A Vidi új igazolások nélkül, Simon-mezzel verte a Halit

Felcsút – A Berg-legénység meggyőző volt, a Haladás pedig még Királyt is elvesztette.

Forrás: vidi.hu

Az átigazolási szezon utolsó napjaiban alaposan megerősödő Videoton a Haladást fogadta a válogatott szüntetet követően az OTP Bank Liga 8. fordulójában a felcsúti Pancho Arénában.

A Vidi kezdőcsapatában azonban a friss szerzemények közül a szerb Marko Scsepovics és Varga József a kispadon kapott helyett a kezdésnél, míg Fiola Attila és Anel Hadzic még a keretben sem volt ott.

A találkozó első húsz percében a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a Vidinél volt többet a labda, de az egyetlen komolyabb helyzet a Hali előtt adódott, ám a szombathelyi csapat sem tudott betalálni.

A folytatásban sem sokat változott a játék képe, továbbra is a Vidi irányította az összecsapást, a Haladás inkább a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt, igaz ekkor már eljutott a Berg-csapat kisebb-nagyobb helyzetekig, de az utolsó passzoknál, befejezéseknél rendre pontatlanok voltak.

Az első félidő utolsó másodperceiben Pátkai Máté fejében maradt a vezetőgól, így gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A Videoton szempontjából nagyon jól kezdődött a második játékrész, hat perc elteltével ugyanis szerencsés körülmények között sikerült megszereznie Stopira góljával a vezetést, így feladva a leckét a folytatásra a Halinak.

A bekapott gólra nem igazán tudott reagálni Mészöly Géza csapata, továbbra is kézben tartotta a találkozót a Videoton, a zöld-fehér csapatnál a csere sem hozott új színfoltot a játékba. Szűk húsz perccel a meccs vége előtt azonban a semmiből egyenlíthetett volna a Haladás, ám Polgár öt méterről sem tudott túljárni Kovácsik eszén óriási helyzetben.

Ahogy az lenni szokott, ami az egyik oldalon nem ment be, az a másikon igen, Feczesin Róbert gólja pedig el is döntötte a három pont sorsát. A Vidi támadója Simon Ádám-mezzel ünnepelte a találatát, aki jelenleg sérüléssel bajlódik. A gólt követően sérülés miatt Király Gábort le is kellett cserélni.

A Vidi pedig nem állt le, és a legvégén Géresi Krisztián szépségdíjas góljával már háromra növelte az előnyt, így az új igazolások nélkül is könnyedén hozta a „kötelezőt” a bajnoki címre pályázó Berg-legénység.

Videoton-Haladás 3-0 (0-0). A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!