar – Zubkov (Gavric, 63.), Marin (Besic, 75.), Mak (Szánthó, 57.) – Bassey (Boli, 63.)
Paks: Rácz – Tamás O., Szélpál,  Lenzsér – Osváth, Kesztyűs (Vas, 72.), Windecker, Szabó B. (Böde, 83.), Medgyes (Balogh B., 72.) – Nagy R. (Sajbán, a szünetben), Ádám (Haraszti, 67.)
gólszerzők: Ádám (6.), Szabó B. (32.), Haraszti (72.)
sárga lap: Cabraja (6.), Laidouni (54.), Besic (82.), Loncar (91.), Gavric (93.), illetve Lenzsér (24.), Ádám (38.), Osváth (59.), Balogh B. (81.)

KÖVETKEZŐ FELADAT:
Az FTC szerdán a Magyar Kupában a Vasas ellenfele lesz, majd a bajnokságban Zalaegerszegre látogat, míg a Paks a Csákvár ellenfele lesz az MK-ban, majd a Gyirmótot fogadja.