Alig mondott valamit a DVSC edzője a kupakiesés után – reakciók

A lilák nem csak a bajnokságban remekelnek.

Tegnap már beszámoltunk róla, hogy a DVSC 2-1-re kikapott a Kecskeméttől a Magyar Kupában.

A rendes játékidő 1-1-es döntetlennel ért véget, a mindent eldöntő találatot Tóth szerezte a 115. percben.

KTE HUFBAU – Debreceni VSC 2-1 (0-0, 1-1, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után

MOL Magyar Kupa, Kecskemét, 2000 néző

KTE: Kersák – Madarász (Vágó 88.), Gál (Szalai G. 104.), Belényesi, Szabó A., Hadaró (Grünvald 89.) – Marsa (Szalai J. 88.), Bartha, Szuhodovszki (Tóth D. 80.) – Lukács D., Puskás Z. (Nagy K. 46.). Vezetőedző: Szabó István

DVSC: Gróf – Bévárdi, Nikolic, Deslandes, Ferenczi – Varga J. Baráth (Babunski 95.) – Soltész (Németh 46.), Dzsudzsák, Sós – Ugrai (Tischler 46.). Vezetőedző: Toldi Gábor

Gól: Szalai J. (90 + 3.), Tóth D. (115.) ill. Németh (84.)

Sárga lap: Vágó (98.), Tóth D. (110.) ill. Deslandes (75.), Nikolic (84.), Ferenczi (89.)

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

84. p.: Egy gyorsan elvégzett egy szabadrúgást a Loki, amire a hosszú Németh robbant be, majd néhány méterről a hálóba lőtt. 0-1!

90+3. p.: Nagy nyomást gyakorolt a Kecskemét a debreceni kapura, a 92. percben Lukács lövése meg szögletre pattant egy védőről, de a pontrúgás után Nagy szögletét Szalai József a jobb alsóba csúsztatta. 1-1!

115. p.: Lukács ment el a bal oldalon, az alapvonalról középre passzolt, ahol Tóth érkezett és lőtt az üres kapuba. 2-1!

REAKCIÓK:

Szabó István (Kecskemét): ,,A továbbjutás magáért beszél. Végig magabiztosan, kulturáltan, sok passzal építettük fel a játékunkat. A helyzetek és a játék képe alapján megérdemelt a győzelmünk. Örülök, hogy egy teljes kerettel érkező Debrecennel játszhattunk. A csapat becsülettel küzdött, egy NB I.-es csapat ellen nem könnyű fordítani, de volt bennünk hit és szenvedély. Boldog vagyok, hogy ki tudtuk szolgálni a közönséget, hiszen értük van a játék. Aki ma kecskeméti szurkolóként kijött a stadionba, biztos vagyok benne, hogy boldogan térhetett haza."

Toldi Gábor (DVSC): ,,A mérkőzéssel kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy gratulálok a Kecskemétnek. Ma jobban futballoztak, fölénk tudtak kerekedni a hosszabbításban is."