Beszámolók az NB I-es csapatok szombati felkészülési mérkőzéseiről

Budapest – Király Kupa: A Vasas megvédte a címét. Ikszelt az Újpest, a Honvéd a Paksot, a DVTK szlovák ellenfelet vert, hármat kapott a Gyirmót. Frissül!

Forrás: vasasfc.hu

A reakciók a mai felkészülési meccsekről a linkre kattintva olvashatóak!

20.30:

Király Kupa, döntő

Vasas–Sopron 2–1

G: Novák (15.), Remili (22.)

A szombathelyi Király Kupa döntőjében a Vasas legyőzte a másodosztályú Sopront 2-1-re, így megvédte a címét a tornán.

A gólok története a Vasas honlapjának a beszámolója szerint:

15. perc: Könyves ment el a szélen, beadta, és mintaszerűen érkezett Novák aki nem hibázott! 22. perc: Remili hozta fel a labdát, kényszerítőzött Novákkal, majd a kaputól 7 méterre szépen elrúgta a kapus mellett a labdát. 36. perc: Vaskó szabálytalankodott a 16-oson belül, büntetőhöz jutott a Sopron, amely értékesített a másodosztályú csapat.

20.20:

Felkészülési mérkőzés

St. Pölten (osztrák)–Gyirmót FC Győr 3–0 (1–0)

G:Brandl (31.), Segovia (54.), Thürauer (57.)

Az osztrák bajnokság és a magyar bajnokság két élvonalbeli újonca csapott össze egymással felkészülési mérkőzésen, amelyen a St. Pölten háromgólos sikert aratott a Gyirmót felett.

20.05:

DVSC-TEVA – Békéscsaba 3-0 (2-0)

Gól: Bíró (10.), Szekulics (40.), Nagy Z. (78.)

DVSC:Verpecz (Erdélyi 62.) – Bokros (Karikás 46.), Kinyik, Szatmári (Kuti 46.), Nagy Z. – Bereczki, Ludánszki (Bíró 60.), Szekulics (Virág 46.), Horváth Zs. (Kondás 46.) - Kertész, Bíró (Nagy K. 46.)

Békéscsaba I. félidő: Máthé – Bényei, Kelemen, Fabio, Beszterczei – Takács P., Nagy I., Gránicz, Huszár - Urbin, Ihrig-Farkas.

II. félidő:Máthé - Pilán, Koszó, Bagi, Juhász – Szalai, Spitzmüller, Szélpál, Stieber – Tóth D., Birtalan

Bíró Péter, Danilo Szekulics és Nagy Zoltán találatával 3-0-ra nyert a Debrecen a Békéscsaba ellen felkészülési mérkőzésen.

Már a 10. percben vezetést szerezett Bíró Péter révén a Loki, majd a hajrában sikerült növelni az előnyt: Bíró Péter szögletéből Szekulics fejelt a hálóba - számolt be a dvsc.hu. A 78. percben Nagy Zoltán góljával növeltük az előnyt. Több gól már nem esett, a DVSC-TEVA 3-0-ra nyerte meg a mérkőzést.

20.00:

Diósgyőri VTK - MŠK Rimavská Sobota 3-1

Gólszerző: Nikházi (8.), Kitl (58.), Ugrai (64.), Vargic (86.)

DVTK 1. félidő:Antal - Lázár, Lipták, Tamás, Németh M. - Vela, Halmai R., Oláh B., Nikházi - Bognár I., Bacsa. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

DVTK 2. félidő:Antal - Okuka, Lázár, Tamás, Nemes - Kitl, Oláh B. (Kövér, 70.) - Vela (Eperjesi, 77.), Bognár I., Ugrai - Griffiths.

MŠK Rimavská Sobota 1. félidő:Kňazovič - Vasilko, Diamougue, Petrusz, Ngoua - Plsko, Petrán, Vargic, Sipos, Sotaro - Kuridze. Vezetőedző: Libor Fašiang.

MŠK Rimavská Sobota 2. félidő:Olejnik - Vasilko, Diamogue, Artem, Ngua (Gazda, 68.) - Püspöki, Vargic (Višić, 86.), Petrán, Sotaro (Š. Balog, 86.) - Derdei, Kuridze (J. Balog, 86.).

Szebbnél szebb gólokat szerzett a DVTK a rimaszombati ellenfele elleni felkészülési mérkőzésen, Nikházi Márk fejjel, Kitl Miklós bombagóllal, Ugrai Roland higgadt gurítással volt eredményes.

A gólok története a dvtk.eu beszámolója alapján:

8. perc: Vela jobbról, az oldalvonal mellől középre ívelt, a hosszú oldalon Nikházi érkezett és közelről a kapus fölött a léc alá fejelt, 1-0. 58. perc: Bognár jobboldali szögletét kifejelte egy védő, éppen Kitl felé, aki 18 méterről, még mielőtt leesett volna a labda, kilőtte a kapu bal oldalát. Bombagól! A gólöröm pedig C. Ronaldót idézte, 2-0. 64. perc: Vela csapott le egy szabad labdára, Bognárnak tette, aki Griffithshez passzolt. A baloldalon hangosan kérte Ugrai, aki kitűnő indítást kapott a védők között, majd higgadtan a jobb alsó sarokba gurított, 3-0. 86. perc: Baloldali szabadrúgásból középre gurított Kuridze, középen egy vendégjátékos átlépte, és Vargic 12 méterről a kapuba bombázott, 3-1.

19.45:

Újpest–Cegléd 0–0

Újpest 1. félidő: Banai - Nagy T., Mohl, Kecskés - Angelov, Sankovic, Andric, Diarra, Gere - Pávkovic,  BardhiNem bírt az NB II újoncával az Újpest felkészülési mérkőzésen, amely végül gólnélküli döntetlennel végződött.

Az első félidőben a lila fehéreknél volt többet a labda, de komolyabb helyzetekig nem jutottak el, a vendégek egy-két ellentámadással próbálkoztak, de nagy lehetőségig nem jutottak el. A második játékrészben némileg változott a mérkőzés képe, többet volt a Ceglédnél a labda. Mindkét csapatnak több lehetősége adódott, de a mérkőzés utolsó 15 percéig egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani. A 80. perc környékén azonban jött a mérkőzés talán legnagyobb helyzete, amikor egy szöglet után Makrai László fejelt kapura, a labda megpattant Csáki Róberten, ami után Balajcza Szabolcs óriásit védett. A mérkőzés végére az Újpestnek adódott több nagy lehetősége, de kaput egyik sem talált, így a mérkőzés 0-0 maradt.

19.20:

Király Kupa, bronzmérkőzés

Szombathelyi Swietelsky-­Haladás-­ASV Drassburg 6-­1 (3­-1)

G: Williams (18., 33., 35., 50. – a másodikat 11-esből, ), Iszlai (23. – 11-esből), Calvente (27.), ill. Takacs (9.)

Haladás: Rózsa (Lévai) – Angyal, S. Wils, Hegedűs, Halmosi – Rácz, Szellák, Iszlai, Németh M. – Williams, Calvente. Edző: Mészöly Géza.

Drassburg: Salaba – Wenninger, Steinwender, Ringhofer, Muji – Artner, Derdak, Scherletner, Takacs ­ Omeragic , Mandl. Edző: Josef Kühbauer.

A bronzmeccsen a 9. percben esett az első gól, ekkor Derdak ugrott ki a bal szélen, elhúzta a labdát a kifutó Rózsa mellett, ám Stef Wils a tizenhatoson belül buktatta – tizenegyes. A büntetőt Takacs a jobb sarokba helyezte (0­-1) – számolt be a haladas.hu. A 18. percben egyenlített a Haladás, Halmosi bal oldali beadását Williams 10 méterről a kapu közepébe vágta (1-­1). Az egyenlítés után beszorította osztrák riválisát a Haladás. A 23. percben Williamset buktatták a büntetőterületen belül, a tizenegyest Iszlai a jobb sarokba helyezte (2-­1). Négy perc múlva Williams jobb oldali beadását a hosszún érkező Calvente négy méterről a jobb sarokba helyezte (3­-1).

Szünet után a 33. percben Calventét buktatta Mandl a tizenhatoson belül a jobb oldalon. A tizenegyest Williams a bal felső sarokba lőtte (4­-1). Egykapuzott a szombathelyi együttes, a nagy kedvvel futballozó Williams 16 méterről a jobb sarokba lőtt (5­-1). A vasiak újabb gólokat próbáltak lőni, az 50. percben Willams első próbálkozását még védte Salaba, a kipattanót az ausztrál légiós a jobb sarokba emelte (6-­1).

19.00:

Budapest Honvéd–Paks 2–0 (1–0)

G: Eppel (13., 11-esből), Bobál (80.)

Honvéd:Horváth A (Gróf Dávid, a szünetben) – Botka, Lovric, Bobál D. (Márton A., a szünetben), Hajdú Á. (Ikenne-King, a szünetben) – Gazdag (Nagy G., a szünetben), Hidi (Vasziljevics, a szünetben), Kamber (Göblyös, 62.) – Koszta, Eppel (Bobál G., 58.), Vernes (Holender, a szünetben). Vezetőedző: Marco Rossi

Paks:Kemenes – Szalai A. (Kővári, 67.), Lenzsér (Szekszárdi, 74.), Gévay (Kovács G., 67.), Szabó J. (Báló, 74.) – Papp K. – Haraszti (Balázs Zs., 74.), Koltai (Bor, 74.), Fejős (Kecskés, 58.), Bartha – Hahn (Jelena, 67.) Vezetőedző: Csertői Aurél

Két élvonalbeli gárda csapott össze felkészülési mérkőzésen, a Bp. Honvéd és a Paks mérkőzéséből végül a fővárosi gárda jött ki győztesen.

A találkozón a Hovéd szerezett vezetést, 13. percben kezezésért tizenegyest ítélt a játékvezető a Honvédnak, melyet Eppel értékesített, majd a 80. percben szép találattal biztosította be győzelmét. Vasziljevics szenzációs passzal ugratta ki Bobált, aki a tizenhatosig vezette a labdát, majd a kimozduló Kemenes mellett a kapu jobb oldalába lőtt. A mérkőzés érdekessége, hogy a Honvédtól a nyáron távozó Kemenes Szabolcs először védett korábbi klubja ellen.

16.40:

13. Király Kupa

Vasas - ASV Drassburg 3-2 (1-0)

A Vasas gólszerzői: öngól (14.), Novák (32.), Remili (44.)

Vasas: Póser - Vaskó, Debreceni, Ristevski (Czingráber 49.) – Szivacski (Osváth 31.), Vida (Kleisz 31.), Berecz, Hangya (Sallói 51.) – Ádám (Ignatidis 41.), Pavlov (Novák 23.), Remili (Murka 45.).

A Vasas 3-2 arányban megnyerte az első mérkőzését a a 13. Király Kupa nemzetközi labdarúgó-tornán , így 19 órától a Sopron ellen játszhat a döntőben - adta hírül a vasasfc.hu. Az első találata a fővárosi csapatnak osztrák védőnek volt köszönhető (öngól), majd Novák és Remili voltak eredményesek. A Vasas fölényben játszott a mérkőzésen, sokszor a betömörült osztrák védelemmel birkózott. A nagy hőség azért megnehezítette a játékosok dolgát, de a lényeg angyalföldi szempontból: döntőbe jutottak!

15.30:

Szombathelyi Swietelsky-Haladás-Swietelsky Sopron 0-1

Király Sportlétesítmény, 300 néző, vezette: Kiss N.

Haladás: Rózsa – Kovács, Jagodics, Jancsó, Bosnjak – Overgoor, Tóth Máté, Szőke, Tóth Martin – Gaál, Tihanyi. Edző: Mészöly Géza.

Sopron: Gelei – Holdampf, Batizi-Pócsi, Jovetic, Sifter – Soós (Kovács D.), Ivancsics, Szabó L., Gyürki- Zamostny, Gyürki. Edző: Supka Attila.

A Szombathelyi Haladás a másodosztályú Sopron ellen lépett pályára a 13. Király Kupa első mérkőzésén. A haladas.hu beszámolója szerint találkozó egyetlen gólja az 53.percben esett, ekkor Ivancsics balról belőtt labdáját Zamostny bevetődve, nyolc méterről a léc alá vágta. Ezzel a Sopron került a döntőbe.