Beszámolók az NB I-es csapatok szombati felkészülési mérkőzéseiről

Magyarország – Hetet rúgott a Vasas, nyert az Újpest, a Honvéd és a DVTK, jól hajrázott a Loki, kikapott a Hali.

Forrás: vasasfc.hu

Szombaton kilenc NB I-es csapat tartott főpróbát a jövő héten startoló OTP Bank Liga 2016/2017-es idénye előtt.

18 órakor kezdődő mérkőzések beszámolói

Az ausztriai Bad Tatzmannsdorfban játszott edzőmeccset a Szombathelyi Swietelsky-Haladás. A zöld-fehér gárda az orosz bajnokság hetedik helyezettje, a Tyerek Groznij ellen tartotta a bajnoki főpróbát. A Mészöly-csapat ugyan jól játszott, de végül kétgólos vereséget szenvedett - olvasható a klub honlapján.

Szombathelyi Swietelsky–Haladás-Tyerek Groznij 0–2 (0–1)

Bad Tatzmannsdorf

Haladás: Király (Rózsa, 46.) - Polgár (Angyal, 60.), S. Wills (Hegedűs, 75.), Jagodics, Bosnjak - Overgoor (Kovács L., 75.) - Rácz B. (Szellák, 73.), Németh M., Iszlai (Tóth Máté, 84.), Halmosi (Tóth Martin, 60.) - Calvente (Gaál, 46.). Vezetőedző: Mészöly Géza.

Az edzőváltáson átesett DVTK – Egervári Sándort Horváth Ferenc váltotta a kispadon – szlovák ellenféllel mérte össze erejét szombaton. A miskolci együttes végül a frissen igazolt Ugrai Roland és a csereként pályára lépő Kitl Miklós találatával megnyerte a találkozót.

A gólok története a klub honlapjának tudósítása alapján:

35. p.:Bognár ugratta ki Ugrait, aki 14 méterről a kapus mellett a kapuba lőtte a labdát.

81. p.: Szép kontra végén Kitl vette be a kassai kaput.

DVTK–Lokomotíva Kosice 2–0 (1–0)

G.:Ugrai (35.), Kitl (81.)

DVTK: Antal – Lázár (Okuka 67.), Lipták, Tamás, Nemes (Németh 78.) – Nikházi, Oláh (Kitl 74.), Bognár (Griffiths 67.), Vela (Eperjesi 74.), Ternován (Bacsa 51.) – Ugrai (Szabó I. B. 42.).

fotó: boon.hu

Megnyerte utolsó edzőmeccsét a Budapest Honvéd, ezúttal az előző horvát bajnokság hetedik helyezettjét, a Slaven Belupót győzte le, és így veretlenül zárta a felkészülési időszakot. Az első gólt a Kisvárdáról visszatérő Koszta Márk szerezte. A fordulás után újabb remek akció végén Gazdag Dániel növelte kettőre a hazaiak előnyét, azok után, hogy előtte Vernes Richárd szétlőtte a lécet. A vége előtt szépített a vendégcsapat, de a megérdemelt kispesti siker nem forgott veszélyben.

A Honvéd két gólszerzője egyaránt U20-as játékos, így ők lehetnek azok a majdani kezdőcsapatban, akik megfelelnek az MLSZ fiatalokra vonatkozó szabályainak.

Honvéd–Slaven Belupo 2–1 (1–0)

G.:Koszta, Gazdag

Budapest, Bozsik József Stadion

Honvéd: Horváth A. (Gróf, 60.) – Botka (King, 60.), Lovrics (Palmes, 88.), Bobál D. (Baráth, a szünetben), Hajdú – Gazdag (Göblyös, 60.), Kamber (Vasziljevics, a szünetben), Hidi (Nagy G., a szünetben) – Koszta (Prosser, 60.), Eppel (Bobál G., 60.), Holender (Vernes, a szünetben).

A Vasas szombati, második felkészülési mérkőzését is megnyerte, miután a Vác után (3–0), a Dorog sem jelentett különösebb akadályt az angyalföldieknek, akiknek hátrányból sikerült négy gólt rúgniuk az Illovszky-stadionban.

A találatok története a klub honlapjának tudósítása alapján:

5. p.:Vezet a Dorogi FC, egy távoli 17 méteres találattal.

32. p.:Vida labdát szerzett az ellenfél 16-osa előterében, majd kiosztott egy kötény, végül 11 méterről a kapus lába mellett okosan elgurította a labdát.

42. p.:Hangya és Remili játszottak össze, végül Hangyához került a labda 16-on belülre, és higgadtan a kapuba gurított.

55. p.:Ferenczi gurította vissza Könyvesnek a 16-oson belül, aki magabiztosan talált a kapuba.

Vasas–Dorog 4–1 (2–1)

A Vasas gólszerzői: Vida (32.), Hangya (42.), Könyves (55.), Király B. (72.)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion

Vasas, 1. félidő:Póser - Korcsmár, Debreceni, Ristevski - Szivacski, Vida, Berecz, Hangya - Ádám, Novák, Remili. 2. félidő: Poleksic, Vaskó, Preklet, Czingráber, Osváth, Kleisz, Murka, Könyves, Ferenczi, Király B.

Dorog, 1. félidő:Vajda, Berkó, Füredi, Csató, Grabant, Nagyházi, Mészáros, Szedlár, Lőncsér, Vígh, Gyürki.

2. félidő:Zima, Fürjes, Kálmán, Privigyei, Perovics, Hartyán, Sitku, Karacs, Szilágyi, Csáki, Ungvári.

A minden bizonnyal az NB I-be visszatérő Tarmo Kink is pályára lépett az OTP Bank Liga rajtjára készülő Mezőkövesdben, amely 4–0-ra legyőzte a romániai második ligában szereplő Szatmárnémetit. Pintér Attila csapatában Baracskai Roland és Sós Bence egyaránt két gólt szerzett.

Mezőkövesd Zsóry FC–FC Szatmárnémeti 4–0 (0–0)
G.: Baracskai (2), Sós B. (2)

Mezőkövesd: Dombó (Tujvel) – Vági (Pauljevics), Szeles (Dvorschák), Devecseri (Hudák), Fótyik (Gohér) – Molnár G. (Nicorec), Bacelic-Grgic (Kink), Egerszegi (Polényi), Tóth B. (Fröhlich) – Orosz M. (Sós B.), Strestík (Baracskai).

A 17.30-kor kezdődő mérkőzés beszámolója:

Újpest FC–Budaörs 3–0 (1–0)

Részletek hamarosan!

fotó: dvsc.hu

A 17 órakor kezdődő mérkőzések beszámolói:

Az eredeti forgatókönyv szerint 17 órára kiírt DVSCArad találkozó később kezdődött, mivel a Loki ellenfele nem érkezett meg időben. Úgy tűnt, hogy a csúszás nem zavarta meg a debreceniek fejét, hiszen korán vezetést szereztek. A folytatásban azonban megfordította a meccset az Arad, de a hajrában kétszer is megrázta magát az EL-ben is érdekelt DVSC és megnyerte a meccset.

DVSC-TEVA–UTA Arad 32 (11)
G.: 1-0 Szekulics (2.), 1-1 Rus (8.), 1-2 Petre (56.), 2-2 Kertész (88.), 3-2 Bokros (90.)
Debrecen-Pallag

DVSC: Verpecz (Verebélyi 60.) - Nagy Z. (Bokros 46.), Koval (Kuti 46.), Kinyik, Ferenczi (Karikás 46.) - Bereczki, Ludánszki, Szekulics, Horváth Zs. (Kondás 46.) - Kerekes, Kertész

Az NB I újonca, a Gyirmót az NB II-es Zalaegerszeget választotta utolsó felkészülési mérkőzésére ellenfélül. A találkozót Urbányi István csapata nyerte meg, miután Vass Patrik első félidőben, illetve Kiss Máté 75. percben szerzett góljára csak egy válasza volt az egyébként jól focizó ZTE-nek.

Gyirmót–ZTE 2–1 (1–0)

G.: Vass P. (41.), Kiss M. (75.), ill. Ekker (87.)

Gyirmót FC: Sebők Zs. – Bori, Balogh B. Présinger, Völgyi D. – Vass P., Simon An., Lengyel, Paku – Kiss M, Simon Att.

ZTE FC: Szappanos ( Kovács )- Villám ( Sundas )- Króner - Forgács ( Ágoston 9- Kretz ( Nagy )- Patvaros - Szakály ( Hegedűs ) - Városi (Fujsz )- Babati ( Gottfried ) - Bedi - Daru ( Ekker )

fotó: facebook.com/ztefc.hu

A 16 órakor kezdődő mérkőzések beszámolói:

A Paks Telkiben fogadta angol ellenfelét, a Luton Town együttesét, amely hazájában a negyedosztályban szerepel. A találkozón többnyire a tolnaiak akarata érvényesült, de gólt nem tudott szerezni a Csertői-csapat.

Paks–Luton Town 0–0

Telki

PAKSI FC: Kemenes Szabolcs - Szalai András, Lenzsér Bence, Gévay Zsolt (csk.), Szabó János - Kecskés Tamás, Papp Kristóf - Koltai Tamás, Haraszti Zsolt, Bartha László - Hahn János

Vezetőedző: Csertői Aurél

Luton Town:Christian Walton - Steven O'Donnel, Danny Hilton, Akin Fameno, Jack Marriott, Alex Atkinson, Glen Rea, Pelly Ruddock-Mpanzu, Frankie Musonda, Tyrkkq Bakinson, Alan Sheehan

Vezetőedző: Kevin Nugent

A Vasas az NB II-es Váccal mérte össze erejét szombaton délután. Az osztálykülönbség már az első félidőben szembetűnő volt, és az angyalföldiek a második félidőben is jobbnak bizonyultak.

Vasas–Vác 3–0 (2–0)

G: Ádám (9. – 11-esből, 24.), Könyves (58.)

9. p.:Hangyát buktatta Dlusztus, büntetőhöz jutott a Vasas. A 11-est Ádám Martin értékesítette.

24. p.:Ádám Martin szépen lépett ki a védők közül, két ütemet tolt a labdán a jobboldalról a kapu irányába mozogva, majd szép mozdulattal, 17 méterről félmagasan a hosszúba lőtt.

58. p.:Murka indult meg a baloldalról befelé, majd nagyjából 16 méterről előtte, de a labda a jobb kapufáról kipattant, viszont jó ütemben érkezett Könyves, aki 5 méterről nem hibázott.

Vasas: Poleksic - Korcsmár, Debreceni, Ristevski - Szivacski, Vida, Berecz, Hangya - Ádám, Novák, Remili.

2. félidő:Nagy, Vaskó, Preklet, Czingráber, Osváth, Kleisz, Czvitkovics, Murka, Könyves, Ferenczi, Király B.

Vác: Miczúj - Hegedűs, Dlusztus, Tóth F., Gulyás - Kákonyi, Rása, Tóth G., Zsolnai - Mátyás, Szavics. Cserék: Halasi, Földi, Farkas, Görgényi, Nagy S., Niedermüller.

Reakciók az NB I-es csapatok szombati edzőmeccseiről. További részletek a linkre kattintva olvashatók!