Afrika Kupa: gálázott a Fradi légiósának csapata

Magabiztos győzelem.

A FERENCVÁROS BESZÁMOLÓJA:

,,Az Afrika-kupa F-csoportjának 2. fordulójában Tunézia 4-0-ra győzte le Mauritánia válogatottját.

A Mali elleni 1-0-s vereség után Tunézia Mauritánia nemzeti csapata ellen lépett pályára az Afrika-kupa F-csoportjának második fordulójában. Középpályásunk, Aissa Laidouni az előző mérkőzéssel ellentétben ezúttal a kispadon kezdett.

Tunézia jól indította a találkozót, és már a negyedik percben Mathlouthi góljával megszerezte a vezetést, majd öt perccel később Khazri volt eredményes, így alig tíz percnyi játék után 2-0 állt az eredményjelzőn. Laidouniék a folytatásban sem vettek vissza, de újabb gól már nem született.

A fordulás után is támadásban maradt Tunézia, és előbb a 64. percben Khazri, két perccel később pedig Jaiziri volt eredményes. A 71. percben Aissa Laidouni is pályára lépett, aki a negyedik gólt szerző Jazirit váltotta. A folytatásban is voltak helyzetek, de újabb gól már nem született, így Tunézia 4-0-s sikerrel javította az első fordulóban elszenvedett egygólos vereségét.

Tunézia így három ponttal az F-csoport harmadik helyén áll, következő ellenfele pedig január 20-án, csütörtökön 20.00-tól a csoportot vezető Gambia lesz."