Békéscsaba-Újpest: folytatódott a hagyomány

Potyogtak a gólok.

Békéscsaba-Újpest 2-3

Lila-fehér rangadóval folytatódott a negyeddöntők sora a Magyar Kupában. A Békéscsaba a másodosztályban, az Újpest pedig az élvonalban vív ádáz harcot a bennmaradásért, ettől függetlenül nem lehetett arra számítani, hogy a Magyar Kupát félvállról veszik az együttesek.

Schindler Szabolcs a találkozó előtt elmondta, hogy csapata eléggé hektikus teljesítményt nyújt ebben a szezonban. A csabai tréner arra is rávilágított, hogy a TV-s meccseken általában a szebbik arcát mutatja a gárdája:

"Reméljük, hogy folytatódik az a hagyomány, hogy az élő közvetítés alkalmával olyan teljesítményt nyújt a csapatom, amely előtt mindenki megemeli a kalapját" – fogalmazott Schindler.

Ez a hagyomány annak ellenére folytatódott, hogy a Csaba elbúcsúzott a Magyar Kupától. A hazaiak ugyan kikaptak, de azért akadtak jó megmozdulásaik, és nem adták ingyen a továbbjutást az Újpestnek.

A fővárosiak helyzetét egyébként az megkönnyítette, hogy Simon Krisztián a harmadik percben már megszerezte a vezetést. Erre még érkezett válasz Ilyéstől, de az 56. percben már kétgólosra duzzadt a vendégek előnye. Ettől függetlenül nem adta fel a harcot az NB II-es csapat, amely Tóthnak köszönhetően faragott a hátrányán, így izgalmas hajrára számíthattunk. A lefújásig a hazaiak küzdöttek az egyenlítésért, de nem jártak sikerrel. Azt tegyük hozzá, hogy az utolsó percekben már főleg az újpestiek térfelén zajlott a küzdelem, vagyis a Békéscsaba nem okozott csalódást a drukkereinek.

Az Újpest megizzadt a továbbjutásért, de újabb lépést tett a címvédés felé. Holnap a Győr-Vidi meccs után eldől, hogy a Paks, a Fradi és az Újpest mellett melyik gárdával válik teljessé az elődöntő mezőnye.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A HARMADIK ÚJPESTI GÓL

Viana kapufája után szerezte meg a harmadik gólját az Újpest. Bár a közvetítés alapján úgy festett, hogy az újpesti légiós a lövése előtt kézzel vette át a labdát…

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐI: A SZURKOLÓK

Jó hangulat volt a békéscsabai stadionban, mindkét tábor dicséretet érdemel.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

3. p.: Bjelos tette a labdát Simon Krisztián elé, aki jó 25 méterről lőtt a békéscsabai kapu jobb alsó sarkába. 0-1!

17. p.: Szögletet végzett el a Békéscsaba. A labda egy csúsztatás és egy passz után Ilyés elé került, aki néhány lépésről lőtt a léc alá. 1-1!

38.p.: Mack kiugratása után a leshatárról induló Yahija jobbal a kapu bal oldalába bombázott kb. 11 méterről. 1-2!

56. p.: Viana lövése a kapufán csattant, de a kipattanóból Bjelos beköszönt. Az újpesti játékos 8 méterről jobbal lőtt a kapu közepébe. 1-3!

77. p.: Jobb oldalról érkező beadása után Tóth az ötös közeléből bólintott az újpesti kapu bal oldalába. 2-3!

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–ÚJPEST FC 2–3 (1–2)
Békéscsaba, 1920 néző. Vezette:
Káprály Mihály (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
BÉKÉSCSABA: Winter – Hodonicki, Farkas M., Albert, Mikló – Váradi (Farkas B., 62.), Zvara (Varga Sz., 73.), Babinyecz (Fazekas, 62.), Gránicz (Pantovics, 62.) – Ilyés (LukÁcs R., 73.), Tóth D. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
ÚJPEST: Pajovics – Kastrati, Kutrumpisz (Kuusk, a szünetben), Kádár, Antonov – Mack (Onovo, 63.), Boumal – Croizet (Yahaya, 23.), Bjelos, Simon K. (Beridze, 63.) – Viana (Zivzivadze, 80.). Vezetőedző: Milos Kruscsics
Gólszerző: Ilyés (17.), Tóth D. (77.), ill. Simon K. (3.), Yahaya (38.), Bjelos (57.)

KÖVETKEZŐ FELADAT:

Az Újpest a hétvégén a Puskás Akadémiát fogadja az NB I-ben, a Békéscsaba pedig a Soroksár otthonában fog vendégeskedni vasárnap az NB II-ben.