Böde ismét hős lett

De nem csatárként.

PAKS-ZTE 3-1 (1-1)

Az NB I 7. fordulójának vasárnapi nyitómeccsén a Paks 3-1-re verte hazai környezetben a ZTE-t. Mintegy 1600 néző láthatta azt, hogy Böde Dániel csapatkapitány a tolnaiak védőhiánya miatt középhátvédként (!) játszik – a támadó fiatalkorában volt, hogy ezen a poszton szerepelt, de most az élvonalban is zseniálisan állt helyt, remekül hatástalanította a válogatottban góllal bemutatkozó, korábbi paksi Könyves Norbertet. Az első félidőben pont Könyves szerezte meg a vezetést a zalaegerszegieknek, ám a szünet előtt Balogh Balázs egyenlített, majd a második játékrész a duplázó Hahn Jánosról szólt. A hazaiaknál újabb fiatal debütált az NB I-ben, méghozzá a nyáron a Puskás Akadémiától a Pakshoz igazoló Sipos Zoltán személyében.

A MECCS FŐSZEREPLŐI: BÖDE DÁNIEL ÉS HAHN JÁNOS

Előbbi hátul, utóbbi elöl remekelt – Böde valóban szinte minden párharcát megnyerte a ZTE-támadók ellen, Hahn pedig ott volt, ahol lennie kellett.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: DEMJÉN CSELEZGETÉSE

Hatalmas kapushiba előzte meg a paksiak harmadik gólját, Demjén Patrik cselezgetését használták ki a hazaiak, Hahn emelt az üres kapuba, ezzel eldöntve a meccs sorsát.

25. perc: Egy távoli, bal oldali szabadrúgást követően Könyvesnek fejelték le a labdát, aki egyedül maradt, és laposan, Hegedüs mellett a kapuba lőtt. 0-1

45+2. perc: Balogh pattogós lövése talált utat a kapuba közelről egy már elhalni látszó támadást követően. 1-1

47. perc: Hahn pofozta a labdát remekül a kapuba egy szögletet követően, a labda megpattant egy ZTE-játékoson is. 2-1

75. perc: Szép kontrát vezetett a Paks egy vendég szöglet után, Demjén ugyan kijött a kapujából, de nem tudta megtartani a labdát, amire Hahn csapott le, és majd’ a felezővonaltól emelt a kapuba. 3-1