Beszámolók az NB I-es csapatok szerdai felkészülési mérkőzéseiről

Budapest – Kikapott a Vasas és a DVTK. Korábbi Bayern játékos lépett pályára a Honvédban.

Forrás: dvtk.eu

A Ferencváros 0-0-s döntetlent követően büntetőkkel 6-5-re nyert a Standard Liége ellen, így megnyerte a Masped Kupát! A zöld-fehérknél a kezdőcsapatunkban ott voltak az Eb-hősök - Dibusz, Pintér, Gera, Böde –, valamint a kontinensbajnokságon szintén szerepelt új igazolásunk, Lovrencsics Gergő is.

Masped Kupa

FTC-Standard Liége 0-0 (tizenegyesekkel 6-5)

FTC: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Hüsing, Ramírez - Leandro, Pintér - Sesták, Gera, Lovrencsics - Böde. Cserék: Busai, Djuricin, Gyömbér, Cukic, Radó, Haris, Csernik

Sárga lap: Gyömbér (76.), Ramírez (90.)

A DVTK felkészülési mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett a szlovák másodosztályban szereplő Tatran Prešov ellen. A miskolci csapatban pályára lépett az Európa-bajnokságról hazatérő Elek Ákos is.

Felkészülési mérkőzés

1. FC Tatran Prešov - DVTK 1-0

DVTK: Antal - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Nikházi, Elek - Vela, Bognár I., Bacsa - Griffiths. Cserék: Zöldesi, Lázár, Mahalek, Németh M., Eperjesi, Halmai, Oláh B., Kitl, Kövér, Boros, Szabó I B., Ugrai. Vezetőedző: Horváth Ferenc

A Vasas FC 3-1-re kikapott a másodosztályban szereplő Ceglédtől. Nem kezdett rosszul a Vasas, hiszen már az első percekben gólt lőtt, ám Ádám találatát szabálytalanságra hivatkozva nem adta meg a játékvezető. Ezt követően a Cegléd vette át a mérkőzés irányítását, majd a 25. percben meg is szerezte a vezetést (1-0). A félidő végét még meghúzta a Vasas, de nem tudott egyenlíteni.

A második játékrész első perceiben szintén a hazaiak mutattak jobb játékot, és két percen belül kétszer is betaláltak az 50. (2-0), valamint az 52. percben (3-0), így hamar háromgólos hátrányba kerültek a piros-kékek. Az egész mérkőzésen meglehetősen fáradt játékot mutatott a VAsas, de ennek ellenére több helyzetet is sikerült kidolgoznia, ám a gólok mégsem érkeztek. A 73. percben a csereként beálló Ferenczi István büntetőből még szépíteni tudott, de több találat nem esett a találkozón.

Ceglédi VSE-Vasas FC 3-1

G: Horváth (25.), Nagy (50.), Markó (52.) ill. Ferenczi (73.-tizenegyesből)

Cegléd: Horváth G. - Albert, Makrai, Farkas, Peres - Asztalos, Popovics, Markó - Szabó, Horváth B., Babolek.

Vasas: Nagy - Vaskó, Debreceni, Ristevski, Szivacski - Hangya, Vida, Berecz - Remili, Pavlov, Ádám. Cserék: Póser, Kleisz, Könyves, Novák, Czingráber, Murka, Preklet.

A Budapest Honvéd felkészülési mérkőzésen 2-0-ra legyőzte a másodosztályban szereplő Budaörs gárdáját. A vörös-feketéknél  pályára lépett Christian Derflinger. A 22 éves osztrák korosztályos válogatott játékos korábban a Bayern Münchennél is szerepelt. A Honvéd kulcsjátékosa, Djordje Kamber nem kapott lehetőséget, ugyanis sérüléssel bajlődik, így ő fizioterapeutával dolgozott a mérkőzés előtt.

Bp. Honvéd-Budaörs 2-0
G:
Hajú, Eppel

Honvéd: 1. félidő: Horváth A. – King, Lovric, Bobál D., Hajdú – Hidi, Vasziljevics, Gazdag - Vernes, Bobál G., Koszta. 2. félidő: Gróf – Palmes, Baráth, Márton – Botka, Göblyös, Nagy G., Derflinger – Prosser, Eppel, Holender.

Budaörs: Szentpéteri - Horváth, Fehér, Gyurácz, Ódé, Csobánki, Sajbán Miklós, Árvái, Csillag, Marques-Airosa, Varga. Cserék: Tulipán, Miskei, Gál, Mátyás, Tóth, Ferkó, Lajer, Menyhárt, Horváth, Pethő, Stieber

Az NB I-be nyáron feljutó Mezőkövesd kétszer hatvan perces mérkőzésen 0-0-s döntetlent játszott az NB II-es Kisvárdával.

Mezőkövesd-Zsóry-Kisvárda Master Good 0-0

Mezőkövesd, 1. félidő: Tujvel (Dombó) – Vági, Szeles, Devecseri, Gohér – Egerszegi, Tóth B., Bacelic-Grgic, Pauljevic – Strestík, Sós. 2. félidő: Dombó (Czuczi) – Polényi, Hudák, Dvorschák, Fótyik – Hegedűs, Nicorec, Baracskai, Orosz – Fröhlich, Molnár

Kisvárda: Ivancsics (Lékai) – Izing (Szabó R.), Papucsek (Hidi), Vermes (Kornutyak), Vári (Lukács R.) – Lucas (Fodor), Délczeg, Erős (Minczér), Szabó P. (Bartos) – Rajczi (Karacs), Cseri (Lengyel)