Beszámoló az NB I-es csapatok csütörtöki felkészülési meccseiről

Magyarország – Az MTK NB II-es, az Újpest NB III-as csapatot vert. Frissül!

Mezőkövesd-Zsóry FC–Budaörs 2–1 (1–1)

Az OTP Bank Liga 7. helyén álló Mezőkövesd-Zsóry FC hazai pályán 2-1-re legyőzte a Bognár György vezette NB II-es bajnokság 14. helyén álló Budaörsöt.

Az első félidőben végig mezőnyfölényben játszott a Budaörs, 0-0-s állásnál két kapufát is szereztek a vendégek. A vezetést mégis a kövesdiek szerezték meg, azonban a vendégek Sajbán Miklós 25 méterről megeresztett bombájával egyenlítettek. A félidőben „sort cserélt” mindkét csapat. A második félidőben a hazaiak játszottak jobban, és szerezték meg a győztes találatot is.

A Budaörs beszámolója alapján az NB II-es csapat nagyon jó iramú mérkőzést játszott, és helytállt az első osztályú gárda otthonában.

Mezőkövesd Zsóry: I.félidő: Tujvel – Farkas, Hudák, Balogh B., Dinjar, Tóth B., Egerszegi, Orosz, Baracskai, Sós B., Veselinovic.

II.félidő: Dombó – Pauljevic, Szeles, Hegedűs D., Vági, Gohér, Egerszegi, Molnár G., Strestik, Kink, Diallo. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

Budaörs: I.félidő: Horváth – Gyurácz, Menyhárt, Tányéros, Sajbán M., Lajer, Bata Cs., Stieber A., Horváth R., Sajbán, Árvai.

II.félidő: Horváth – Kinyik, Marquesairoja, Csobánik, Sajbán M., Lajer, Bata Cs., Dárius, Pethő B., Petró B., Deli M. Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Baracskai (23.), Diallo (81.) ill. Sajbán M. (36.)

Tomiszlav Szivics (Mezőkövesd): – Amit akartunk, abból a szempontból megfelelt a céljainknak ez az összecsapás. Két sort és egy pár variációt sikerült kipróbálnunk. Sok helyzetet alakítottunk ki a mérkőzésen.

Guzmics sérülése miatt lemaradt Hulkról és Oscarról – NB1.hu

Austria Wien–Gyirmót FC Győr 2–0

A remekül előkészített pályán, nagy iramban kezdtek futballozni a csapatok. Gyors volt a játék és sokat futottak a játékosok. A Gyirmót fegyelmezetten és szervezetten védekezett és különösen, a jobb oldalon több ígéretes támadást vezetett. Urbányi István gárdája minden tekintetben felvette a versenyt az osztrák élcsapattal, sőt egyre bátrabban játszott. Egy remek egyéni teljesítmény után, azonban, szép góllal megszerezte a vezetést az Austria Wien.

A második játékrészben, többet támadott és aktívabban kezdett az osztrák csapat. Ekkor kevesebbet tudta megtartani a labdát a Gyirmót, és így kevesebb támadást tudott vezetni. A félidő közepétől viszont, ismét sikerült néhány veszélyes kontratámadást végig vezetni. Gólt megint akkor kapott a Gyirmót, amikor inkább az egyenlítés volt benne a játék képében. A játék továbbra s élénk volt, de talán kevésbé folyamatos, hiszen a Urbányi István sort cserélt. A vendéglátók továbbra is a gyors, lapos passzokkal próbálkoztak, de igazi esemény ebben az időszakban nem történt. A hajrában lényegesen nyíltabb volt a játék, de gólhelyzetek ekkor sem alakultak ki a kapuk előtt. Az osztrákok magabiztosan futballoztak, a Gyirmót pedig próbálkozott igaz, de szépítenünk nem tudott.

Urbányi István (Gyirmót): – Rendkívül hasznos volt a számunkra ez a felkészülési találkozó. Az Austria Wien nagyon gyors és labda biztos csapat, technikás, kiváló képességű labdarúgókkal. Ezért nagyon örülök, hogy az első félidőben, minden tekintetben kiegyenlített mérkőzést játszottunk velük. Sikerült több ígéretes támadást vezetnünk, amelyekből gólt is szerezhettünk volna. Sajnos ez nem sikerült és a hibáinkat a másik oldalon, pedig azonnal kihasználták az osztrákok. A mérkőzés hajrájában több fiatal játékosunknak is adtam lehetőséget.

FK Austria Wien: Casali (Hadzikic 46.) – Blauensteiner, Kadiri Mohammed, Rotpuller (Filipovic 46.), De Paula – Vukojevic, Grünwald, Cancula – Tajouri Shradi (Venuto 46.), Friesenbichler, Pires. Vezetőedző: Thorsten Fink

Gyirmót FC Győr: Nagy (Sebők 60.) – Achim, Bojovic, Kolcak (Paku 70.), Radeljic – Kiss, Bori (Veres 64.), Simon A. (Sullivan 83.), Tamás (Szegi 70.) – Bebeto (Tóth N. 64.), Antonov (Farkas Z. 70.). Vezetőedző: Urbányi István

Gólszerzők:Tajouri (37.), Venuto (60.)

U17: Így őrültek meg Dzsudzsákék Szoboszlai góljánál – VIDEÓ

Újpest FC–Dunaújvárosi PASE 3–0 (0–0)

Az Újpest FC viváló tavaszi időben fogadta az NB III-as Dunaújváros PASE csapatát a Szusza Ferenc Stadionban. Az első 45 perc nem hozott gólt, azonban a szünetet követően Lázok higgadt gurításának, Windecker bravúros mozdulatának és Hazard távoli bombájának köszönhetően 3-0-ra győztek a lila-fehérek.

Nebojsa Vignjevics, az Újpest FC edzője így értékelte a találkozót a lefújást követően a klub honlapjának: „Jó meccset játszottunk, több futballistánk is lehetőséget kapott a bizonyításra a 90 perc alatt. Az összecsapás elérte a célját, megfelelő első lépés volt a Vasas FC elleni kupamérkőzésre való felkészülésben.”

Újpest: Balajcza – Szűcs, Heris, Kálnoki-Kis, Mohl – Sankovic, Diarra – Andric, Cseke, Balogh – Lázok. Cserék: Kovács, Windecker, Hazard,I Nagy, Németh K., Németh Á.

Gólszerzők: Lázok (48.), Windecker (80.), Hazard (88.)

Nem a mérkőzésen szurkoló győriek támadtak a veszprémiekre? – NB1.hu

MTK Budapest – SZEOL SC 5-0 (2-0)

Üllő Városi Sporttelep, 100 néző

MTK Budapest: Groppioni (Erdei, 76.) – Okuka (Baki, 60.), Bayer (Poór, 60.), Vukmir (Grgics, 60.), Sági (Vadnai, 60.) – Nikházi (Vass, 60.), Kanta (Borbély, 60.), Schäfer (Martínez, 60.) – Korozmán (Gera, 60.), Tóth (Kolomoec, 60.), Szuhodovszki (Ramos, 60.) Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerzők.: Szuhodovszki (13.), Tóth (32.), Korozmán (59.), Borbély (70.), Kolomoec (87.)

Az OTP Bank Liga 9. helyén álló MTK Budapest az NB II-es sereghajtó SZEOL SC ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen. Nem kezdődött nagy iramban az összecsapás, a sok fiatallal felálló kék-fehérek a labdabirtoklásra törekedtek, míg a szegediek kontrára rendezkedtek be. Az első helyzetre a 13. percig kellett várni, ekkor a szegedi hálóőr rossz mozdulata után Szuhodovszki csapott le a labdára, majd bombázott ballal a félig üresen tátongó kapuba (1-0). A 32. percben aztán ismét eredményes volt a hazai csapat: Tóth kapott labdát a tizenhatos vonalán, ügyesen a kapu felé fordult, és ballal az alsó sarokba tüzelt (2-0). Az 54. percben Korozmán került helyzetbe, és lőtt 18 méterről a kapu irányába; ugyan kísérlete megpattant, így is a hálóban kötött ki a labda (3-0). A 60. percben sort cserélt Tamási Zsolt, tíz új játékosnak adott lehetőséget, akik közül mindenki gyakran tétmeccseken is lehetőséget kap. Nem is kellett sokat várni a következő gólra: a 70. percben Ramos centerezett balról, Borbély pedig sikerrel sodorta a labdát a kapuba (4-0). A 84. percben Kolomoec léphetett ki ziccerben, majd tolta el a labdát ügyesen a kapus mellett, de az oldalhálóba lőtt. Három perccel később azonban javított az ukrán támadó: Martínez húzott meg két ügyes cselt középen, majd ugratta ki Ramost, akinek a beadását Kolomoec már nem hibázta el (5-0). Az eredményjelző 5-0-át mutatott a mérkőzés végén, így elégedetten távozhattak az üllői stadionból az MTK Budapest játékosai. Szombaton ismét megmutathatják tudásukat, ezúttal az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, az FK Spartak Zlatibor Voda ellen.