Beszámoló az NB I-es csapatok szombati felkészülési meccseiről

Magyarország – Győzött a Honvéd és a Vidi. Két sérült az MTK-ban.

Bp. Honvéd–BFC Siófok 4–0

Gólszerzők: Koszta (16.), Lovric (23.), Kabangu (86.), Balázs (88.)

A Honvéd az NB II-es Siófokot fogadta a Bozsik Stadionban. Az U21-es válogatottól visszatért Zsótér Donát helyet kapott Marco Rossi kezdőcsapatában. Eppel nem léphetett pályára, hiszen Lisszabonban van, a vb-selejtezőre készül a válogatottal. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. Lanzafame már a 6. percben a kapuba talált, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. Négy perc múlva a siófoki Nagy lőtt nem sokkal a kapu fölé. A 16. percben megszületett a mérkőzés első gólja. Lanzafame balról belőtt szöglete egy védő közreműködésével Kosztához került, aki szép mozdulattal, félfordulattal, 12 méterről a kapu közepébe lőtt (1-0). Mindössze hét percet kellett várni az újabb kispesti találatra. Ezúttal Zsótér rúgta a szögletet jobb oldalról, keményen belőtt labdáját Lovric a jobb felső sarokba csúsztatta (2-0).

Urbán Flórián kőkeményen válaszolt George F. Hemingwaynek

Marco Rossi a szünetben három helyen cserélt. Zsótér, Nagy Gergő és Horváth jött le, helyettük Balázs, Hidi és Gróf állt be. A második félidő elején Lanzafame 30 méteres emelése ugyan hajszállal elkerülte a kaput, de a közönség tapssal jutalmazta a próbálkozást. Az 55. percben Kovács Dávid szépítési lehetőséget puskázott el, amikor közelről csúnyán kapu fölé lőtt. A 65. percben újabb cserék következtek. Vasiljevic, King, Baráth és Lanzafame hagyta el a pályát, helyükre Göblyös, Villám, Palmes és Kabangu állt be. Három perc múlva Koszta másolta le Lanzafame produkcióját, 35 méterről kapura emelt labdája azonban kapu fölé szállt. A taps persze neki is járt. A meccs végére felgyorsultak az események. A 86. percben Koszta kihagyhatatlan helyzetbe hozta Kabangut, aki tíz méterről a léc alá lőtt (3-0). Két perc múlva Balázs került helyzetbe 12 méterre a kaputól, és ha már ott volt a bal felsőbe lőtt (4-0).

Honvéd: Horváth A. (Gróf 46.) – Ikenne-King (Villám 65.), Baráth (Raúl 65.), Kamber, Lovric, Holender – Nagy G. (Hidi 46.), Vasziljevics (Göblyös 65.) – Koszta, Lanzafame (Kabangu 65.), Zsótér (Balázs Zs. 46.)

Siófok, 1. félidő: Tajti – Tamaskó, Czingráber, Gál M., Farkas N. – Nagy D., Czvitkovics, Lázár Zs., Kovács D. – Kozma, Elek B. 2. félidő: Filipánics – Tamaskó, Czingráber, Gál M. (Körmendy), Szalai V. – Gréczi, Petneházi, Berde, Kovács D. (Micsinai) – Pendl, Nagy R.

Hajdú B. István ismét remek verssel tüzeli a válogatottat – VIDEÓ

MTK Budapest–Szpartak Szubotica 2–2

Gólszerzők: Martínez, Nikházi, ill., Mudrinszki, Purovics

Az OTP Bank Liga 9. helyén álló MTK Budapest felkészülési mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott a szabadkai Szpartak Stuboticával az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Az első félidőben a szabadkai csapat szerezte meg a vezetést, azonban a fordulás után Leandro Martínez és Nikházi Márk révén fordított az MTK. A vége előtt azonban Purovics egyenlített, így kialakult a döntetlen. A kék-fehéreknek rossz hír, hogy az összecsapáson Gera Dánielt és Myke Bouard Ramost is le kellett cserélni sérülés miatt.

MTK: Groppioni – Baki (Okuka), Poór, Grgic, Vadnai – Borbély, Vass Á. – Gera D. (Nikházi), Martínez, Ramos (Kanta J.) – Kolomojec

Íme, a vb-selejtezők legbrutálisabb sérülése – VIDEÓ

NK Slaven Belupo-Videoton FC 1-2

Gólszerzők: Heber (82.) ill., Scsepovics (13.), Hadzic (47.)

Az OTP Bank Liga első helyén álló Videoton a Kaproncán megrendezett felkészülési mérkőzésen 2-1-re legyőzte a horvát NK Slaven Belupót. A Videoton az első félidőben a gólkirály jelölt Marko Scsepovics révén szerezte meg a vezetést, majd röhtön a fordulás után Anel Hadzic volt eredményes. A lefújás előtt Heber révén szépített a horvát csapat, de a Vidi behúzta a meccset.

Videoton: Horváth T. – Nego, Juhász, Szolnoki, Stopira (Fejes) – Marics (Bódi), Hadzic, Varga J., Suljic (Géresi) – Lazovics, Scsepovics (Kovács I.)