Beszámolók az NB I-es csapatok pénteki edzőmeccseiről

Európa – Győzött az MTK és a DVTK. Pénteken nyeretlen volt a Vidi.

Videoton – Dinamo Bucuresti (román) 0–0

Videoton: Kovácsik – Nego, Vinicius, Fiola, Stopira – Hadzic, Varga József, Pátkai, Suljic – Scsepovics, Lazovics.

A székesfehérváriak jól kezdték a találkozót, a harmadik percben Suljic játszotta vissza a labdát a baloldalon felfutó Stopirához, hátvéd centerezése után Hadzic fejelt kapu fölé. Két perccel később Suljic passzolt Lazovicshoz, jó ütemben visszakapta a labdát, az átvétel is jól sikerült, de közelről kapu mellé lőtt. A 16. percben Lazovics végzett el szabadrúgást az ellenfél térfelének a közepéről, a labdára remekül érkezett a tizenhatoson belül Varga József, de fejesénél Branescunak nem kellett védenie. A 20. percben az első román lehetőségnél Kovácsik védett nagyot – Nemec lövését lábbal hárította a Vidi kapusa. A következő negyedórában a pálya közepén gyűrték egymást a csapatok, Kovácsik Ádámnak a 35. percben akadt újra dolga, ekkor Nistor távoli lövését védte magabiztosan.Több helyzetet nem alakítottak ki a csapatok, így 0-0-ás állásnál vonultak be a játékosok az öltözőbe.

A szünetben Henning Berg nem cserélt, Ioan Andone kettőt is változtatott. Az első lövésig a játékrész kilencedik percéig kellett várni, amikor Lazovics távolról a bal alsó sarkot célozta meg, de egy keveset tévedett. A 79. percben Scsepovics baloldali szólója után a Dinamo cserekapusa, Cano hárított. Három perccel később Lazovics és a Suljicsot váltó Sejben szép összjátéka után szerb támadó még kiosztott egy kötényt, majd a kapu fölé bombázott. A lefújás előtt még Nego remek beadása után Scsepovics került helyzetbe, de a fejesét a Dinamo kapusa magabiztosan fogta, így gól nélküli döntetlennel ért véget a meccs. (vidi.hu)

Gól nélküli döntetlen a Dinamo Bukarest ellen

Ruch Chorzów – DVTK 1–2

G.: Oleksy (67.), ill. Vela (65.). Novothny Soma (76.)

DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Tamás – Dausvili, Elek – Vela,  Busai, Fülöp – Szarka. Vezetőedző: Horváth Ferenc. Kispadon: Rados, Nemes, Ugrai, Novothny

A Spanyolországban edzőtáborozó DVTK felkészülési mérkőzésen 2-1-re győzött a lengyel élvonalban szereplő Ruch Chorzów ellen. Az első félidő gólnélküli döntetlent majd, majd a 65. percben Diego Vela góljával megszerezte a vezetést a DVTK. Egy labdaszerzés után Ugrai baloldali centerezését váltott gólra a miskolci csapat légiósa (0-1). Két perc múlva egyenlítettek a lengyelek. Egy szöglet után a labda elment az emberek között, Paweł Oleksy egy lépésről testtel a hálóba tessékelte a labdát (1-1). A 76. percben megszerezte a győztes gólt a DVTK. Ugrai végzett el gyorsan egy szabadrúgást a jobb oldalon, Vela elhúzott vele majdnem az alapvonalig, centerezését Novothny Soma becsúszva továbbította közelről a hálóba (1-2).

MTK Budapest – FK Senica 2–0

G.: Kolomoec (34.), Vogyicska (59.)

MTK: Petkovics – Baki, Poór, Vass, Vadnai – Katona, Vogyicska, Kanta, Kolomoec – Torghelle, Ramos Csere: Groppioni, Okuka, Grgics, Vukmir, Borbély, Korozmán,Hrepka, Martínez,Varga

FK Senica: Sulla – Cervenák, Pajer, Krc, Turyna, Kratochvil, Kovác, Balis, Mráz, Mravec, Pillár Csere: Plach, Honchar, Blazek

Az OTP Bank Liga 11. helyén álló MTK Budapest péntek kora délután 2-0-ra győzött a szlovák FK Senica ellen felkészülési mérkőzésen az új Hidegkuti Nándor Stadionban. A kék-fehérek az első félidő hajrájában szerezték meg a vezetést, a friss szerzemény Juri Kolomoec 11 méterről leadott lövésével. Üröm az örömben, hogy az ukrán támadó belesérült a mozdulatba. A második félidőben elején Vogyicska Bálint bombázott egy gólt 20 méterről, így már a lefújás előtt fél órával kialakult a végeredmény.

Szép játék, remek győzelem (GALÉRIA)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – NK Lokomotiva Zagreb 0–1

G.: Lovric (90.)

Haladás: Király (Lévay, 60.)  –  Polgár, Jancsó (Kovács L., 68.), Devecseri, Bosnjak – Jagodics, Iszlai – Mészáros (Schimmer, 60.), Rácz, Halmosi (Calvente, 60.) – Williams (Tóth M., 68.). Edző: Mészöly Géza.

A tízcsapatos horvát elsőosztály hatodik helyén tanyázó Lokomotiva Zagreb ellen jól kezdett a Haladás, a 7. percben egy tizenhatoson belüli kezezést nem fújt be a játékvezető: így elmaradt a büntető. Nem sokkal később kilépett a zágrábiak támadója, de 22 méteres lövését bravúrral védte Király Gábor. Paprikássá vált a hangulat, sok volt a kemény ütközet, belemenés. Jobbára mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben – írja a Haladás honlapja.

Szünet után is folytatódott a változatos küzdelem, de egyik kapusnak sem akadt igazi védenivalója. A hajrában aztán a Haladás eldönthette volna a találkozót. A 75. percben Calvente a baloldalon két védőt is lefutott, az alapvonalig vitte a labdát, beadását a második hullámban érkező Iszlai 13 méterről, jobbal fölé lőtte. A 90. percben a vasiak a kapujuktól 20 méterre labdát veszítettek, Lovric pedig a kiinduló kapus mellett a bal sarokba helyezett (0-1).

A Haladás tehát a második helyen végezett csoportjában, hamarosan eldől, ki lesz az ellenfele a kedden 11 órakor kezdődő bronzmérkőzésen.

Videoton–Admira Wacker (osztrák) 0–1

G.: Vastic (56.)

Videoton: Zöldesi – Sejben, Varga B., Pölöskei Zs., Szolnoki – Solomun, F. Oliveira, Lénárt, Bódi – Bévárdi, Barczi

Az OTP Bank Ligában éllovas Videoton egygólos vereséget szenvedett az osztrák Admira Wacker ellen felkészülési mérkőzésen. A kétszer harmincperces összecsapáson a székesfehérvári csapat cseresora játszott, a győztes gólt a lefújás előtt négy perccel szerezte Toni Vastic, az osztrák gárda támadója. A Videoton péntek délután is pályára lép. Ellenfele a 18-szoros román bajnok Dinamo Bukarest lesz.