Ausztria kipipálva! Köszönjük Ádám, hogy nem adtad fel!

Bordeaux – Gyerünk, gyerekek, egy ország veletek! Csak együtt! Továbbra is!

Majdnem rémálom szerűen kezdődött a mérkőzés, ugyanis a középkezdés után az osztrák az első támadásukból veszélyeztettek, de David Alaba kemény lövése szerencsére a bal kapufán csattant. Ez mintha felébresztette volna a csapatot, ugyanis a következő negyed órában a mieink hihetetlenül higgadtan futballoztak. Gera Zoltán és Nagy Ádám remekül flikk-flakkoztak a középpályán, míg a védelemben Kádár Tamás és Guzmics Richárd rutinosan oldotta meg feladatát, míg Fiola Attila gyakran merészkedett előre a jobb oldalon.

Negyed óra elteltével Szalai Ádám fordult kapura, de a lövését blokkolta egy osztrák védő. Ekkor már teljesen egyenrangú partnerek voltunk a mezőnyben. A 23. percben Gera Zoltán is megkínálta egy lövéssel Robert Almert, de sajnos középre tartott a kísérlet. A 34. percben maradt ki az egyik legnagyobb magyar helyzet: Szalai Ádám harcolt ki szabadrúgást a baloldalon, Dzsudzsák Balázs remekül tekert a magyar csatár fejére, de sajnos nem sikerült jól megstukkolnia a labdát.

A 35. percben Király Gábor mutatott be egy bravúrt, miután a bal alsó sarokból kiszedte Junuzović kapáslövését. A slusszpoént mégis a mieink szalasztották el, ugyanis a 43. percben Kleinheisler László ugratta ki Dzsudzsák Balázst, aki kissé hosszan vette át a labdát, de így is szembe került Robert Almerrel, azonban a lövése elkerülte az osztrák kaput.

Mindent egybevetve a magyar válogatott remekül futballozott a mezőnyben, és két komoly helyzetet is kialakított, ami mindenképpen pozitív a jövőre nézve.

A második félidőt ugyanezzel a mentalitással kezdték a mieink. Először Gera Zoltán kínálta meg egy távoli lövéssel az osztrák kapust, majd az 55. percben Dzsudzsák Balázs bombázott 27 méterről, de Robert Almer a helyén volt és kiöklözte a jobb felsőbe tartó labdát.

A 62. percben megszerezte a vezetést a magyar válogatott. Szalai Ádám vett le mellel egy hosszú indítást, majd Kleinheisler Lászlóval kényszerítőzött, „Scholes” remek labdát tálalt a sokat kritizált csatár felé, aki kilépett az üres területen és becsúszva a kapuba kotorta a labdát (0-1). Szalai Ádám legutóbb 2014. december 12-én, a Hoffenheim–Eintracht Frankfurt Bundesliga-mérkőzésen szerzett gólt tétmeccsen. A válogatottban ez volt a 9. találata, először jegyzett gólt 2014. október 14. óta.

A vezető gól után góllal felérő ajándékot kaptunk az osztrákoktól, ugyanis Aleksandar Dragovic megrúgta Kádár Tamást, amiért sárga lapot kapott, és miután már az első félidőben is begyűjtött egyet így mehetett zuhanyozni.

A mieink remekül futballoztak emberelőnyben, nem ültek rá az eredményre, hanem mindenkin látszódott, hogy meg akarja rúgni a második gólt, hogy biztos legyen a győzelem. A 71. percben Németh Krisztián ereszt meg egy kőkemény lövést a tizenhatos bal saráról, de az osztrák kapus hatalmas bravúrral szögletre tolta.

Bernd Storck legénysége továbbra is támadásban maradt, de a találkozó csak a 87. percben dőlt el. Az osztrákok mindent megtettek az egyenlítésért, emberelőnyben kinyíltak, és sikerült őket megkontrázni. A csereként beálló Priskin Tamás indította a félpályáról kilépő Stieber Zoltánt, aki rávezette a labdát Robert Almerra, majd higgadtan átnyeste fölötte a labdát (0-2).

Délelőtt azt írtuk, hogy a magyar válogatott 44 év után csodára készül az Európa-bajnokságon. Jelentjük a csoda bekövetkezett, de ha már az álmainkat éljük, akkor merjünk továbbra is nagyot álmodni, és ugyanezzel a mentalitással verjük meg legközelebb Izlandot is.

Ausztria-Magyarország 0-2 (0-0). A mérkőzést online közvetítése a linkre kattintva érhető el.